Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Ostatni dzwonek na rejestrację do konkursu International VELUX Award
Data dodania: 14.03.20

Jeszcze tylko niespełna miesiąc pozostał do zamknięcia rejestracji w IX edycji konkursu International VELUX Award. Studenci architektury z całego świata będą mogli rywalizować w największym konkursie architektonicznym, jeśli do końca marca potwierdzą swój udział na stronie iva.velux.com.

 

20200303velux 1

 

Można rejestrować się indywidualnie lub zespołowo, należy mieć opiekuna naukowego. Termin na złożenie pracy to 15 czerwca. Polacy już czterokrotnie odnosili sukcesy w historii konkursu, prezentując wysoki poziom kreatywności. Na zwycięzców czekają nie tylko prestiż, ale też atrakcyjne nagrody.

 

Konkurs International VELUX Award od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich studentów architektury, którzy już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy. Z roku na rok liczba zarejestrowanych polskich studentów rośnie, w ubiegłym roku Polacy pod względem liczby zgłoszeń do konkursu byli drugą najliczniejszą narodowością, tuż po Chińczykach. W tym roku zamknięcie rejestracji nastąpi 1 kwietnia. Po tym terminie nie będzie można już wystartować w konkursie.

 

20200303velux 2

 

„Zachęcam wszystkich studentów do spróbowania swoich sił w kolejnej, IX edycji, International VELUX Award. Udział w tego typu projektach może być doskonałym impulsem do dalszego rozwoju i sukcesów na polu architektury inspirowanej światłem dziennym. Jestem przekonana, że polscy studenci mają olbrzymi potencjał do tego, aby rywalizować i wygrywać w międzynarodowych konkursach" - mówi Monika Kupska-Kupis, architekt z VELUX Polska.

 

20200303velux 3

 

Do konkursu zgłaszają się osoby studiujące architekturę zarówno na politechnikach, jak i w szkołach artystycznych, państwowych i prywatnych. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Warto podkreślić, że studenci mogą startować do rywalizacji indywidualnie lub w grupie, w której znajdują się osoby reprezentujące również inne kierunki. Kluczowe jest jednak posiadanie opiekuna naukowego.

 

Rywalizacja jest zawsze zacięta i jest o co walczyć. Udział w konkursie to przede wszystkim olbrzymi prestiż, możliwość zaistnienia w międzynarodowym gronie młodych architektów, którzy pragną podzielić się swoją wizją architektury inspirowanej światłem dziennym. To także możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed światowej sławy jury, które w bieżącej edycji reprezentowane jest przez: Odile Decq (Francja), Sebastián Adamo (Argentyna), Nóra Demeter (Stany Zjednoczone Ameryki), Juri Troy (Austria) oraz wiceprezes ds. globalnego zarządzania produktem w VELUX, Martin Pors Jepsen (Dania).

 

20200303velux 4

 

W konkursie przewidziane są również nagrody pieniężne, które trafiają zarówno do studentów, jak i ich opiekunów naukowych. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej z dwóch kategorii („Światło naturalne w budynkach" oraz „Badania nad światłem naturalnym") to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

 

Po dokonaniu rejestracji studenci będą mieli czas do 15 czerwca na przesłanie swoich projektów.A prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach - „Światło naturalne w budynkach" oraz „Badania nad światłem naturalnym". W lipcu 2020 jury wybierze po dwóch zwycięzców z każdego z pięciu regionów określonych przez Międzynarodową Unię Architektów: 1) Europy Zachodniej, 2) Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, 3) Ameryk, 4) Azji i Oceanii oraz 5) Afryki. Dziesięciu zwycięzców regionalnych zaprezentuje jury swoje projekty osobiście podczas Światowego Festiwalu Architektury w listopadzie 2020 roku. Wtedy jury wybierze jednego zwycięzcę globalnego w każdej z kategorii konkursowych.

 

20200303velux 5

 

Konkurs jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowa Unią Architektów (International Union of Architects, UIA). Urósł do rangi największego tego rodzaju globalnego wydarzenia dla studentów architektury. Od pierwszej edycji w 2004 roku, wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów.

 

Ostatnie sukcesy polskich studentów w International VELUX Award:

Zespół studentów z Politechniki Poznańskiej - Łukasz Gąska, Marta Sowińska oraz Kamil Głowacki, zdobyli nagrodę regionalną w pierwszym etapie konkursu. Ich projekt „Light Scattering Window" (Okno rozpraszające światło) okazał się najlepszy w regionie Europa Wschodnia i Bliski Wschód w kategorii „Światło naturalne w budynkach" w VII edycji konkursu.

 

Zespół studentów z Krakowa – Anna Zagorec oraz Maciej Kozłowski – otrzymali trzecią nagrodę ex aequo z zespołem z Chin w V edycji konkursu. Nagrodzony projekt „Światło – medium przełamujące strukturalizm wertykalny" powstał pod opieką dr Jolanty Sroczyńskiej z Politechniki Krakowskiej.

 

20200303velux 6

 

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik