Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Najlepszy budynek jednorodzinny w Europie
Data dodania: 27.05.20

Wyjątkowy, nowatorski, minimalistyczny, a przy tym idealnie wkomponowany w topografię terenu dom jednorodzinny Green Line to architektoniczna duma Warmii. Zaprojektowany przez Przemka Olczyka z Mobius Architekci z Warszawy, zdobył Grand Prix w plebiscycie European Property Awards 2019-2020.

 

20200505 PU-MOBIUS GREENLINE

 

Dom Green Line został tak zaprojektowany, że całkowicie wpisuje się w otoczenie, tworząc z nim harmonijną całość, zachowując jednak minimalistyczny, nowoczesny i surowy charakter. Tym, co go wyróżnia, jest unikatowy, zielony dach, który tworzy jedną linię ze wzniesieniem, znajdującym się na terenie działki. Stąd zresztą wzięła się nazwa tego budynku.


W założeniach architektów dom miał być tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Stąd wpisanie bryły w topografię oraz wielkogabarytowe przeszklenia, które zacierają granice pomiędzy wnętrzem i otoczeniem.

 

20200505 PU-MOBIUS GREENLINE 2


„Wszystkie wielkopłaszczyznowe przeszklenia tarasowe powstały w systemie aluminiowym ALUPROF, w którym wykorzystano rozwiązania systemowe dla drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych typu HS marki G-U w klasie ochrony antywłamaniowej RC2.

 

To rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o masywnych drzwiach tarasowych, zarówno panoramicznych, jak i narożnikowych, które pozwalają na maksymalne otwarcie przestrzeni wnętrza domu na otoczenie” – wyjaśnia Dariusz Papierz, doradca obiektowy z G-U Polska, odpowiedzialny za dobór rozwiązań G-U odpowiadających wymogom projektowym w Green Line.

 

20200505 PU-MOBIUS GREENLINE 3

 

Dom z betonu i szkła, choć harmonijnie wpisany w naturę, jest też przestrzenią przyjazną użytkownikom, nowoczesną, a więc wyposażoną w udogodnienia ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Stąd energooszczędne okna (system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną), transparentne osłony atrium, stabilne drzwi podnoszono-przesuwne oraz hamulec SilentClose zapewniający bezpieczeństwo użytkowania.


Green Line położony jest z dala od innych zabudowań. Jest więc enklawą otoczoną naturą, miejscem, w którym domownicy mogą poczuć się swobodnie, otworzyć na otoczenie i nie przejmować zainteresowaniem sąsiadów. Jednakże, ponieważ takie odosobnienie często daje ułudę bezpieczeństwa, dom został wyposażony w rozwiązania umożliwiające kontrolę dostępu.

 

20200505 PU-MOBIUS GREENLINE 4


„Przede wszystkim inwestor zdecydował się na rozwiązania biometryczne, zapewniające mieszkańcom bezpieczny dostęp do domu bez konieczności używania klucza. Jest to możliwe dzięki połączeniu zamka wielopunktowego GU-SECURY Automatic z silnikiem A-Öffner Servo w drzwiach wejściowych, transmisji danych przez SECUREconnect 200 oraz zastosowaniu czytnika linii papilarnych” – wyjaśnia ekspert G-U Polska.


Green Line to projekt wyjątkowy, będący odzwierciedleniem odważnej, nowatorskiej koncepcji architektonicznej oraz marzenia o nowoczesnej bryle domu idealnie wkomponowanej w otoczenie, niemal całkowicie niwelującej bariery między architekturą a naturą. Dzięki zastosowaniu ogromnych okien tarasowych opartych na rozwiązaniach G-U, realizacja tych założeń okazała się możliwa. Potwierdziła się tym samym teza, że nie trzeba bać się marzyć, bo marzenia są po to, aby je urzeczywistniać. Trzeba tylko wybrać odpowiednią drogę, a raczej system.

 

Rozwiązania G-U wykorzystane w projekcie Green Line
Drzwi tarasowe:
- systemy okuć podnoszono-przesuwnych (HS) G-U w klasie ochrony antywłamaniowej RC2
- hamulec SilentClose

Drzwi wejściowe – biometryczna kontrola dostępu:
- zamek wielopunktowy GU-SECURY Automatic z silnikiem A-Öffner Servo
- elektroniczny przepust kablowy SECUREconnect 200
- czytnik linii papilarnych

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik