Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

System przesuwny Roto Patio Inowa z nowymi funkcjami – łagodne zamykanie i otwieranie
Data dodania: 05.11.20

Roto rozszerza system przesuwny Roto Patio Inowa o nowe funkcje: SoftClose, SoftOpen, SoftStop. Rozwiązanie zapewnia wygodniejszą obsługę bez wysiłku, zwiększa bezpieczeństwo i długotrwałe funkcjonowanie drzwi. Dodatkowym atutem zmian w systemie jest mniejsza ilość elementów i uproszczony montaż.

 

20201010Roto Patio Inowa szczelne okucie do drzwi przesuwnych
Nowe funkcje łagodnego otwierania i zamykania w systemie Roto Patio Inowa zapewniają wygodniejszą obsługę i zwiększają bezpieczeństwo, zapobiegając niewłaściwemu użyciu

 


Rosnąca popularność systemu Roto Patio Inowa – inteligentnego okucia do drzwi przesuwnych o dużej szczelności – potwierdza coraz większe znaczenie rozwiązań komfortowych, bezpiecznych i niezawodnych w codziennej eksploatacji.

 

System wyróżniają unikatowe cechy: poprzeczny ruch domykający skrzydło do ościeżnicy, nieprzerwana uszczelka na całym obwodzie skrzydła i sterowane klamką aktywne punkty ryglowania na słupku. Sprawiają, że jest on nową ciekawą alternatywą dla dotychczasowych rozwiązań i brakującym ogniwem w segmencie medium.

 

Atrakcyjność systemu Roto Patio Inowa zwiększa bogata gama dostępnych wymiarów: od małych okien przesuwnych przy blacie kuchennym po tarasowe drzwi na całą wysokość pomieszczenia, a także dostępność we wszystkich rodzajach profili od aluminium i PVC do drewna.

 


SoftClose – Soft Open: łagodne zamykanie i otwieranie
Nowe funkcje są wprowadzane z myślą o jeszcze większej wygodzie i korzyściach dla producentów i użytkowników. Funkcja SoftClose podczas zamykania łagodnie wyhamowuje skrzydło przesuwne, przyciąga je samoczynnie do ościeżnicy i domyka.

 

Zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania, a tym samym eliminuje całkowicie ewentualne błędy obsługi, np. zbyt gwałtownego zamknięcia. Elementem odpowiedzialnym za działanie jest stalowy amortyzator pneumatyczny – napinany podczas otwierania skrzydła.

 

 

20201010Roto Patio Inowa Mittelschliesser Anwendung 300dpi cmykDo zmodyfikowanego zaczepu centralnego będą potrzebne tylko cztery (zamiast dotychczasowych sześciu) wkręty mocujące, co przyspiesza montaż. W celu zerwania blokady montażowej, wystarczy przykręcić element do profilu 

 

Funkcję łagodnego zamykania uzupełnia wariant SoftOpen. Przy otwieraniu drzwi amortyzator pneumatyczny wyhamowuje skrzydło, a następnie ustawia je w końcowym położeniu.

 

Oba warianty można łączyć i montować równocześnie w systemie okuć o masie skrzydła do 200 kg. w każdym rodzaju profili. Mechanicznie sterowane, hamowane otwieranie i zamykanie zapewnia długotrwałe prawidłowe funkcjonowanie skrzydła i zapobiega niekontrolowanemu uderzeniu w ościeżnicę.

 

 

SoftStop – do skrzydeł o dużej masie
Do dużych i ciężkich skrzydeł o wadze powyżej 200 kg, typowych dla okien z drewna i drewna / aluminium dostępna jest funkcja SoftStop. Umożliwia ona łagodne zamykanie nawet bardzo ciężkiego skrzydła, bez użycia siły. To odpowiedź Roto na aktualne trendy zwiększania wymiarów przeszkleń i ciężaru drzwi tarasowych.

 


Ukryta konstrukcja i stała ochrona RC 2
Nowe funkcje Soft aktywuje się w drzwiach przesuwnych na linii produkcyjnej przy użyciu tzw. narzędzia napinającego. Można je też doinstalować na już zamontowanym oknie. Mała złożoność systemu, wykorzystująca tylko kilka elementów, umożliwia oszczędną produkcję.

 

Amortyzator pneumatyczny, zintegrowany z jednostką sterującą montowany jest u góry skrzydła i po zamknięciu jest całkowicie niewidoczny. W przypadku profili z PVC i aluminium nie wymaga frezowania. W profilach drewnianych, może wystąpić taka potrzeba, w zależności od rodzaju konstrukcji.

 

 

20201010Roto Patio Inowa SoftClose 

Komponenty trzech nowych funkcji Soft w Roto Patio Inowa mają zintegrowane i łatwe w montażu sterowniki. Mała ilość elementów i prosty montaż umożliwiają oszczędną produkcję

 

Montaż funkcji Soft nie ma wpływu na położenie punktów ryglowania. Własności antywłamaniowe drzwi zostają zachowane w pełnym zakresie, to znaczy zapewniają ochronę antywyważeniową w klasie RC 2 w oparciu o normę DIN EN 1627.

 


Optymalizacja komponentów i unowocześniony montaż
Dobra wiadomość dla montażystów: liczba koniecznych wkrętów została zredukowana z sześciu do czterech. Oznacza to, że montaż jednostki sterującej, zamknięcia środkowego i wózka odbywać się będzie jeszcze szybciej. Do zamontowania tych trzech elementów w profilach ościeżnicy z PVC, drewnianych i drewniano-aluminiowych można stosować dotychczasowe przymiary wiertarskie.

 

Dodatkowym przyspieszeniem montażu jest zwolnienie blokady montażowej już podczas przykręcania elementów do profilu. Jest to kolejny duży krok, który przekłada się na wymierne korzyści. Prostszy montaż i redukcja liczby elementów to oszczędność kosztów i czasu produkcji.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także