Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Uniwersalna, piękna i zawsze modna biel
Data dodania: 02.11.19

Wybór koloru drzwi do naszych wnętrz to jeden z większych dylematów, przed którymi staje każdy, kto dokonuje ich zakupu. Możliwości jest tak wiele. Buk? Jesion? Sosna? A może dąb? Odcień jasny, a może ciemniejszy? Czy kolor powinien pasować do podłogi? A może do stolarki okiennej? 

 

 

Jeśli dylematów przybywa i trudno się zdecydować, warto postawić na uniwersalizm i wybrać drzwi w kolorze bieli.

Biel to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Jego obecność we wnętrzach dodaje im świeżości i lekkości. Dodatkowo powoduje, że wydają się być większe, przestronniejsze i jaśniejsze, zatem doskonale sprawdzi się tam, gdzie pomieszczenia nie są zbyt duże. Dodatkowym atutem bieli jest fakt, iż doskonale sprawdza się w różnorodnych zestawieniach kolorystycznych, raz stanowiąc dla nich tło, innym razem kontrastując.

 

 

Monochromatycznie
Biała ściana i białe drzwi to doskonały początek aranżacyjnego szaleństwa. Jeśli dodatkowo wybierzemy niewidoczną ościeżnicę Sara Pro oraz dedykowane jej drzwi Norma Decor, zyskamy jednolitą płaszczyznę, która będzie doskonałym tłem dla naszych wnętrzarskich wyborów.
Dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi „wtapiają się” w ścianę, co sprawia, że stają się prawie niewidoczne.
Biel w bieli to doskonałe rozwiązanie dla wnętrzarskich minimalistów, którzy stawiają na proste i estetyczne rozwiązania.

 

20191019Iinvado Sara pro niewidoczna oscieżnica i drzwi Norma Decor 1

INVADO. Niewidoczna ościeżnica Sara pro oraz dedykowane jej drzwi Norma Decor

 

Kontrastowo

Białe drzwi doskonale sprawdzą się również w kontrastowych zestawieniach. Ciemniejszy kolor ścian podkreśli ich biel oraz doda wnętrzu charakteru.
Jeśli lubimy duże kontrasty postawmy na ściany w kolorach ciemnej szarości lub czerni. Na ich tle białe drzwi będą wyglądały zjawiskowo i bardzo dekoracyjnie.
Jeśli wybierzemy drzwi z przeszkleniami, wprowadzą one do wnętrza grę świateł, co uczyni je bardziej atrakcyjnym.
Pamiętajcie, by szara bądź czarna ściana stanowiła tylko fragment całości, tło dla naszych białych drzwi. Całe pomieszczenie w tak ciemnym kolorze będzie zbyt przytłaczające.


Dodatkowo, poprzez białe dodatki różnego rodzaju zadbać należy o to, by drzwi nie były jedynym białym elementem we wnętrzu, lecz stanowiły z nim spójną aranżacyjną całość.

 

20191019INVADO Drzwi Versano

INVADO. Drzwi Versano


A gdy najdzie nas ochota na zmianę…
Białe drzwi to również doskonały wybór dla tych z nas, którzy lubią częste zmiany we wnętrzach. To wybór uniwersalny i bezpieczny. Gdy tylko przyjdzie nam ochota na zmianę aranżacji naszych pomieszczeń, poprzez pomalowanie ścian na inny kolor czy wymianę mebli i dodatków, nie musimy martwić się o efekt. Białe drzwi doskonale wpisują się w różne style i świetnie odnajdują się w zestawieniu z wszystkimi kolorami.


20191019Invado drzwi bianco Nube

INVADO. Drzwi Bianco Nube

 

Jak dbać o białe drzwi?
Niektórzy odkładają decyzję o zakupie białych drzwi wewnętrznych ze względów praktycznych, obawiają się bowiem, czy i jak długo pozostaną w dobrym stanie. Niepotrzebnie. Współczesne okleiny można czyścić bez problemów niezależnie od ich kolorystyki. Białe drzwi wewnętrzne wystarczy systematycznie przemywać ściereczką zwilżoną wodą z dodatkiem lekkiego detergentu, by cieszyły oko na długo.