Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Systemy przesuwne Roto Patio: niezawodna technologia okuć
Data dodania: 22.04.20

Roto, producent okuć do okien i drzwi, przewiduje wzrost udziału systemów przesuwnych w globalnym rynku okuć na świecie. Zdaniem ekspertów to segment o dużym potencjale, z szansą na szybki rozwój.

 


Duże okna i drzwi przesuwne są obecnie jednym z najważniejszych trendów w architekturze. Potrzeba przestronnych jasnych pomieszczeń, do których wpada duża ilość naturalnego światła, niezakłócony widok na zewnątrz, harmonijnie łączący domowników z otoczeniem owocuje projektami domów z dużą ilością wielkoformatowych przeszkleń.

 

 20200404Roto Patio Alversa - komfort i bezpieczenstwo

System okuć Roto Patio Alversa do okien przesuwnych i uchylno-przesuwnych umożliwia wykorzystanie elementów wspólnych we wszystkich czterech wariantach. Zintegrowana mikrowentylacja i RC2 to zalety systemu modułowego. 

 

Panoramiczne okna sięgające do podłogi, a przy tym energooszczędne i dźwiękoszczelne – to synonim nowoczesności, uzyskany dzięki wąskim profilom, w których zintegrowano niewidoczne okucie. Możliwości aranżacyjne, wygoda codziennej obsługi i potrzeba rozwiązań bez barier – to kolejne wyzwania, w które systemy przesuwne wpisują się idealnie. Szczególnie, gdy są niezawodne i przystępne cenowo.

 


Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie
Odpowiedzią na potrzeby inwestorów są nowoczesne systemy okuć przesuwnych, takie jak Roto Patio Alversa – w wersji równolegle przesuwnej lub uchylno-przesuwnej czy Roto Patio Inowa – innowacyjny system odstawno-przesuwny do bardzo szczelnych drzwi tarasowych.

 

W obu rozwiązaniach, dzięki nowoczesnej technologii okuć, producenci okien mogą wytwarzać drzwi tarasowe przesuwne, na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania komponentów najnowszego systemu rozwierno-uchylnego Roto NX. Ekonomiczny sposób organizacji produkcji pozwala podbijać rynek wysokiej jakości rozwiązaniami przesuwnymi, w przystępnych cenach.

 

 20200404Roto Patio Inowa - przesuwne okno do kuchni

Roto Patio Inowa – przesuwny system do bardzo szczelnych okien i drzwi tarasowych Począwszy od lata 2020 nowa funkcja „SoftClose” zapewni jeszcze większy komfort i lepszą trwałość.

 


Roto Patio Alversa: minimalny nakład – maksymalne wyposażenie
W systemie Roto Patio Alversa na jednej linii produkcyjnej powstaje rozwiązanie uchylne oraz dwa rozwiązania równolegle przesuwne, uwzględniające różne funkcje wietrzenia.

 

Za wysoką rentowność systemu modułowego odpowiada przede wszystkim uniwersalne okucie obwiedniowe oraz wykorzystanie tych samych elementów wspólnych we wszystkich trzech wariantach. Efektem jest znaczne ograniczenie nakładów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych.

 


Zintegrowana mikrowentylacja, ochrona antywyważeniowa RC2 i wprowadzony w 2019 roku wózek z łożyskami kulkowymi, połączony z zabezpieczeniem antywyważeniowym to kolejne zalety systemu. Ulepszenia techniczne, takie jak dodatkowy skok w nożycach ślizgowych oraz wspomaganie funkcji uchyłu w przypadku ciężkich skrzydeł, przekładają się na poprawę bezpieczeństwa i większy komfort.

 

Atutem rozwiązań równolegle przesuwnych jest intuicyjne otwieranie. Uwzględnia ono typowe nawyki użytkowników, nabyte przy obsłudze okien rozwierno-uchylnych, zmniejszając ryzyko błędnej obsługi.

 

 20200404roto System okuc Roto NX  niezawodnosc i design

Rozwój technologii okuć sprawia, że domy stają się bardziej komfortowe i bezpieczne a produkcja okien bardziej racjonalna i szybsza. Przykład: elementy okucia rozwierno-uchylnego Roto NX można również stosować w systemach przesuwnych Roto Patio Alversa i Roto Patio Inowa 

 


Roto Patio Inowa: sprawdzona szczelność i wygoda
Wygodna i intuicyjna obsługa to znak rozpoznawczy systemu Roto Patio Inowa – okuć do przesuwnych drzwi tarasowych o dużej szczelności i antywyważeniowości w klasie RC2. System wyróżnia specjalny ruch zamykający, dociskający skrzydło w poprzek do profilu ościeżnicy.

 

W połączeniu z uszczelką na całym obwodzie skrzydła oraz punktami ryglowania na słupku środkowym gwarantują wysoką szczelność drzwi. Elementy okucia, ukryte w prostych i cienkich profilach, pozwalają uzyskać nowoczesny design okien. Ze względu na doskonałe parametry izolacyjności termicznej, wodoszczelności i ochrony akustycznej Roto Patio Inowa sprawdza się w najtrudniejszych warunkach.

 

Zapewnia komfortową ciszę w domach położonych blisko źródeł hałasu, takich jak ruchliwe ulice czy szkoły. Odporność na napór wiatru i deszczu sprawiła, że rozwiązanie zastosowano się w drzwiach tarasowych hotelu na Florydzie (USA), czy w najwyższym drapaczu chmur w Meksyku o wysokości 279 metrów.

 


Lato 2020: jeszcze więcej komfortu
W połowie roku 2020 r. system przesuwny Roto Patio Inowa zostanie udoskonalony o nową funkcję SoftClose – zaprojektowaną do profili z PVC, drewna i aluminium. Miękkie i ciche domknięcie drzwi z SoftClose powoduje, że skrzydło przy zamknięciu łagodnie wyhamowuje, a następnie samoczynnie dociąga się i zamyka.

 

Do aktywowania funkcji wystarczy montaż narzędzia napinającego. Zapowiedziane na lato 2020 r. kolejne ulepszenia systemu Roto Patio Inowa sprawią, że system będzie jeszcze łatwiejszy w montażu. Jednym z praktycznych rozwiązań będzie ograniczenie ilości wkrętów potrzebnych do zamontowania drzwi – z sześciu do czterech.

 


Rozwój technologii systemów przesuwnych sprawia, że domy stają się bardziej komfortowe i bezpieczne, a produkcja okien efektywna kosztowo i szybsza.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także