Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 dom bez barier okladka

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Automatyczna kontrola
Data dodania: 26.03.20

Czasy, gdy istniała potrzeba zatrudniania grupy ochroniarzy, którzy muszą pilnować dostępu do obiektu przez całą dobę minęły. Dziś ogrom funkcji pełnionych jeszcze kilka lat temu przez człowieka jest realizowanych przez innowacyjne i zaawansowane technologicznie systemy kontroli dostępu.

 

 20200303 bfl

 

W dobie nieustającego rozwoju miast, przyspieszającej urbanizacji, wiele inwestorów dostrzega potrzebę rozbudowy placów parkingowych, które w następstwie wymagają dodatkowej ochrony oraz nadzoru. Parkingi wykazują potrzebę nie tylko zapobiegania aktom wandalizmu i czuwania nad bezpieczeństwem, ale również powstrzymania kierowców przed licznymi nadużyciami, takimi jak unikanie płatności lub zaniżanie opłat.

 


Idealnie dopasowany
Doskonałym wyjściem jest zautomatyzowany system parkingowy, który umożliwi korzystanie z przestrzeni tylko uprawnionym osobom. To doskonała możliwość na efektywne monitorowanie  i szansa na zwiększenie zysków z prowadzenia parkingu.

 

Aby móc dopasować idealny system parkingowy do konkretnego obiektu, zawsze należy zwrócić uwagę na specyfikę przestrzeni. Każdy obiekt posiada indywidualne potrzeby i uwarunkowania. Zupełnie inne środki zostaną zastosowane na obiekcie małym, a inne na dużym

 

–Wszystko zależy od oczekiwań i potrzeb klienta, jednak dla dużych parkingów, gdzie urządzenia wystawiane są na intensywny rodzaj pracy, proponujemy gamę profesjonalnych szlabanów MAXIMA ULTRA. – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny, BFT Polska.

 


Wjazd ma maxa
Najwygodniejszym sposobem wjazdu na parking jest korzystanie z bezprzewodowych form sterowania szlabanami. Tak też wygląda to w przypadku systemu szlabanów Maxima Ultra. Szlabany zostały wyposażone w protokół U-Link, który stanowi integralną platformę dla wszystkich typów centralek i odbiorników, systemów łączności opracowanych przez firmę BFT.

 

Dzięki protokółowi U-Link możliwe jest wbudowanie szlabanów w systemy zarządzania parkingami (Parking Management) lub budynkami (Building Management) i sterowanie za pomocą pilotów lub poprzez aplikację na smartfonie. Jednym z najpopularniejszych szlabanów z gamy MAXIMA ULTRA jest MAXIMA ULTRA 36.

 

MAXIMA ULTRA z trójfazowym silnikiem asynchronicznym i falownikiem ma niezwykle szybki czas otwierania od 0,7 do 3 sekund i maksymalną długością ramienia szlabanu do 6 metrów. Doskonale nadaje się do instalacji w strefach o dużym natężeniu ruchu i częstych zmianach kierunku ruchu szlabanu (bramki autostrad, parkingi, na których panuje duży ruch).

 

Wszędzie tam, gdzie zależy nam na możliwości blokowania przejazdu czy ochronie przed nieuprawnionym wjazdem samochodów, możemy zastosować nowoczesne szlabany automatyczne – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska. Ich najważniejsze zalety, obok pełnego komfortu bezprzewodowego sterowania to m.in. atrakcyjny, minimalistyczny design doskonale komponujący się ze współczesną architekturą.