Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Nowoczesne okno? Postaw na szkło laminowane
Data dodania: 16.12.20

Funkcjonalny dom wymaga innowacyjnych rozwiązań, nowoczesne okno – szkła laminowanego. Według ekspertów programu Multi Comfort budynek musi zapewnić jego użytkownikom maksymalny komfort w postaci ciepła, światła, odpowiedniej akustyki, bezpieczeństwa i swobodnego dostępu do świeżego powietrza.

 

Wszystko to oczywiście z poszanowaniem natury oraz zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021. Odpowiedzialność w dużej mierze spoczywa na oknach z odpowiednimi szybami zespolonymi.

 

 

20201313sgg 1 

ECLAZ STADIP SILENCE to połączenie właściwości szkła niskoemisyjnego z zaletami szkła laminowanego akustycznie

 

Dom, który dba o Ciebie
Nasza świadomość na temat funkcjonalności budynków oraz warunków, jakie powinny nam zapewnić, stale wzrasta. Nic dziwnego, skoro według statystyk w pomieszczeniach spędzamy prawie 90% czasu w ciągu doby.

 

W trosce o podniesienie jakości życia grupa Saint-Gobain stworzyła innowacyjny program Multi Comfort, którego celem jest uświadamianie inwestorów, architektów i wykonawców, jak istotną rolę w przestrzeni życiowej każdego z nas odgrywają cztery komforty: termiczny – wynikający z bilansu cieplnego pomieszczeń, świetlny – uwarunkowany dostępem do światła naturalnego, akustyczny – w postaci znacznej redukcji hałasu oraz komfort dostępu do dobrej jakości powietrza.

 

Na podstawie odpowiednich badań eksperci opracowują optymalne rozwiązania dla każdego wnętrza. Stosując je we własnych domach możemy być pewni podniesienia standardu budynku oraz naszego zadowolenia z jego użytkowania. Wspólnym mianownikiem dla zapewnienia wszystkich czterech komfortów są okna z odpowiednimi szybami zespolonymi.

 

Wbrew pozorom gwarantują one nie tylko odpowiednią ilość światła dziennego we wnętrzach, utrzymanie odpowiedniej temperatury czy dopływ świeżego powietrza. Dzięki odpowiednim powłokom ochronią przed nadmiernym hałasem płynącym z zewnątrz, a nawet włamaniem poprzez zbicie szkła. Cicho, ciepło i bezpiecznie.

 

20201313sgg 2

Nowoczesne okno wymaga szkła laminowanego. Szyby zespolone zapewnią użytkownikom maksymalny komfort i podniosą jakość życia

 

 

Chroń to, co kochasz
W przypadku bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich, ale także ochrony mienia, nie ma miejsca na kompromisy. Od kiedy przeszklenia zaczęły zajmować znaczną część powierzchni elewacji stało się jasne, że muszą być odporne na stłuczenia, ataki wandalizmu i próby włamania. Saint-Gobain postanowiło więc stworzyć linię szkła laminowanego STADIP PROTECT, które doskonale sprosta temu wyzwaniu. Jak powstają szyby bezpieczne?

 

– Specjalną folię PVB umieszcza się między dwiema taflami szkła. Następnie poddaje się je procesowi autoklawowania (oddziaływaniu wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury). Powstały w ten sposób laminat na wypadek rozbicia zapobiega rozpadnięciu się szkła na kawałki, ponieważ jego fragmenty pozostają przyklejone do folii.

 

Szybę taką trudniej jest zbić i skaleczyć się jej odłamkami – mówi Monika Naczeńska, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska.
Szyba bezpieczna STADIP PROTECT opóźni działanie włamywaczy chcących dostać się do budynku przez stłuczenie szkła oraz uchroni nas przed przedostaniem się do środka przedmiotów, które spadną na okna dachowe czy przed wypadnięciem – co jest z kolei dobrą wiadomością dla wszystkich rodziców.

 

20201313sgg 3

Laminowane szkło bezpieczne STADIP PROTECT jest odporne na stłuczenia, ataki wandalizmu i próby włamania

 

Rozpraw się z hałasem
Jednymi z głównych założeń programu Multi Comfort jest zapewnienie domownikom ciszy poprzez izolowanie pomieszczeń od uciążliwych dźwięków z zewnątrz, a także troska o odpowiednią akustykę pomieszczeń i zmniejszenie pogłosu. Cisza to zjawisko, z którym coraz rzadziej mamy do czynienia na co dzień. Żyjąc w pośpiechu, mieszkając w mieście lub sąsiedztwie ruchliwych dróg, zapominamy o jej zbawiennym wpływie na nasze samopoczucie i zdrowie.

 

Towarzyszący nam na każdym kroku hałas przyczynia się do postawania wielu chorób neurologicznych. Jesteśmy bardziej drażliwi, skłonni do kłótni, cierpimy na chroniczne bóle głowy i problemy ze snem. Na szczęście hałas możemy skutecznie zwalczać. I tu z pomocą przychodzi szkło laminowane Saint-Gobain STADIP PROTECT SILENCE.

 

– Szyby zespolone skomponowane ze szkłem laminowanym folią akustyczną PVB SILENCE i zamontowane w domowych oknach, zwiększają izolacyjność akustyczną przegrody zewnętrznej, dzięki czemu wytłumią uporczywe odgłosy z ulicy – tłumaczy Monika Naczeńska.

 

– Dodatkowo ochronią użytkowników przed dźwiękami gwałtownej ulewy czy gradu, dzięki czemu czynniki zewnętrzne nie będą w stanie zaburzyć naszego wypoczynku – dodaje.

 

20201313sgg 4

STADIP PROTECT SILENCE zwiększy izolacyjność akustyczną okna i uchroni użytkowników przed uporczywym hałasem z zewnątrz

 

ECLAZ STADIP SILENCE – harmonia czterech komfortów
Laminat może być przygotowany w oparciu o różne rodzaje szkła. Stosując niskoemisyjne szkło ECLAZ uzyskamy dodatkowo najlepszą wydajność energetyczną (Ug=0,5W/m2K) i niezrównany dostęp do światła naturalnego (Lt=77%). Jakie jeszcze korzyści płyną ze stosowania ECLAZ STADIP SILENCE?

 

Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej potrzebnej na ogrzanie i oświetlenie domu. Takie rozwiązanie jest doskonałe nie tylko dla domowego budżetu, ale także natury – ekonomicznie i ekologicznie zarazem.

 

Dzięki linii STADIP wszystkie cztery komforty mamy na wyciągnięcie ręki. Z łatwością przemienimy nasz dom w miejsce wyjątkowe – prawdziwy azyl pełen spokoju, ciepła oraz bezpieczeństwa, który zadba o nasze zdrowie i samopoczucie.

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także