Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi z aluminium?
Data dodania: 17.12.20

Aluminium jest nazywane materiałem przyszłości nie bez przyczyny. Wynika to z jego wyjątkowych właściwości. To metal niezwykle trwały, wytrzymały, odporny na korozję, a co ciekawe: lekki. Można go zatem zastosować praktycznie w każdej gałęzi gospodarki.

 

Nic dziwnego, że z potencjału aluminium korzystają też chętnie producenci stolarki otworowej. Wymieniając okna i drzwi w domu, warto więc wybrać te w aluminiowych ramach. Jakie zalety mają takie rozwiązania?

 

 20201219Ponzio wymiana stolarki dobry-montaz okna i drzwi z aluminium dom TB


Aluminiowe konstrukcje już od wielu lat cieszą się popularnością wśród klientów indywidualnych w budownictwie mieszkaniowym w całej Europie. Aluminium posiada ogromny potencjał, jest postrzegane jako odpowiedni, a przede wszystkim „ciepły” materiał na okna i drzwi (przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań w konstrukcji profili).

 

Korzyści płynących z zastosowania konstrukcji aluminiowych w stolarce otworowej jest naprawdę wiele, łącznie z finansowymi – to w rezultacie niższe koszty eksploatacji domu. Co ważne, dziś są one dostępne dla każdego użytkownika, budującego dom energooszczędny według nowych wymogów (WT 2021), które już za chwilę wejdą w życie.

 

20201219Ponzio wymiana stolarki dobry-montaz okna i drzwi z aluminium-slim it

 


Aluminiowa jakość
Wybierając do własnego domu lub mieszkania okna i drzwi z aluminium, zyskujemy m.in. komfort, spokój, mniejsze zużycie energii – co ważne dla każdego, kto troszczy się o swoje finanse. Jak to możliwe? Wysoka izolacyjność termiczna profili przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń. Zakup stolarki aluminiowej to ponadto wyraz myślenia dalekowzrocznego, gdyż posłuży nam ona przez długie lata z uwagi na dużą odporność konstrukcji na korozję oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Co więcej takie okna i drzwi są bardzo wytrzymałe, stabilne, łatwe w obsłudze, a dzięki dużym gabarytom szklenia „wpuszczają” więcej światła dziennego. Stanowią też dobrą izolację akustyczną i dzięki odpowiednim systemom zabezpieczają przed włamaniem. Oprócz tego, występują w szerokiej gamie kolorystycznej, można je również dobrać do stylistyki domu (klasyka versus nowoczesność). Podnoszą wartość nieruchomości.

 

To jeszcze nie wszystko, wyroby aluminiowe nie wymagają konserwacji specjalnymi środkami, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Warto również wiedzieć, że materiał ten całkowicie poddaje się recyklingowi, a więc jest to decyzja proekologiczna.

 

20201219Ponzio wymiana stolarki dobry-montaz okna i drzwi z aluminium-Ponzio drzwi płaszczowe z panelem pływającym

 


Jakie drzwi i okna z aluminium?
Wybierając konkretne produkty, warto przed zakupem poradzić się kogoś, kto już skorzystał z takiego rozwiązania. – Użytkownicy systemów Ponzio, wśród których są m.in. architekci, twierdzą, że zaletą zamontowanych w ich domach okien i drzwi są właściwości użytkowe.

 

Taka stolarka niezawodnie sprawdza się w codziennym funkcjonowaniu, nawet po wielu latach działa bezawaryjnie. Dla przykładu duże, kilkuskrzydłowe drzwi przesuwają się sprawnie i lekko, co ważne, kiedy korzystają z nich też dzieci lub osoby starsze. Na takie kwestie warto zwracać uwagę – tłumaczy Maciej Borczuk, dyrektor działu technicznego Ponzio Polska. Należy ponadto zastanowić się, jakie systemy stolarki okiennej i drzwiowej najlepiej sprawdzą w naszym M

 

– W domach lub mieszkaniach najczęściej stosowane są okna i drzwi w systemie Ponzio PE78N, w wersji najcieplejszej, czyli „HI” (high insulation). Drzwi wejściowe w tym systemie z panelem aluminiowym pozwalają na dowolny wybór wzornictwa o tradycyjnym lub nowoczesnym wyglądzie. Z kolei w roli połączenia salonu z ogrodem (lub tarasem w przypadku mieszkania) świetnie sprawdzają się drzwi przesuwne w systemie Ponzio SL 1600TT lub SL1700 – dodaje.

 

20201219Ponzio wymiana stolarki dobry-montaz okna i drzwi z aluminium-dom ukraina

 


Aby zyskać więcej światła, opłaca się postawić na duże gabaryty konstrukcji drzwiowych, które zapewniają panoramiczny widok, nadają wnętrzu domu przestronności. Nic dziwnego, że są chętnie wybierane przez inwestorów. Co więcej, taka stolarka drzwiowa przesuwna jest lekka w obsłudze i w pełni bezpieczna w użytkowaniu. A dzięki zastosowaniu niskiego progu zlicowanego z podłogą w drzwiach podnoszono-przesuwnych systemu Ponzio SL 1600TT pozwala na całkowite zintegrowanie wnętrza domu z tarasem lub balkonem. Umożliwia to również przystosowanie naszego M lub domu do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. –

 

Jeśli natomiast użytkujemy mieszkanie w zabytkowej kamienicy, warto zdecydować się na okna „SLIM” o wąskim profilu i dużych przeszkleniach – podpowiada ekspert Ponzio. Zyskujemy wtedy dużo więcej światła, a pomieszczenia stają się jeszcze bardziej przestronne. Z kolei do poprzemysłowych mieszkań loftowych świetnie pasują okna z wąskim profilem SLIM INDUSTRIAL Ponzio.

 

Okna i drzwi powinny odpowiadać na nasze potrzeby wysoką funkcjonalnością i dobraną przez nas estetyką. Decydując się na wyroby wykonane z aluminium, zrealizujemy jedne i drugie. Poczucie bezpieczeństwa, komfortu, spokoju, ciepła to z pewnością wartości bezcenne, nie warto zatem na nich oszczędzać. Dużą wagę trzeba przyłożyć również do poprawnego montażu zakupionych wyrobów, aby mogły spełnić wszystkie deklarowane przez producenta funkcje.

 

***
Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania społeczna „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” (www.dobrymontaz.com) promuje wśród inwestorów indywidualnych ideę wymiany stolarki budowlanej i poprawy efektywności energetycznej budynków. Partnerzy Strategiczni kampanii to firmy: Aluprof, BFT, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, SOUDAL, Wiśniowski; Partnerzy Główni: Ponzio, PORTA; Partnerzy Wspierający: Amberline, Anwis, Baltica, Erkado, Glasslift, GU, Invado, Krispol, Oknoplast, Ronkowski, Roto, Stalprodukt Zamość, Winkhaus. Kampanii towarzyszą również patroni honorowi, merytoryczni i medialni, zaś w charakterze Ambasadorów wspierają ją profesjonalni monterzy.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także