Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

G-U konfekcjonuje progi do okien typu HS
Data dodania: 20.01.21

G-U Polska – producent najwyższej jakości rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS – w podpoznańskim Swadzimiu uruchomił halę przeznaczoną wyłącznie do konfekcjonowania progów. Stworzenie tej specjalnej komórki produkcyjnej to efekt rosnącego zainteresowania branży progami docinanymi na miarę.

 

20210101gu Prog bez barier - G-U Polska

 

„Wprowadzeniu usługi konfekcjonowania progów przyświecały dwie przesłanki: idea zrównoważonego rozwoju oraz chęć jak najlepszego spełnienia oczekiwań naszych klientów. Otrzymując spersonalizowane, docięte do rozmiaru progi, zyskują oni czas, który byłby potrzebny na dostosowanie ich do potrzeb danego okna.

 

Spersonalizowany próg działa bowiem jak klocek czy puzzel – idealnie wpasowuje się w miejsce i nie wymaga dodatkowych prac” – mówi Dariusz Nowak, inżynier-projektant z G-U Polska.

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem tą usługą firma G-U Polska otworzyła specjalną halę o powierzchni 1400 m2 w podpoznańskim Swadzimiu, w której prowadzone jest konfekcjonowanie progów GU-thermostep 164, GU-thermostep 204 oraz GU-flatstep. Konfekcjonowanie progów G-U do drzwi podnoszono-przesuwnych HS dostępne jest w dwóch stopniach.

 

W przypadku opcji Basic klient otrzymuje wszystkie niezbędne elementy docięte na wymiar, następnie musi je złożyć (proces składania jest prosty, przypomina układanie klocków). W przypadku konfekcji Premium producent okien otrzymuje gotowy próg zawierający wszystkie niezbędne elementy (wraz z nawierceniem otworów pod montaż ramy). Wystarczy go tylko zamocować do ramy drzwi HS.

 

Ważnym aspektem jest też kwestia oszczędności miejsca. Konfekcjonowane progi są docięte dokładnie pod wymiar danych drzwi, klient nie musi więc ich samodzielnie przycinać – zyskuje miejsce w magazynie i – co ważne – nie generuje odpadu w swoim zakładzie produkcyjnym.

 

20210101gu Prog GU Thermostep 204

 

Konfekcjonowanie progów jest usługą wysoko spersonalizowaną. Oznacza to, że G-U przygotowuje standardowe progi pod konkretne zlecenie, ale również opracowuje rozwiązania niestandardowe, skrojone na miarę konkretnej realizacji. Dzięki temu odciąża swoich klientów w trzech obszarach: produkcji, logistyce oraz technologii informatycznej.

 

Takie rozwiązanie w znaczącym stopniu poprawia wydajność produkcyjną po stronie klienta, a jednocześnie minimalizuje ryzyko strat wynikających z ewentualnych pomyłek. Wpisuje się jednocześnie w powszechny trend rozwiązań personalizowanych, które nie byłyby możliwe do wdrożenia bez zaawansowanych rozwiązań IT.

 

20210101gu Beczak  Beczak

 

Zalety konfekcjonowania progów dla klienta (producenta okien):
- gotowe elementy, przycięte na wymiar;
- brak odpadu produkcyjnego;
- skrócony proces produkcyjny;
- niższe koszty magazynowania;
- możliwość wyboru dwóch stopni konfekcji: Basic, Premium;
- szybszy i łatwiejszy montaż.