Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Owens-Illinois rozwija innowacje w Europie
Data dodania: 19.11.19

Dzięki wprowadzeniu najnowszych technologii i procesów, światowy lider w produkcji opakowań szklanych, będzie mógł zapewniać jeszcze wyższą elastyczność produkcji.

 

Owens-Illinois (O-I) poinformował o instalacji pierwszego w Europie pieca wykorzystującego całkowicie innowacyjną technologię wytopu szkła. Piec skonstruowany w oparciu o technologię MAGMA (Modular Advanced Glass Manufacturing Asset) wraz z wysoce elastyczną linią produkcyjną zostanie umieszczony w zakładzie w Holzminden (Dolna Saksonia, Niemcy).

 

Projekt MAGMA powstał w wyniku prac badawczo-rozwojowych, które O-I prowadził w ostatnich latach w celu opracowania nowej technologii topienia szkła. Dzięki tym staraniom udało się skonstruować innowacyjny piec, który otwiera cały szereg nowych możliwości  w zakresie świadczenia dodatkowych usług klientom O-I.

 

– MAGMA to przełomowy wynalazek polegający na przeprojektowaniu produkcji szkła przy użyciu technologii transformacyjnej i wprowadzeniu nowych procesów. Ta innowacja O-I pozwoli na ultra-elastyczną produkcję opakowań szklanych, którą można szybko rozszerzyć przy niskiej chłonności kapitału.

 

Innowacje i rozwój technologii to kluczowe elementy strategii biznesowej O-I – powiedział Vitaliano Torno, prezes O-I Europe. – Technologia MAGMA pozwala nam zdefiniować nowy sposób produkcji opakowań szklanych, tak abyśmy mogli lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a także zapewnić im więcej opcji oraz wyższą elastyczność produkcji – dodał Vitaliano Torno.

 

Zaprezentowana po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku technologia MAGMA z powodzeniem działała na linii pilotażowej w amerykańskim zakładzie firmy w Streator w stanie Illinois. Nowa instalacja w Holzminden stanowi kolejny krok w kierunku pełnej komercjalizacji technologii, poprzez wzrost skali produkcji i umożliwienie firmie zwiększenia intensywności i zakresu testów.

 

Dzięki inwestycji w O-I powstaną nowe miejsca pracy. Firma zaoferuje możliwość rozwoju kariery tym, którzy chcą tworzyć zrównoważone produkty, pozytywnie wpływające na nasze otoczenie. Szkło jest produktem naturalnym, który w nieskończoność i całkowicie nadaje się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Jest tym samym najbardziej zrównoważonym rozwiązaniem opakowaniowym.

 

– Jesteśmy dumni, że nasz wysoce elastyczny i zaawansowany technologicznie zakład został wybrany do przetestowania tak przełomowej technologii. Cieszymy się, że możemy wyznaczać kierunek w budowaniu innowacji w branży szklarskiej. Nasz zespół świetnie wykwalifikowanych pracowników odgrywa kluczową rolę w realizacji wizji O-I związanej
z przyszłością produkcji szkła – stwierdził Reiner Zinnecker, Regionalny Dyrektor Operacyjny, Niemcy.

 

Informacje o firmie O-I
W Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) naszą pasją jest szkło i możemy z dumą stwierdzić, że produkujemy więcej opakowań szklanych niż jakikolwiek inny producent na świecie. Szkło jest dla nas fascynujące, ponieważ jest piękne, czyste i można je w całości poddawać recyklingowi. Jesteśmy preferowanym partnerem dla wielu znanych producentów żywności i napojów.

 

Współpracując z naszymi klientami, dzielimy się pasją i specjalistyczną wiedzą, produkujemy wyjątkowe opakowania i pomagamy im budować znane na całym świecie marki. Globalna siedziba O-I znajduje się w Perrysburgu w amerykańskim stanie Ohio. O-I ma wyjątkowy zasięg globalny, w 78 zakładach zlokalizowanych w 23 krajach firma zatrudnia ponad 26 500 osób. W 2018 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 6,9 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie o-i.com.
O-I w Polsce


O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu.


W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania.


W Polsce O-I zatrudnia ponad 1000 osób, a w ciągu ostatnich dwóch lat firma zainwestowała w naszym kraju około 100 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.