Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Hörmann poszerza asortyment produktów przeciwpożarowych - Tekstylna kurtyna przeciwpożarowa FlexFire
Data dodania: 24.04.20

O tekstylną kurtynę przeciwpożarową FlexFire z włókna szklanego firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę produktów przeciwpożarowych. Kurtyna FlexFire znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach o ograniczonej ilości miejsca nad otworem i po jego bokach. Oferowana jest w klasie szczelności ogniowej nawet E 120.

 

20200405hormann 1

 

Szeroki asortyment produktów przeciwpożarowych firmy Hörmann obejmuje drzwi ze stali i stali nierdzewnej oraz przeciwpożarowe bramy przesuwne. W 2019 roku firma poszerzyła swoją ofertę  o tekstylne kurtyny przeciwpożarowe przeznaczone do dużych otworów i specjalnych warunków montażowych, gdzie nad otworem i po jego bokach nie ma dostatecznej ilości miejsca, na przykład  na montaż bramy przesuwnej. W razie pożaru kurtyna umożliwia zamknięcie dużych otworów w ciągu zaledwie kilku sekund, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ognia.

 

 

FlexFire - kurtyna do zadań specjalnych
FlexFire jest kurtyną przeciwpożarową o grubości jedynie 0,5 mm, która szczególnie nadaje się do takich obiektów, jak hotele, budynki użyteczności publicznej, biura i domy towarowe. Kurtyna oferowana jest w maksymalnej klasie szczelności ogniowej E120. Prowadzenie tekstylnej kurtyny przeciwpożarowej zapewniają niepokaźne boczne prowadnice.

 

FlexFire użytkowana jest w połączeniu z systemem blokującym spełniającym wymagania normy EN 14637. Obszar pracy kurtyny nadzorują optyczne czujniki dymowe, które w razie wykrycia dymu gwarantują jej niezawodne zamykanie. Istnieje także możliwość podłączenia sterowania kurtyny do centralki sygnalizacyjnej Klienta.

 

 

20200405hormann 2

Oferowana w klasie szczelności ogniowej nawet E120 kurtyna przeciwpożarowa FlexFire nadaje się przede wszystkim 
do oddzielania dużych stref pożarowych w budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy domach towarowych.

 


Budowa i wymiary
Kurtyna tekstylna FlexFire jest wykonana z tkaniny z włókna szklanego wzmocnionej nicią stalową V4A.  Jej maksymalne wymiary mogą wynosić 5 x 5 m. Na podstawie dopuszczenia jednostkowego można jednak zamawiać kurtyny  o większych wymiarach. W razie pożaru kurtyna przeciwpożarowa zamyka się z prędkością zaledwie 6 sekund na metr.

 

W zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju
FlexFire to produkt, który posiada deklarację środowiskową EPD wydaną przez Instytut IFT Rosenheim, zgodnie z ISO 14025. Oznacza to, że kurtyna przeciwpożarowa może być stosowana  w budynkach posiadających odpowiednie certyfikaty i spełniających zasady zrównoważonego rozwoju.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik