Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Ciepła ramka w szybach zespolonych gwarancją długotrwałego zadowolenia
Data dodania: 18.02.20

Poszukując nowoczesnych i wysokiej jakości okien często stajemy przed trudnym wyborem: które okno cechuje się najlepszymi właściwościami, jest trwałe, estetycznie się prezentuje, a jednocześnie utrzymuje odpowiednią temperaturę wnętrz przez długie lata?

 

Producenci wiedzą, że okna wyposażone w ciepłe szyby zespolone to istotny czynnik w procesie podejmowania decyzji.

 

20200205kommerling 3

 

Szyby zespolone wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakości ciepłej ramki, dzięki której okna znacznie zyskują na jakości, są energooszczędne, a dodatkowo znakomicie się prezentują od strony wizualnej. Co istotne, produkcja szyb zespolonych z ciepłą ramką może odbywać się w pełni zautomatyzowany sposób.

 

Szczególną cechą systemu ciepłej ramki jest materiał, z jakiego wykonany jest dystans pomiędzy szybami. Szczeliwo Ködispace 4SG opracowane przez firmę H.B. Fuller i Kömmerling umożliwia produkcję szyb zespolonych bez użycia zwykłych elementów dystansowych wykonanych z profili metalowych lub tworzyw sztucznych.

 

Wyjątkowe właściwości tego innowacyjnego materiału uszczelniającego gwarantują utrzymanie parametrów w zakresie wydajności energetycznej, a także trwałości i estetyki okien zarówno tuż po ich wykonaniu, jak i przez długie lata eksploatacji.

 

W tradycyjnie produkowanych szybach zespolonych profile są umieszczane ręcznie jako elementy dystansowe między szybami. Profile te muszą być wypełnione osuszaczem (sitem molekularnym) i uszczelnione butylem (uszczelnieniem pierwotnym)

 

Szczeliwo Ködispace 4SG jest precyzyjnie aplikowane maszynowo, przylega do szkła i pozostaje elastyczne przez cały okres użytkowania okna.

 

 

20200205kommerling 1

W tradycyjnie produkowanych szybach zespolonych profile są umieszczane ręcznie jako elementy dystansowe między szybami. Profile te muszą być wypełnione osuszaczem (sitem molekularnym) i uszczelnione butylem (uszczelnieniem pierwotnym)

 

 20200205kommerling 2

Szczeliwo Ködispace 4SG jest precyzyjnie aplikowane maszynowo, przylega do szkła i pozostaje elastyczne przez cały okres użytkowania okna.

 

 

Zalety zautomatyzowanej produkcji Ködispace 4SG
Przy produkcji szyb zespolonych wykorzystuje się w dużej mierze nowoczesne roboty. Uprzednio podgrzane szczeliwo umieszczane jest bezpośrednio na szybach, a sterowanie komputerowe oraz kontrola optyczna zapewniają precyzyjne nakładanie masy z dokładnością do 1/10 milimetra, w ramach jednego płynnego ruchu wzdłuż całej krawędzi szkła.

 

Prosta aplikacja i plastyczny materiał gwarantują, że szerokość przestrzeni międzyszybowej można dowolnie regulować. Wysoka precyzja mechaniczna i zmienne dostosowanie szerokości szczeliwa do grubości szkła sprawiają, że w gotowym produkcie nie występują odchylenia grubości.

 

Co ważne, kształt i rozmiar szyb nie mają wpływu na produkcję okien z użyciem nowoczesnego szczeliwa, przez co uzyskiwany jest wysoki poziom elastyczności produkcji bez względu na profil okna.

 

20200205kommerling 4

 


Wytwarzanie szyb zespolonych z użyciem szczeliwa Ködispace 4SG jest znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych metod produkcji, co wynika nie tylko z wysokiego stopnia automatyzacji całego procesu, ale i możliwości rezygnacji z określonych etapów technologicznych.

 

Z uwagi na swój skład szczeliwo pełni jednocześnie funkcję elementu dystansowego (ramki dystansowej), osuszacza (sita molekularnego), jak i uszczelnienia pierwotnego (butylu).

 

Trzy etapy, do niedawna realizowane w sposób częściowo ręczny, zostały zastąpione przez jedną operację wykonywaną w sposób automatyczny. Zapewnia to producentom szyb zespolonych oszczędności kosztów magazynowania oraz częściowo rozwiązuje problemy związane z brakiem wykwalifikowanych pracowników.

 


Jako uzupełnienie szczeliwa Ködispace 4SG firma H. B. Fuller | Kömmerling oferuje dodatkowo dostosowane materiałowo uszczelnienie wtórne, które także nadaje się do aplikacji automatycznej, jak również kleje przeznaczone do wklejenia szyb w okno, co pozwala uniknąć ewentualnych reklamacji jakościowych.

 

20200205kommerling 5

 


Wyższa jakość dzięki lepszej ciepłej ramce
System ciepłej ramki opracowany przez H.B. Fuller | Kömmerling sprawia, że szyby zespolone są wyjątkowo szczelne i niezwykle trwałe, stale utrzymując izolującą warstwę gazu w przestrzeni międzyszybowej.

 

Utrzymywana przez wiele dziesięcioleci, warstwa ta gwarantuje trwałość efektywności energetycznej okien, a to z kolei zapewnia użytkownikowi oszczędności związane z niższymi kosztami ogrzewania, mniejszym zawilgoceniem, a tym samym mniejszym ryzykiem pojawienia się pleśni.

 

W efekcie pojawia się większy komfort przebywania we wnętrzach, wygoda mieszkania, a także ograniczenie wpływu na środowisko.

 


Wysokiej jakości szyby zespolone to nie tylko atrakcyjne właściwości techniczne, ale i zalety estetyczne. Matowa czerń ciepłej ramki firmy H.B. Fuller i Kömmerling odbija kolor ramy okna, przez co optycznie niweluje nieatrakcyjną przestrzeń międzyszybową.

 

Dzięki precyzji nakładania elementów dystansowych w szybach potrójnych nie tylko unikamy przesunięcia ramek względem siebie, ale i umożliwiamy produkcję dowolnego kształtu i rozmiaru okna.

 

System ciepłej ramki umożliwia ponadto wykorzystanie wszystkich pozostałych właściwości szyb zespolonych, takich jak izolacja akustyczna, ochrona przeciwpożarowa, czy zastosowanie szprosów.

 


***
W 2017 roku Kömmerling Chemische Fabrik GmbH została przejęta przez amerykański koncern H.B. Fuller, wiodącego na świecie dostawcę klejów i uszczelniaczy i innych specjalistycznych produktów chemicznych.

W wyniku akwizycji właściciela Kömmerlinga, firmy Royal Adhesives & Sealants, a tym samym przejęcia niemieckich zakładów w Pirmasens i Langelsheim, grupa stała się największym na świecie dostawcą klejów i uszczelniaczy do zastosowań w szybach zespolonych.

W wyniku połączenia H.B. Fuller poszerza kompetencje w produkcji najwyższej jakości klejów i uszczelniaczy, powszechnie stosowanych w branży elektronicznej, medycznej, transportowej, budowlanej, a także odnawialnych źródeł energii. Roczne obroty amerykańskiego producenta klejów H.B. Fuller wynoszą 3 miliardy dolarów.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik