Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Green Hall 3 - Łączy w sobie zrównoważony rozwój i nowoczesną technologię
Data dodania: 11.11.20

Ten wyjątkowy budynek technologiczny, znajdujący się w tętniącej życiem dzielnicy biznesowej Wilna, wprowadza naturę swoimi wielkimi architektonicznymi szklanymi fasadami, jednocześnie zapewniając widok na duże miasto.

 

20200101wicona 123

 

Zastosowano znakomity system ogrzewania geotermalnego, który w 100% pokrywa zapotrzebowanie budynku na energię cieplną.

 

W rezultacie ten ekologiczny budynek oznacza ekologiczną produktywność, która minimalizuje wpływ CO2 na środowisko, a także pokazuje przyszłość ekologicznych rozwiązań. WICONA dostarczyła fasady, okna i drzwi.

 

20200101wicona 123a

 


Biurowiec o powierzchni 2 800 mkw. sąsiadujący z Wilią to miejsce, w którym nowoczesna technologia spotyka się z trwałymi rozwiązaniami. Pokrycie budynku szklanymi fasadami otwiera przestrzeń pomiędzy środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym.

 

Oprócz rozwiązania elewacyjnego SG, które zapewnia przejrzystość, firma WICONA opracowała specjalny pilaster, który pasuje do elewacji 3D i dopasowuje się do niej.

 

20200101wicona 123b

 

 

Naturalne światło dla dobrego samopoczucia i produktywności
Kształt budynku ze skośnymi szklanymi fasadami zapewnia doskonałe doświetlenie światłem dziennym, a także pomaga zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się w pomieszczeniach.

 

Nowoczesny system kontroli mikroklimatu zapewnia również komfort oraz zawsze świeże powietrze w pomieszczeniach, co poprawia samopoczucie pracowników.

 

20200101wicona 123c

 

Latem do wentylacji stosowana jest technologia aktywnej belki chłodzącej, którą można sterować oddzielnie na każdym piętrze. Rozprowadzanie światła w ciągu dnia zapewnia automatyczny system sterowania żaluzjami fasadowymi poruszającymi się wraz ze słońcem.

 

 

Zmniejsz stres i popraw kreatywność
Strefy pracy są dozwolone zarówno do pracy indywidualnej, jak i zespołowej. W budynku została również umieszczona wyspa rekreacyjna, w której ludzie mogą odpocząć i zebrać energię.

 

Szybki bezprzewodowy internet obejmujący wszystkie przestrzenie zewnętrzne, co oznacza, że ​​masz pełną dostępność do siedzenia w zielonym parku i pracy. Ten elastyczny sposób myślenia o miejscach pracy poprawi samopoczucie osób, które w nich pracują. Zwiększy kreatywność i zminimalizuje stres.

 

20200101wicona 123d

 

Przekonasz się, że najmniejsze szczegóły stawiają na ekologię - możesz dotrzeć do stacji ładowania swojego samochodu elektrycznego, a dla tych, którzy podróżują na rowerze lub ćwiczą w porze obiadowej, są dostępne dla wszystkich prysznice i przebieralnie.


Architekt: ARROW Architects, Archinova UAB
Konstruktor metali: Glasma Service UAB
Inwestor: Inwestorzy URBAN
Rozwiązania WICONA: Rozwiązanie WICTEC 50 SG: SG + zintegrowana listwa dociskowa
Drzwi WICSTYLE 75 EVO i okna WICLINE 75 EVO
Zdjęcia: Evaldas Lasys

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także