Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Bezpieczeństwo bez kompromisów - system balustrad zewnętrznych Portfenetr PF 40 od Yawal
Data dodania: 19.08.20

Okna typu portfenetr stanowią nieprzemijający trend architektoniczny. Wywodzące się z francuskich pałaców zamienniki balkonów dziś z powodzeniem zdobią elewacje biurowców i budynków mieszkalnych. Niesłabnąca popularność rozwiązania przyczyniła się do rozszerzenia oferty Yawal S.A. o nowy produkt – system balustrad zewnętrznych Portfenetr PF 40 z niespotykanymi dotychczas u innych systemodawców udogodnieniami montażowymi.

 

20200727yawal2

 

Okna „francuskie” sięgają zazwyczaj od podłogi do sufitu. Znacznie zwiększają dopływ światła do wnętrza pomieszczeń oraz ułatwiają ich wentylację. Mimo że ich konstrukcja na to wskazuje, nie prowadzą jednak na balkon. Z zewnętrznej strony zamontowany jest jedynie wąski parapet.

 

Umieszczenie tego typu rozwiązania na wyższych kondygnacjach nakłada na inwestora obowiązek zabezpieczenia okna od zewnętrznej strony balustradą. Barierka spełnia w tym przypadku podwójną rolę. Zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom wyglądającym przez portfenetry oraz stanowi bardzo atrakcyjny detal architektoniczny, który razem z oknem nadaje bryle elegancji i lekkości.

 

20200727yawal4

 

 

Estetyka i funkcjonalność

Aby nie zmarnować efektu doświetlenia pomieszczeń poprzez zabezpieczenie balkonów francuskich prętowymi barierkami, warto postawić na szklaną balustradę montowaną do okien za pomocą systemu Yawal Portfenetr PF 40. Rozwiązanie wykonane jest z mocnych i wytrzymałych profili aluminiowych zapewniających maksymalny poziom bezpieczeństwa. Konstrukcja balustrady mocowana jest do ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu specjalnej poprzeczki możliwe jest wykonanie barierki zarówno na konstrukcjach jedno-, jak i dwuskrzydłowych.

 

20200727yawal3

 

W wersji H rozwiązanie mocowane jest do ościeżnicy na profilach pionowych, z kolei w wersji U na profilach pionowych i profilu poziomym. Konstruktorzy Yawal położyli szczególny nacisk na estetyczne wykończenie systemu. Zaprojektowali specjalny klips maskujący, dzięki któremu śruby mocujące rozwiązanie są niewidoczne, a cała balustrada prezentuje się niezwykle elegancko.

 

Co więcej, klips maskujący wykonany jest jak klips fasadowy, co skraca czas i znacznie ułatwia montaż i demontaż konstrukcji. Opcjonalnie możliwe jest również zamontowanie aluminiowej listwy zabezpieczającej krawędź szyby.

 

20200727yawal5

 

 

Ułatwienia montażowe

W przeciwieństwie do rozwiązań oferowanych przez konkurencję system Portfenetr PF 40 dostarczany jest producentom w formie pozwalającej na jego natychmiastowy montaż. Profile bazowe i listwy dociskowe systemu sprzedawane są bowiem w wersji z wywierconymi otworami montażowymi, co nie tylko ułatwia prefabrykację i montaż, ale w efekcie przekłada się również na znaczne obniżenie kosztów. Rozwiązanie jest kompatybilne ze wszystkimi systemami okienno-drzwiowymi z izolacją termiczną z oferty Yawal.

Yawal

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik