Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

HS PANORAMA – design bez kompromisów
Data dodania: 12.02.20

HS PANORAMA to najbardziej ekskluzywne rozwiązanie podnoszono-przesuwne w portfolio MACO.

 

W tym systemie najbardziej zaawansowane technologie spotykają się z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz.

 

Niemal całkowicie wyeliminowane zostały ramy, panoramicznego widoku nie zakłócają też żadne elementy systemowe. Jak to możliwe?

 

20200202MACO-Hebe-Schiebe-Tür-transparent.122

 

Stałe szklenie systemu PANORAMA zajmuje cała powierzchnię skrzydła, do samej posadzki – konstruktorzy wyeliminowali ramę górną i dolną, zwężając jednocześnie do maksimum ramy boczne.

 

Dzięki temu rozwiązaniu przeszklona powierzchnia zajmuje co najmniej kilka procent więcej, niż w innych systemach przesuwnych.

 

Również w obszarze przejścia, przy otwartym skrzydle, PANORAMA nie uznaje jakichkolwiek kompromisów.

 

Szyna prowadząca (górna) jest ukryta w ramie, a jezdna (dolna) – w bardzo niskim, niemal niewidocznym dla użytkownika progu.

 

Sprawia to, że PANORAMA śmiało może być określana jako rozwiązanie bez barier. Drzwi wyposażone są w zasuwnicę hakową, która posiada dwie istotne zalety.

 

20200202MACO-HS-Pan-HakenverschlSchemaC

 

Pierwsza, ważna ze względów bezpieczeństwa, to podwyższona ochrona antywłamaniowa w porównaniu z zasuwnicą bolcową – takie skrzydło po prostu trudniej wyważyć.

 

Druga, ważna ze względu na design – po otwarciu skrzydła haki chowają się w skrzydle – są całkowicie niewidoczne i nie zakłócają przejścia z wewnątrz na taras lub do ogrodu.

 

Warto wspomnieć również o doskonałych właściwościach jezdnych – PANORAMA działa cicho, lekko i bezproblemowo przez długie lata.

 

To dzięki nowoczesnym, bardzo wytrzymałym wózkom jezdnym wyposażonym w specjalne szczoteczki, które podczas każdego przejazdu skrzydła czyszczą szynę z wszelkich zabrudzeń.

 

20200202MACO-HS-Pan-schmDicht.4

 

System HS PANORAMA jest rozwiązaniem bezkompromisowym w każdej kwestii, idealnym dla wymagających inwestorów, którzy oczekują od systemów przesuwnych wszystkiego, co najlepsze. 

 

www.maco.pl 

 

HS PANORAMA – design bez kompromisów

HS PANORAMA to najbardziej ekskluzywne rozwiązanie podnoszono-przesuwne w portfolio MACO. W tym systemie najbardziej zaawansowane technologie spotykają się z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Niemal całkowicie wyeliminowane zostały ramy, panoramicznego widoku nie zakłócają też żadne elementy systemowe. Jak to możliwe?

Stałe szklenie systemu PANORAMA zajmuje cała powierzchnię skrzydła, do samej posadzki – konstruktorzy wyeliminowali ramę górną i dolną, zwężając jednocześnie do maksimum ramy boczne. Dzięki temu rozwiązaniu przeszklona powierzchnia zajmuje co najmniej kilka procent więcej, niż w innych systemach przesuwnych.

Również w obszarze przejścia, przy otwartym skrzydle, PANORAMA nie uznaje jakichkolwiek kompromisów. Szyna prowadząca (górna) jest ukryta w ramie, a jezdna (dolna) – w bardzo niskim, niemal niewidocznym dla użytkownika progu. Sprawia to, że PANORAMA śmiało może być określana jako rozwiązanie bez barier. Drzwi wyposażone są w zasuwnicę hakową, która posiada dwie istotne zalety. Pierwsza, ważna ze względów bezpieczeństwa, to podwyższona ochrona antywłamaniowa w porównaniu z zasuwnicą bolcową – takie skrzydło po prostu trudniej wyważyć. Druga, ważna ze względu na design – po otwarciu skrzydła haki chowają się w skrzydle – są całkowicie niewidoczne i nie zakłócają przejścia z wewnątrz na taras lub do ogrodu.

Warto wspomnieć również o doskonałych właściwościach jezdnych – PANORAMA działa cicho, lekko i bezproblemowo przez długie lata. To dzięki nowoczesnym, bardzo wytrzymałym wózkom jezdnym wyposażonym w specjalne szczoteczki, które podczas każdego przejazdu skrzydła czyszczą szynę z wszelkich zabrudzeń.

System HS PANORAMA jest rozwiązaniem bezkompromisowym w każdej kwestii, idealnym dla wymagających inwestorów, którzy oczekują od systemów przesuwnych wszystkiego, co najlepsze.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także