Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Sposoby na zdrowy sen – poznaj korzyści, jakie dają wewnętrzne rolety zaciemniające
Data dodania: 26.10.19

Zaciemnienie wnętrza, optymalna temperatura oraz cisza i spokój to czynniki, które zapewniają zdrowy i długi sen – tak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów”, przygotowanego w 2018 roku na zlecenie grupy VELUX. Europejczycy, którzy śpią w takich warunkach, mają aż o 50% większe szanse na to, by utrzymać zdrowie i pełnię energii o poranku. Ale jak skutecznie kontrolować ilość światła na poddaszu? 
Eksperci marki VELUX podpowiadają, jak zapewnić sobie komfortowy sen o każdej porze dnia i nocy.

 


20191015velux 3
Velux.pl, rolety wewnętrzne zaciemniające sterowane elektrycznie DML

 


Dlaczego podczas snu warto ograniczyć ilość światła?
W ciemnych pomieszczeniach śpimy lepiej. Niestety, nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na pełne zaciemnienie wnętrz – nawet jeśli nie zasypiamy w pobliżu włączonego telewizora lub laptopa, często przeszkadzają nam lampy uliczne czy światła przejeżdżających samochodów. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mamy ochotę na drzemkę w ciągu dnia.


Jak wynika z licznych badań, spanie w oświetlonym pomieszczeniu może przyczyniać się m.in. do zaburzeń hormonalnych oraz depresji. Takie warunki utrudniają też pracę wielu narządów wewnętrznych. Winę za ten stan rzeczy ponosi światło, które zatrzymuje wytwarzanie melatoniny – hormonu produkowanego przez szyszynkę. To właśnie on wpływa na zdrowy i długi sen, gdyż reguluje poziom glukozy, ciśnienie krwi oraz temperaturę naszego ciała. Jeśli więc chcesz się wyspać i zapewnić sobie dobre samopoczucie, zadbaj o odpowiednie zaciemnienie sypialni.


Pełną kontrolę nad ilością wpadającego światła na poddaszu dają rolety zaciemniające VELUX, które gwarantują aż 99,9% zaciemnienia. Są dostępne w 24 różnych kolorach oraz trzech modelach: manualnym, elektrycznym i solarnym.


W ofercie marki VELUX znajdują się także dwie kolekcje specjalne rolet, którymi możesz sterować manualnie: rolety Colour By You (dostępne w aż 1800 odcieniach!) oraz rolety zaciemniające Disney. Dzięki tym drugim także pokój dziecięcy może być idealne zaciemniony – maluchy śpią w końcu w ciągu dnia, a głęboki i długi sen wpływa pozytywnie na ich rozwój. Takie rolety nie tylko wkomponują się w klimat dziecięcego pokoju i zapewnią długi sen, ale też pobudzą dziecięcą wyobraźnię!


20191015velux 2

Velux.pl, rolety wewnętrzne zaciemniające Disney & VELUX z kolekcji „Dobranoc”

 


Jak wykorzystać rolety zaciemniające w ciągu dnia?
Jak wykazano w raporcie „Barometr zdrowych domów”, aż 37% Europejczyków, którym brakuje światła dziennego, rzadko odczuwa wysoki poziom energii. Jednak ten odsetek spada do 21% w przypadku odpowiedniego poziomu światła. Dlatego w pomieszczeniach wielofunkcyjnych – np. w kawalerce na poddaszu lub sypialni połączonej z gabinetem – sprawdzą się manualne rolety zaciemniająco-plisowane 2 w 1. W zależności od potrzeb ten model umożliwia 98% zaciemnienia lub delikatne rozproszenie światła. A przy okazji jest ciekawą dekoracją okien dachowych!


20191015velux 1

Velux.pl, rolety wewnętrzne zaciemniające DFD 2 w 1

 


Rolety zaciemniające a optymalna temperatura na poddaszu
Optymalna temperatura to kolejny ważny czynnik, który poprawia jakość i komfort snu. Przyjmuje się, że najlepsza temperatura do spania to ok. 18°C, choć duże znaczenie mają tu indywidualne preferencje domowników. O ile jednak latem łatwiej o zdrowy sen (czasami wystarczy po prostu otworzyć okno), o tyle w chłodniejszych miesiącach może być znacznie trudniej zadbać o optymalną temperaturę.

 

Dlatego podczas chłodniejszych nocy przyda Ci się energooszczędna roleta zaciemniająca, która (poza swoją podstawową funkcją) poprawia skuteczność izolacji dachu nawet o 27% (wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099 – efekt zależy od typu okna i parametrów szyby).

 

Dzięki niej część ciepła zostanie w pomieszczeniu, a Ty zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Wszystkie rolety zaciemniające VELUX możesz zamontować samodzielnie już w kilka minut dzięki prostemu systemowi Pick&Click!®.


Więcej informacji na temat rolet zaciemniających znajdziesz na stronie www.velux.pl.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik