Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

HS PANORAMA – design bez kompromisów
Data dodania: 12.02.20

HS PANORAMA to najbardziej ekskluzywne rozwiązanie podnoszono-przesuwne w portfolio MACO.

 

W tym systemie najbardziej zaawansowane technologie spotykają się z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz.

 

Niemal całkowicie wyeliminowane zostały ramy, panoramicznego widoku nie zakłócają też żadne elementy systemowe. Jak to możliwe?

 

20200202MACO-Hebe-Schiebe-Tür-transparent.122

 

Stałe szklenie systemu PANORAMA zajmuje cała powierzchnię skrzydła, do samej posadzki – konstruktorzy wyeliminowali ramę górną i dolną, zwężając jednocześnie do maksimum ramy boczne.

 

Dzięki temu rozwiązaniu przeszklona powierzchnia zajmuje co najmniej kilka procent więcej, niż w innych systemach przesuwnych.

 

Również w obszarze przejścia, przy otwartym skrzydle, PANORAMA nie uznaje jakichkolwiek kompromisów.

 

Szyna prowadząca (górna) jest ukryta w ramie, a jezdna (dolna) – w bardzo niskim, niemal niewidocznym dla użytkownika progu.

 

Sprawia to, że PANORAMA śmiało może być określana jako rozwiązanie bez barier. Drzwi wyposażone są w zasuwnicę hakową, która posiada dwie istotne zalety.

 

20200202MACO-HS-Pan-HakenverschlSchemaC

 

Pierwsza, ważna ze względów bezpieczeństwa, to podwyższona ochrona antywłamaniowa w porównaniu z zasuwnicą bolcową – takie skrzydło po prostu trudniej wyważyć.

 

Druga, ważna ze względu na design – po otwarciu skrzydła haki chowają się w skrzydle – są całkowicie niewidoczne i nie zakłócają przejścia z wewnątrz na taras lub do ogrodu.

 

Warto wspomnieć również o doskonałych właściwościach jezdnych – PANORAMA działa cicho, lekko i bezproblemowo przez długie lata.

 

To dzięki nowoczesnym, bardzo wytrzymałym wózkom jezdnym wyposażonym w specjalne szczoteczki, które podczas każdego przejazdu skrzydła czyszczą szynę z wszelkich zabrudzeń.

 

20200202MACO-HS-Pan-schmDicht.4

 

System HS PANORAMA jest rozwiązaniem bezkompromisowym w każdej kwestii, idealnym dla wymagających inwestorów, którzy oczekują od systemów przesuwnych wszystkiego, co najlepsze. 

 

www.maco.pl 

 

HS PANORAMA – design bez kompromisów

HS PANORAMA to najbardziej ekskluzywne rozwiązanie podnoszono-przesuwne w portfolio MACO. W tym systemie najbardziej zaawansowane technologie spotykają się z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Niemal całkowicie wyeliminowane zostały ramy, panoramicznego widoku nie zakłócają też żadne elementy systemowe. Jak to możliwe?

Stałe szklenie systemu PANORAMA zajmuje cała powierzchnię skrzydła, do samej posadzki – konstruktorzy wyeliminowali ramę górną i dolną, zwężając jednocześnie do maksimum ramy boczne. Dzięki temu rozwiązaniu przeszklona powierzchnia zajmuje co najmniej kilka procent więcej, niż w innych systemach przesuwnych.

Również w obszarze przejścia, przy otwartym skrzydle, PANORAMA nie uznaje jakichkolwiek kompromisów. Szyna prowadząca (górna) jest ukryta w ramie, a jezdna (dolna) – w bardzo niskim, niemal niewidocznym dla użytkownika progu. Sprawia to, że PANORAMA śmiało może być określana jako rozwiązanie bez barier. Drzwi wyposażone są w zasuwnicę hakową, która posiada dwie istotne zalety. Pierwsza, ważna ze względów bezpieczeństwa, to podwyższona ochrona antywłamaniowa w porównaniu z zasuwnicą bolcową – takie skrzydło po prostu trudniej wyważyć. Druga, ważna ze względu na design – po otwarciu skrzydła haki chowają się w skrzydle – są całkowicie niewidoczne i nie zakłócają przejścia z wewnątrz na taras lub do ogrodu.

Warto wspomnieć również o doskonałych właściwościach jezdnych – PANORAMA działa cicho, lekko i bezproblemowo przez długie lata. To dzięki nowoczesnym, bardzo wytrzymałym wózkom jezdnym wyposażonym w specjalne szczoteczki, które podczas każdego przejazdu skrzydła czyszczą szynę z wszelkich zabrudzeń.

System HS PANORAMA jest rozwiązaniem bezkompromisowym w każdej kwestii, idealnym dla wymagających inwestorów, którzy oczekują od systemów przesuwnych wszystkiego, co najlepsze.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik