Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Bezpieczeństwo pod kontrolą
Data dodania: 26.10.19

Niewielkie, niespełna metrowe słupki wyrastające spod ziemi są w stanie zatrzymać 7 tonową ciężarówkę, rozpędzoną nawet do 50 km/h. Zapory antyterrorystyczne BFT to doskonałe rozwiązanie, stanowiące nie tylko barierę bezpieczeństwa, ale również estetyczne ograniczenie dostępu pojazdom, bez utrudniania ruchu pieszym lub rowerzystom.

 20191015BFT Bezpieczenstwo pod kontrola foto v1


Aby zapory antyterrorystyczne spełniały swoją funkcję i zapewniały maksymalną ochronę, muszą przejść odpowiednie testy i badania przeprowadzane przez niezależne centra badawcze.

 

Dopiero po pomyślnym zdaniu testów zderzeniowych i przetestowaniu w skrajnych warunkach atmosferycznych, dany produkt uzyskuje odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa i może zostać dopuszczony na rynek. - Uzyskanie pozytywnych wyników w tzw. crash testach wcale nie jest proste.

 

Jest to ogromny wysiłek konstruktorów oraz inżynierów, którzy dbają o to, by produkt był w stanie natychmiastowo, a przy tym i bezpiecznie dla otoczenia zatrzymać ogromną masę rozpędzonego pojazdu – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

 

Niepozorny strażnik

Zapory XPASS B 275/800 K4 to seria produktów przeznaczonych do blokowania przejazdu w miejscach wymagających szczególnej formy zabezpieczenia. Choć kojarzone są głównie z takimi miejscami jak: lotniska, ambasady czy strefy wojskowe, to mogą pełnić wiele innych ról.

 

To znakomita alternatywa dla szlabanu – umożliwia sterowanie ruchem również na strefach parkowania lub na terenie osiedli, gdzie dostęp mają tylko wyznaczone pojazdy. Ruchome zapory to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się też w firmach, dzięki możliwości automatycznego i błyskawicznego zarządzania przestrzenią.

 

– Nasze ruchome zapory polecamy szczególnie do miejsc wymagających zachowania bezpieczeństwa, przy zagwarantowaniu estetycznego wyglądu oraz umożliwieniu maksymalnego komfortu pieszym oraz rowerzystom – dodaje Andrzej Trojanowski.

 

Pojedynczy, 80 centymetrowy słupek wykonany ze stali gwarantuje ochronę zgodnie z międzynarodowymi normami. Na życzenie klienta istnieje możliwość, aby produkt został wykonany ze stali nierdzewnej oraz doposażony w pas odblaskowy w jego górnej części.

 

W ofercie BFT znajdują się również inne zapory ruchome wyposażone w hydrauliczny, elektromechaniczny lub gazowy mechanizm podnoszenia i opuszczania. Takie rozwiązanie pozwala na pracę urządzenia nawet przy 40oC, niezależnie od panującej pogody.

 

Producent przewidział również rozwiązanie w przypadku awarii zasilania. Otóż przy zakupie możemy zdecydować, czy w czasie usterki zapora ma pozostać uniesiona czy też powinna samoczynnie się opuścić.

 

Bezpieczeństwo pod ręką

U-link to platforma komunikacyjna, która umożliwia sterowanie wszystkimi mechanizmami z oferty BFT, również zapory XPASS B 275/800 K4. Technologia zaprojektowana i opracowana, by zapewnić maksymalnie bezpieczny oraz stabilny dostęp do wszystkich urządzeń.

 

Dzięki temu, że system jest elastyczny i skalowany, istnieje możliwość dodania nieskończonej ilości urządzeń BFT, zmieniając produkty na kompatybilne, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostępne na ekranie smartphone’a. – Zaprojektowaliśmy system w pełni bezpieczny, dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu danych.

 

W ten sposób dbamy o spokój i ochronę wrażliwych miejsc na całym świecie. – komentuje Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT.