Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

AWILUX rozbudowuje zakład produkcyjny
Data dodania: 20.01.21

Firma AWILUX zakończyła rok 2020 z rekordowym obrotem przekraczającym 100 milionów złotych oraz gotowym planem na rozbudowę hali produkcyjnej.

 

Pierwsze działania związane z inwestycją rozpoczęły się w już okresie międzyświątecznym. 
Leszczyński producent stolarki okienno-drzwiowej w wersji premium, firma AWILUX, stawia sobie wyso-kie cele i osiąga je dzięki rzetelnej pracy oraz stałemu rozwojowi wszystkich działów.

 

20210101Marek Sprengel awilux

Marek Sprengel, Fot. AWILUX

 

Jednym z postano-wień firmy na nowy rok jest powiększenie hali produkcyjnej oraz poszerzenie parku maszyn. Plan rozbu-dowy zakładu obejmuje także część socjalno-biurową ze względu na wzrost zatrudnienia. Późnym latem zeszłego roku AWILUX zakupił działkę sąsiadującą z zakładem.

 


Więcej powierzchni i nowoczesne maszyny
- Nasza najnowsza inwestycja, która jest priorytetem na rok 2021, zakłada rozbudowę zakładu, a w szczególności powierzchni produkcyjnej dla działu produkcji okien i drzwi z aluminium oraz dodatkowej powierzchni magazynowej pod dachem, będącej w przyszłości magazynem wyrobów gotowych.

 

Pierwsze prace ruszyły pomiędzy świętami a początkiem nowego roku. W tym czasie zostało zdemontowane do-tychczasowe ogrodzenie, zdjęta wierzchnia warstwa humusu i wykonane pierwsze prace geodezyjne. Codziennie na budowie pracuje kilkunastoosobowa załoga, dzięki czemu już teraz widać zarysy nowej hali oraz dodatkowych placów odkładczych – mówi Marek Sprengel, prezes firmy AWILUX.

 

Nowa łączna powierzchnia „pod dachem” to kolejne 6000 m². Około połowy z tego zajmie dodatkowa hala produkcyjna a pozostała powierzchnia przeznaczona będzie do kompletacji i przygotowania wysyłek oraz do krótkoterminowego magazynowania wyrobów gotowych, chroniąc je tym samym przed wpły-wem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

W części produkcyjnej montowane będą rozwiązania aluminiowe, co odpowiada rosnącemu zapotrzebowaniu klientów i wpływa także na decyzje firmy AWI-LUX o zatrudnieniu nowych pracowników oraz inwestycji w nowoczesny park maszynowy.

 

- Jesteśmy aktualnie na etapie finalizowania zamówień nowych maszyn. W głównej mierze inwestujemy w najnowsze centrum tnąco-obróbcze do działu aluminium, które umożliwi nam produkowanie nowych, jeszcze większych konstrukcji. Inwestycja obejmie także szereg maszyn pomocniczych oraz sprzęt po-trzebny do wewnętrznego transportu okien.

 

Stawiamy na modernizację oraz uzupełnienie dotychczaso-wej infrastruktury technicznej, co pozwoli nam zwiększyć produkcję stolarki aluminiowej – dodaje Marek Sprengel.

 

Drugi etap działań inwestycyjnych AWILUX polega na wdrożeniu w życie planu rozwoju, optymalizacji i automatyzacji linii produkcyjnej stolarki PVC. Jak mówi Marek Sprengel, w tej części zakładu również pla-nowane są zakupy nowych maszyn, między innymi do sortowania szyb i ram oraz innych rozwiązań, które zwiększą wydajność linii produkcyjnej.

 


Najważniejsze wakacje
Umowa z generalnym wykonawcą przewiduje zakończenie prac budowlanych pod koniec lipca 2021. Przeniesienie produkcji do nowej hali ma się planowo odbyć w okresie wakacyjnym, kiedy dział produkcji ma coroczną przerwę urlopową.

 

- Przeprowadzka do naszego nowego zakładu w 2016 roku przebiegła bardzo sprawnie, więc i tym razem nie powinno nic stanąć nam na przeszkodzie. Jestem przekonany, że cała firma będzie gotowa do reorga-nizacji pracy i przeniesienia produkcji na przełomie lipca i sierpnia – dodaje Marek Sprengel.

 


2021 pod znakiem rozwoju
Choć rozbudowa zakładu jest priorytetem na ten rok, AWILUX nie zwalnia tempa i podejmuje szereg in-nych, kluczowych decyzji.
- Rok 2021 zapowiada się intensywnie i prorozwojowo.

 

Jeśli żadne, niezależne od nas wydarzenia nie po-krzyżują naszych planów, w tym roku chcemy rozwinąć także naszą bazę transportową o zakup kolejnych samochodów ciężarowych wyposażonych oczywiście w wózki do rozładunku. Własna flota ciężarowa wraz autami z firm spedycyjnych, które na stałe współpracują z AWILUX, zwiększy się do ponad 20 aut - wyjawia prezes firmy AWILUX.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik