Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 05 okladka1

Świat Szkła 5/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

ML System nawiązał strategiczną współpracę z Pilkington Automotive Poland
Data dodania: 07.07.20

ML System podpisał z Pilkington Automotive Poland, producentem szyb samochodowych o globalnej renomie, umowę współpracy dotyczącą wspólnego wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

 

20200606 ml auto

 

- Zaoferujemy szyby samochodowe, umożliwiające konwersję światła słonecznego  na energię elektryczną, poprawiające przy tym izolację termiczną i energetyczną pojazdów.

 

Będzie to możliwe dzięki połączeniu unikalnego know-how ML System w zakresie implementacji technologii kropki kwantowej, z bogatym doświadczeniem Pilkington Automotive Poland w produkcji szyb samochodowych, w tym procesie nadawania im kształtu.

 

Nasz partner jest wiodącym dostawcą szyb do większości producentów samochodów - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


Strony zobowiązały się ponadto do wspólnego pozyskania finansowania zewnętrznego w ramach realizowanych projektów badawczych w celu wdrożenia technologii szyb samochodowych z powłoką kwantową.

 

Współpraca będzie również dotyczyć wymiany wiedzy z obszaru szyb powłokowych  i funkcyjnych oraz innych procesów towarzyszących, np. sposobu grzania  czy lutowania elektrod w szybach samochodowych.

 

Co istotne, wypracowane know-how w zakresie nanoszenia nanopowłok kwantowych na powierzchnie szklane pozostanie w ML System.

 

Dalsze szczegóły współpracy, m.in. w zakresie patentowania wspólnej technologii, strony będą określać w odrębnych umowach.ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim.

 

Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw.

 

ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

 

Pilkington Automotive Poland produkuje szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, a także szyby do samochodów ciężarowych. Spółka jest właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych – fabryki w Sandomierzu oraz fabryki  w Chmielowie. Powstają w nich szyby hartowane i laminowane, przednie, boczne, tylne  i dachowe.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także