Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Schüco ZIP Design Screen – mocna osłona przeciwsłoneczna
Data dodania: 09.09.20

Zmieniający się klimat i tendencja do zwiększania powierzchni przeszklonych w budynkach sprawiły, że stosowanie osłon przeciwsłonecznych staje się już koniecznością.

 

Nowy system tekstylnych osłon Schüco ZIP Design Screen może być stosowany nie tylko przy bardzo silnym wietrze niemal we wszystkich obszarach budownictwa, ale też pozwala na dopasowanie stopnia przezierności osłony do indywidualnych wymagań.

 

 

20200909schuco biuro schueco ZIP design screen m 

System ZIP Design Screen może być stosowany w przy sile wiatru dochodzącej do 9-10 stopni w stopni Beauforta  Fot. Schüco

 


Podstawą do zapewnienia komfortowego mikroklimatu w budynku jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, poprzez zastosowanie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza jeśli elewacja jest mocno przeszklona. Rodzaj przesłon w głównej mierze zależy od przeznaczenia budynku i warunków, w jakich będą użytkowane.

 

W ostatnich latach mamy do czynienia nie tylko z większą liczbą dni słonecznych i odczuwalnym ociepleniem klimatu, ale też gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, którym towarzyszy silny wiatr.

 

W bogatym asortymencie systemów przeciwsłonecznych Schüco można teraz znaleźć zewnętrzne osłony tekstylne Schüco ZIP Design Screen, które są odporne na napory wiatru o prędkości 25 m/s przy powierzchni przesłony dochodzącej nawet do 12 m2. Rozwiązanie zintegrowane z fasadą elementową Schüco umożliwia dostosowanie warunków zacienienia i transparentności przesłony do indywidualnych wymagań.

 

 

20200909schuco wnetrze schueco ZIP design screen m 

Poziom transparentności osłony może wynosić nawet do 14%, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się widokiem na otoczenie Fot. Schüco

 


Wzór elastyczności
Przesłona ZIP Design Screen jest wykonywana z tkanin odpornych na warunki atmosferyczne i oddziaływanie ognia. Poszczególne materiały różnią się od siebie przeziernością, w zakresie od 0 do 14%, dlatego w zależności od potrzeb można wybrać rozwiązanie, które w pozycji zamkniętej całkowicie zacieni pomieszczenie lub zapewni optymalną ochronę przeciwsłoneczną, a jednocześnie dobry widok na otoczenie zewnętrzne.

 

Od zewnątrz osłona przekonuje harmonijnym, gładki wyglądem wysokiej jakości tkaniny, dzięki czemu nadaje elewacji prestiżowy wygląd. Szeroki wybór faktur i kolorów materiałów pozwala na idealne dopasowanie osłony do architektury budynku. Pomimo lekkiego wyglądu przesłona jest odporna na uszkodzenia pod wpływem bardzo silnego wiatru.

 

System został wyposażony w boczne, zintegrowane z profilem prowadnice o smukłym wyglądzie, które nadają tkaninie gładki wygląd i zapobiegają wysunięciu się materiału nawet podczas ekstremalnej wichury o sile 9-10 w skali Beauforta!

 

Również w takich warunkach pogodowych rozwiązanie zachowuje pełną funkcjonalność. Dodatkową zaletą systemu jest wykrywanie przeszkód przy podnoszeniu i opuszczaniu osłony.

 


Łatwość montażu
Osłony przeciwsłoneczne ZIP Design Screen mogą być harmonijnie zintegrowane z nową fasadą elementową Schüco AF UDC 80, a także oknami aluminiowymi serii Schüco AWS. Rozwiązanie jest dostarczane w formie gotowej do montażu kasety ze zrolowanym materiałem. Przesłona jest przy tym bardzo lekka, co ułatwia i przyspiesza jej montaż.

 

 

20200909schuco dom schueco ZIP design screen m 

Osłony ZIP Design Screen oferują skuteczną ochronę przeciwsłoneczną przy zachowaniu widoku na zewnątrz Fot. Schüco

 

Kolejną zaletą jest bardzo duża łatwość serwisu. Znajdująca się na spodzie klapa rewizyjna umożliwia łatwy dostęp do osłony bez potrzeby demontażu kasety.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także