Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Szyba? Coś więcej niż szkło!
Data dodania: 09.10.20

W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym aspektem staje się termoizolacja przegrody zewnętrznej. Na pierwszy plan wysuwa się izolacja termiczna okien i przeszkleń, które przestają być wyłącznie elementem dekoracyjnym naszych domów, a stają się głównym źródłem energooszczędności. Odpowiedzialnym wyborem będzie innowacyjny pakiet szybowy od Saint-Gobain Building Glass. Szkło ECLAZ podniesie jakość Twoich okien i codzienny komfort domowników.

 

20200929 SGG elglaz 1 

 

Już na etapie projektowania wymarzonego domu ważne jest, z jakich materiałów i technologii będziemy korzystać. Warto więc wcześniej poszukać rozwiązań, które będą odpowiednie nie tylko dla nas, ale również dla środowiska. Od 1 stycznia 2021 na budynki narzucone zostaną restrykcyjne wymagania z zakresu efektywności energetycznej przegród zewnętrznych, uregulowane przez nowe Warunki Techniczne.


Jednym z ważniejszych elementów warunkujących odpowiednią izolację cieplną naszego domu jest wybór odpowiednich okien wraz z pakietami szybowymi, które wpływają na ich parametry nawet w osiemdziesięciu procentach. Te najwyższej jakości posiadają powłokę niskoemisyjną, która redukuje straty ciepła przepuszczając energię słoneczną do środka pomieszczenia, blokując jednocześnie jej wydostawanie się na zewnątrz.


Warunki Techniczne 2021 ściśle określają wartość maksymalną współczynnika przenikania ciepła U dla okien fasadowych na 0,9 W/m2K oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych. Biorąc pod uwagę te wielkości, najbardziej odpowiednią jawi się propozycja od Saint-Gobain Building Glass – szkło z innowacyjnej linii ECLAZ.

 


20200929 SGG elglaz 2

 


Im więcej komór, tym lepiej
Na rynku dostępne są okna najczęściej jednokomorowe oraz dwukomorowe – to znaczy z dwiema lub trzema szybami o grubości 4 mm lub 6 mm. Dobre okna energooszczędne powinny składać się z trzech szyb z ciepłymi ramkami dystansowymi Swisspacer między nimi (o grubości do 16 lub 18 mm), wypełnionymi gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem). Użyte do ich produkcji szyby powinna cechować idealnie płaska powierzchnia, przez którą do wnętrz przedostanie się więcej promieni słonecznych (wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt) przez co zyskujemy idealnie doświetlone pomieszczenia.


Od ilości komór i zastosowanych powłok niskoemisyjnych w pakiecie szybowym uzależnione są właściwości izolacyjne okien co oznacza, że pakiety dwukomorowe (z trzema szybami) zdecydowanie lepiej zabezpieczą okno przed utratą ciepła, niż pakiety jednokomorowe. Dodatkową „blokadą” zatrzymującą ciepło jest niewidoczna ale zaawansowana technologicznie powłoka niskoemisyjna pokrywająca wewnętrzne powierzchnie szyb. Dzięki temu okna wielokomorowe mają niższy współczynnik przenikania ciepła (od 0,3 W/m2K do 07 W/m2K), a my możemy być pewni, że spełniają nowe Warunki Techniczne.

 


Szyby ECLAZ? Coś więcej niż szkło!
ECLAZ to innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji pokryte powłoką niskoemisyjną, które łączą izolację cieplną szyb dwukomorowych z dużą ilością światła naturalnego charakterystyczną dla zespoleń jednokomorowych.
Nowoczesna technologia zastosowana do produkcji pakietów szybowych ECLAZ pozwoliła na uzyskanie doskonałej izolacji cieplnej – współczynnik przenikania ciepła Ug wynosi 0,5 W/m2K, przepuszczalności światła dziennego na poziomie Lt=77%, a także najwyższych zysków cieplnych z energii słonecznej g=60%.

 

20200929 SGG elglaz 4a


Rys. 1 Przekrój szyby PLANICLEAR z powłoką ECLAZ Saint-Gobain Buliding Glass

 


Specjalna powłoka szyb ECLAZ zapobiega utracie ciepła z pomieszczeń oraz zapewnia odpowiedni komfort cieplny domowników latem i zimą. Doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju przeszkleniach, oknach oraz drzwiach balkonowych, szczególnie od strony północnej i wschodniej, a wysoka estetyka wykonania szyb będzie pasować do każdego stylu wnętrza.

 


Myśl przyszłościowo – wybierz pakiet szybowy ECLAZ!
Okna do domu już dawno przestały pełnić rolę jedynie dekoracyjną. Liczy się nie tylko kolor ram i kształt profili, ale przede wszystkim parametry szyb, warunkujące nasz komfort w pomieszczeniach, zapewniające termoizolację, optymalne oświetlenie pomieszczeń oraz opcjonalnie podwyższoną ochronę przed hałasem z zewnątrz.


Wybierając ECLAZ zyskamy pięknie doświetlone, cieplejsze i stylowe wnętrza, a co za tym idzie – mniejsze rachunki za ogrzewanie i światło. Podziękuje nam za to nie tylko stan naszego konta, ale również (a możne nawet przede wszystkim) środowisko.

 

20200929 SGG elglaz 3

 

 

  

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także