Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Technologia dla domu w designerskiej oprawie - Somfy podsumowuje targi 4 Design Days
Data dodania: 15.02.20

Co łączy technologię i dobry design? Somfy, producent automatyki domowej i rozwiązań smart home zaprezentował podczas targów 4 Design Days praktyczne zastosowanie zaawansowanych technologii w nowoczesnym apartamencie na miarę XXI w. Na stoisku mogliśmy zobaczyć połączenie znanej dotychczas oferty Somfy z nowościami produktowymi, wszystko w oprawie inspirowanej nurtem pop-artu.

 

20200211somfy

 

W ciągu czterech dni smart apartament Somfy odwiedziły setki gości, którzy mogli poznać ideę dostępnego dla wszystkich funkcjonalnego, komfortowego i bezpiecznego domu.

 

Piąta edycja targów 4 Design Days przechodzi do historii jako święto pasjonatów designu, a marka Somfy udziałem w tym wydarzeniu rozpoczyna tegoroczne działania promocyjne, które mają na celu wskazywanie korzyści z zastosowania automatyki domowej połączonej z funkcjonalnymi smart rozwiązaniami, przy jednoczesnym podkreśleniu ponadczasowego designu produktów.

 

Mieszkanie pokazowe zaprezentowane na targach odzwierciedla nową koncepcję Somfy „Connect your home to your life: Easy- Cosy- Safe”. Somfy definiuje na nowo wizję bezpiecznego, komfortowego oraz energooszczędnego domu w postaci realnych rozwiązań. Dzięki nim w każdym domu, wolnostojącym, mieszkaniu czy apartamencie, bez względu na metraż, możemy korzystać z szeregu udogodnień, gwarantowanych przez zastosowanie urządzeń zintegrowanych jedną centralą sterującą - mówi Aleksandra Pyziak, Marketing Manager w Somfy Polska.

 

20200211somfy 1

 

 

Nowe rozwiązania do różnych typów inwestycji

Nowości Somfy, zaprezentowane na targach 4 Design Days udowadniają, jak łatwo możemy wprowadzić technologię do naszych mieszkań i domów. Projektantów wnętrz zainteresowały przede wszystkim rozwiązania do osłon wewnętrznych – bezprzewodowe napędy i elegancka gama pilotów, które pozwalają sterować roletami wewnętrznymi czy nawet zasłonami bez podnoszenia się z fotela. Z kolei dobrze znaną centralę sterującą TaHoma® można było zobaczyć w kolejnej odsłonie, tym razem w wersji przeznaczonej do nowego budownictwa.

 

Mowa o centrali TaHoma® DIN, którą instaluje się w rozdzielnicy elektrycznej. Składa się ona z modułów, m.in. io-homecontrol® czy WiFi, dzięki czemu możemy elastycznie dodawać urządzenia domowe do aplikacji, by cieszyć się opcją wygodnego i bezpiecznego sterowania nawet na znaczne odległości. Z kolei gama mikromodułów Izymo pozwala rozszerzyć funkcje i dodać możliwość sterowania bezprzewodowego – nawet ze smartfonu - do wybranych urządzeń sterowanych przewodowo, jak np. oświetlenie czy rolety. Z kolei nowa głowica termostatyczna w technologii io-homecontrol® oraz termostat sterowany

 

20200211somfy 2

 

smartfonem służą optymalizacji zużycia energii i oszczędnościom na ogrzewaniu. Na stoisku Somfy mogliśmy zobaczyć również smart zamek do drzwi Door Keeper – tym produktem zachwycą się wszyscy, którzy w prosty sposób dzięki aplikacji w smartfonie chcą zarządzać wejściem do domu. Rozwiązania te mogą działać jako samodzielne urządzenia, umożliwiając zarządzanie wybranymi strefami w domu czy mieszkaniu.

 

 

Strefa komfortu

Zgodnie z założeniami smart home to dom jest naszą strefą komfortu. W mieszkaniu pokazowym Somfy na 4DD zaprezentowano kompleksowy pod względem produktów i możliwości smart home, który na co dzień daje możliwość integracji z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home czy otwartą platformą usług IFTTT. Łamiemy stereotypy skomplikowanej i niedostępnej technologii – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

 

Co ważne, Somfy skraca odległości, bo niezależnie gdzie jesteśmy technologia pozwala nam czuwać nad naszym domem i naszymi bliskimi. Kompleksowy ekosystem domowy możemy mieć cały czas przy sobie – w naszym smartfonie. Dziękujemy za wszystkie inspirujące rozmowy podczas targów 4 Design Days. To wspaniała wiadomość, że grono zwolenników smart rozwiązań do mieszkań i domów rośnie tak szybko.

 

20200211somfy 3

 

 

Dyskusja o zrównoważonym budownictwie

Rozwiązania inteligentne przekładają się na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. W szerszym aspekcie możemy mówić o ogromnym wpływie technologii na poprawę efektywności energetycznej budynków. Temat ten poruszany był podczas panelu dyskusyjnego „Tu zamieszka zrównoważony rozwój”. Jednym z ekspertów był Waldemar Niedziela, Business Developer CBS, reprezentujący markę Somfy: 90% czasu spędzamy w budynkach. Im ich jakość jest lepsza, tym wyższy nasz komfort.

 

Współczesne budownictwo ma wręcz przeogromny wpływ na stan środowiska naturalnego i odpowiada za istotną część emitowanych zanieczyszczeń. Dzięki automatyce budynkowej mogą powstawać nowoczesne biurowce, hotele, szkoły, uczelnie i szpitale, przyjazne użytkownikom, stawiające na komfort wizualny i cieplny, a jednocześnie energooszczędne i zwyczajnie odpowiedzialne.

 

 

Happy Home Somfy

Targi 4 Design Days z roku na rok gromadzą coraz liczniejsze grono ekspertów i pozostałych odwiedzających, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne edycje. Nowy koncept Somfy Easy, Cosy & Safe można poznać również w salonie pokazowym marki, czyli w Happy Home Somfy w Warszawie przy ul. Marywilskiej 34.

 

Koncepcja estetyczna wnętrza bazuje na stworzeniu przyjaznej przestrzeni, w której łatwo wyróżnić poszczególne strefy takie jak: sterowanie osłonami wewnętrznymi i zewnętrznymi, zarządzanie dostępem do domu i ochrona, a także sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie łącznie ze strefą chillout, w której w przyjemnej atmosferze pomożemy zaprojektować wymarzony smart dom czy mieszkanie.

 

SOMFY

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik