Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

Szyk i elegancja drewna – nowa oferta drzwi AWIDOOR od AWILUX
Data dodania: 07.11.20

Luksus kocha drewno. Od lat stanowi ono jeden z ulubionych surowców wybieranych przez inwestorów i architektów do wykończenia prestiżowych wnętrz. Drewno stało się także inspiracją do stworzenia dwóch linii stylistycznych drzwi wejściowych w nowej ofercie AWIDOOR – Lignum oraz Decor.

 

20201010awilux awidoor lignum aranz

Drzwi LIGNUM Fot. Awilux

 


Drewno ociepla i łagodzi charakter nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa. Chętnie jest wyko-rzystywane do dekoracji fasady. Dobrym pomysłem, który pozwoli na podkreślenie luksusowego charak-teru domu, jest wykorzystanie drewna jako wypełnienia drzwiowego. Linia drzwi wejściowych Lignum i Decor od AWILUX pozwala stworzyć oryginalne i ponadczasowe aranżacje z drewnem w roli głównej.

 


Naturalny szlif
Na serię Lignum z oferty AWILUX składają się cztery wyjątkowe modele drzwiowe wypełnione natural-nym drewnem, które podkreślą charakter fasady budynku. Wykorzystana do ich stworzenia okładzina dębowa jest dwukrotnie olejowana, co dodatkowo podkreśla jej usłojenie. Widoczne drobne szczeliny oraz sęki nadają drzwiom z serii Lignum rustykalnego charakteru, dzięki czemu wpiszą się one zarówno w nowoczesną stylistykę industrialną, jak i boho.

 

Nawiązanie do tradycji
Linia Decor z nowej kolekcji drzwi wejściowych AWIDOOR od AWILUX odwzorowuje istotę naturalnego, starego drewna. Minimalistyczne wypełnienia nadają drzwiom wyjątkowego charakteru. Stworzone zo-stały z dbałością o każdy detal, tj. usłojenie czy widoczne rowki. Ten rodzaj wypełnienia nie wymaga do-datkowej konserwacji i pozwala cieszyć się wyglądem nawiązującym do prawdziwego drewna. Rustykalne wykończenie drzwi sprawia, że z powodzeniem wpiszą się one w charakter najnowszych trendów w aran-żacji i projektowaniu.

 

20201010awilux awidoor lignum

Drzwi LIGNUM Fot. Awilux

 

 

Eleganckie dodatki
W standardowym wyposażeniu drzwi mają ukryte skrzydło od strony zewnętrznej, za dodatkową opłatą możliwa jest również wersja obustronna. Od wewnątrz widoczna jest polakierowana gładka płyta alumi-niowa w kolorze białym lub antracytowym. Opcjonalnie można wybrać pakiet NeroStyle, w ramach które-go płyta środkowa, rama i wszystkie elementy dodatkowe będą w kolorze black ultimatt. Ciekawym roz-wiązaniem jest także możliwość zamontowania lustra po wewnętrznej stronie drzwi.

 

Wypełnienia dostępne są z pochwytami ze stali szlachetnej lub w kolorze czarnym. Dostępne są dwa wa-rianty – pochwyty typu C lub wpuszczane. Do części z nich można zamontować podświetlenie LED. Od strony wewnętrznej drzwi wyposażone są w klamkę aluminiową z rozetą. Dół drzwi wykończony jest ele-gancką listwą o wysokości 30 mm.

 

20201010awilux awidoor decor

Drzwi DECOR Fot. Awilux

 


Drzwi AWILUX z linii Lignum oraz Decor można wyposażyć także w dodatkowy pakiet Komfort z czytnikiem linii papilarnych i kontrolerem do zdalnego sterowania przez centralę TaHoma. W kwestii bezpieczeństwa inwestorzy i architekci mają do wyboru dodatkowy pakiet DOOR Protect 1 z zamkiem 5-ryglowym i bolca-mi antywyważeniowymi od strony zawiasów, a także pakiet DOOR Protect 2 z zamkiem automatycznym, bezpieczną wkładką typu C i bolcami antywyważeniowymi od strony zawiasów.


W modelach z przeszkleniem standardowo zastosowana jest szyba transparentna, którą można za dopła-tą wymienić na ornament: Chinchilla biała, Satinato, Master Carre lub wybrać szybę bezpieczną VSG. In-westorzy mogą także wybrać drzwi z ukrytymi zawiasami.

 

20201010awilux awidoor  decor detal

Drzwi DECOR Fot. Awilux

 


AWIDOOR od AWILUX
Drzwi wejściowe są wizytówką domu, za którą kryją się wyjątkowi mieszkańcy. Projektanci firmy AWILUX dołożyli więc wszelkich starań, by stworzyć wszechstronną, designerską i niepowtarzalną kolekcję nowych drzwi AWIDOOR. Poza unikalną estetyką, ofertę AWILUX wyróżnia funkcjonalność, wysokie parametry techniczne, właściwa termoizolacja oraz dźwiękoszczelność. Drzwi z serii Lignum i Decor to aluminiowe rozwiązanie w wypełnieniem nakładkowym Rodenberg z linii premium. Drzwi charakteryzuje głębokość zabudowy wynosząca 90 mm.

 

Drzwi z serii Lignum i Decor skupiają całą swoją uwagę na doborze drewnianych wypełnień i ich struktu-rze. Dzięki temu możliwe jest stworzenie nowoczesnych drzwi odpowiadających na potrzeby nawet naj-bardziej wymagających użytkowników, które wpiszą się w niepowtarzalny styl współczesnego domu i podkreślą status właściciela. Nowa kolekcja drzwi AWIDOOR od AWILUX to oryginalne i stworzone z dba-łością o każdy detal modele o ciekawym wypełnieniu.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także