Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Zostań w domu i miej go pod kontrolą
Data dodania: 17.04.20

Na świecie trwa pandemia koronawirusa, a rząd i eksperci mają dla nas jedno proste zalecenie: zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo ani siebie ani bliskich.

 

Praca zdalna w wielu firmach, zamykane instytucje kultury, odwoływane imprezy masowe – to tylko początek walki z pandemią. A zakupy, droga do i z pracy, wizyta w aptece czy u lekarza, spacer z psem to obecnie jedyne możliwości „legalnego” wyjścia na zewnątrz.

 

20200404 bft zostan w domu i miej go pod kontrola

 

Co można robić w czasie społecznej kwarantanny? Myślisz, że się zanudzisz już po kilku dniach? Wcale nie musi tak być. To dobry moment, by zrewolucjonizować… znaczy zautomatyzować swój dom. Słowem zająć się tym, na co dotychczas nie było czasu.

 

Inteligentny dom jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Możliwość zdalnego sterowania kilkoma urządzeniami, znacznie poprawia komfort życia. Sposobem na stworzenie ekosystemu komunikacyjnego dla domowej automatyki jest idea interconnectivity, dzięki której możemy połączyć wszystkie urządzenia w sieć, zyskując efekt synergii.

 

W tę koncepcję doskonale wpisują się centrale sterujące firmy BFT. Dzięki wykorzystaniu innowatorskich technologii BFT daje możliwość stworzenia własnego ekosystemu komunikacyjnego dla domowej automatyki.

 


Zrób sobie dom inteligentny
Temat domów inteligentnych pojawia się od lat. Dziś idea ta jest nie tylko możliwa, ale i łatwa do zrealizowania. I nie trzeba w tym celu tworzyć domowej rewolucji i oplatać budynku milionem kabli. Wystarczy zacząć w pełni wykorzystać potencjał technologiczny, jaki kryje się w otaczających nas urządzeniach.

 

Idea interconnectivity zakłada, że łącząc różne urządzenia w sieci, zyskujemy efekt dodany – synergię. Tworząc ekosystemy komunikujących się wzajemnie narzędzi możemy zmienić swój dom i swoje otoczenie, w sprawnie działający, inteligentny system. Takie rozwiązanie da nam nie tylko bezpieczeństwo, ale też pełną kontrolę dzięki urządzeniom, które zawsze mamy pod ręką.

 


U-Link to proste!
Opierając się na najnowocześniejszych technologiach, BFT stworzyło protokół komunikacji, który pozwala zmienić zwykłe produkty w rozwiązania. U-Link (Universal Link) jest spójnym systemem, dzięki któremu jesteśmy w stanie przy pomocy smartfona, tableta, czy komputera kontrolować wszystkie drzwi i bramy z siłownikami automatycznymi.

 

U-Link pozwoli nam błyskawicznie połączyć wszystkie punkty dostępu w naszym domu w jeden system. –Dzięki niemu przesuwając palcem po ekranie smartfona, w jednej chwili otworzymy bramę wjazdową, czy garaż – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

 

W firmie będziemy w stanie korzystając z prostej, bezpłatnej aplikacji otwierać szlabany, zapory drogowe, bramki dostępu, drzwi przesuwne czy drzwi garażowe. Co więcej aplikację można skonfigurować w telefonach wszystkich pracowników dając im możliwość otwierania tych drzwi i bram, do których mają dostęp.

 

Technologia U-Link służy nie tylko użytkownikom produktów BFT, lecz także ekipom monterskim, które mogą sprawdzać na odległość stan urządzenia lub zmieniać jego konfigurację.

 

System stworzony przez firmę daje możliwość diagnostyki urządzenia czy zdalnej regulacji takich parametrów, jak szybkość otwierania i zamykania bramy, czy czas opóźnienia między wysłaniem sygnału a otworzeniem się skrzydeł bramy.

 


U-Link jest systemem bezpiecznym.

Zapewnia całkowitą ochronę danych dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu, oferowanemu zarówno przez system kryptografii i hasło protokołu, jak i przez poniższy system komunikacji.

 

Aplikacja BLU ENTRY - powinno być - U-Control umożliwia dostęp jedynie smartfonom skonfigurowanym w urządzeniu odbierającym sygnał. Dzięki temu żadna osoba nieuprawniona nie będzie miała możliwości otworzenia naszej bramy czy drzwi.

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także