Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowy system podnoszono-przesuwny XC - ekstremalna nośność od AGB w ofercie AGAS
Data dodania: 01.02.21

Nowy system XC od włoskiego producenta, firmy AGB, to w pełni kompatybilne i nowoczesne rozwiązanie dedykowane szerokim drzwiom podnoszono-przesuwnym.

 

System XC zapewnia komfort płynnego podnoszenia nawet bardzo ciężkich skrzydeł – do 440 kg - a także gwarantuje użytkownikom elegancki wygląd i bezpieczeństwo. System podnoszono-przesuwny XC dostępny jest w ofercie firmy AGAS – jednego z wiodących dostawców okuć w kraju.

 

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 2

System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 

System podnoszono-przesuwny XC od AGB zapewnia świetny wygląd, wygodę i bezpieczeństwo. Dostępne w ofercie firmy AGAS rozwiązanie jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku systemów PCV, między innymi z systemami firmy Aluplast, Rehau, Veka, Salamander, Profine, Geneo, Alphacan, Deceunnick, Monorail czy Premidoor.

 

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 3

 System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 


XC – ekstremalnie nowoczesny system zamykania

System XC dostępny jest w dwóch wariantach - z zamknięciem z tradycyjnym bolcem wystającym z ramy oraz z nowym zamknięciem hakowym, w którym hak ryglujący jest ukryty w zasuwnicy przy podniesieniu drzwi. W tym drugim przypadku zamknięcie jest gwarancją dokładnego przylegania, zapewniając maksymalne zabezpieczenie przeciwwłamaniowe.

 

Dodatkowo zamknięcie hakowe wyróżnia minimalistyczny wygląd, który staje się niewidoczny, gdy drzwi pozostają otwarte. Zaczep jest regulowany i nie wymaga frezowania ramy. Dostępny w ofercie polskiej firmy AGAS system podnoszono-przesuwny XC posiada zaczep z systemem sygnałowym, czyli czujnikiem, który informuje system o tym, czy hak znajduje się wewnątrz tego zaczepu.

 

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 7

 System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 

System drzwi podnoszono-przesuwnych XC zyskał całkowicie nowy zamek, który zaprojektowano w celu komfortowego otwierania ciężkich skrzydeł o wadze nawet do 440 kilogramów. Możliwe jest to dzięki specjalnie opracowanemu systemowi dźwigni. Możliwość wykorzystania podnośnika gazowego umożliwia płynny ruch podczas podnoszenia i jest kompatybilny z każdym zamkiem XC o tym samym frezowaniu.

 

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 5

Próg ClimaZero, fot. AGAS

 

 

XC - do każdego rodzaju skrzydeł
System podnoszono-przesuwny XC z oferty AGAS posiada dwa rodzaje wózków, które sprawdzą się zarówno w przypadku ciężkich skrzydeł, jak i skrzydeł z wąskimi profilami. Wózki XC oferują standardową nośność do 330 kilogramów, jednak w przypadku montażu dwóch dodatkowych wózków, wzrasta ona aż do 440 kilogramów.

 

Producent zaprojektował mechanizm działania zamka i wózków w taki sposób, by efekt dźwigni gwarantował wygodne i płynne podnoszenie oraz przesuwanie. Natomiast wózki XC-S Line dzięki nakładkom klipsowym można instalować na profilach o szerokości 16, 18 lub 22 mm. Oba rodzaje wózków dostępne są z wkładem szczotkowym służącym do czyszczenia szyny. Możliwe jest także przycięcie i zastosowanie dowolnej uszczelki szczotkowej z systemu firmy AGB.

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 1

 System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS


Dostępny w ofercie AGAS system podnoszono-przesuwny XC oferuje liczne rozwiązania dotyczące sposobu otwierania - na przykład z jednym skrzydłem przesuwnym i jednym stałym lub z dwoma centralnymi przesuwnymi na boki i dwoma bocznymi stałymi. System oferuje także możliwość spersonalizowania niskiego progu do dowolnego profilu.

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb

 System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 


Szeroka gama akcesoriów
Do systemu podnoszono-przesuwnego opracowano szereg akcesoriów, między innymi nakładki do zamka i wózka zasuwnicy, które są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami. Nakładki do wózków dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i można je stosować zarówno do progu, jak i szyn.

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 4

 

Wśród dodatkowych akcesoriów znajduje się także górny uszczelniacz do centralnego punktu, który umożliwia uzyskanie wysokich parametrów wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza. System posiada certyfikat potwierdzający przepuszczalność powietrza na poziomie 4, wody na poziomie 9A oraz wiatru na poziomie 2B/2C.

 

20210111agas system podnoszono przesuwny xc od agb 6

 

System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 

System dostępny jest z dwoma wariantami progu – Climatech i ClimaZero. Próg Climatech posiada zestaw łączących nakładek i wkładkę centralną między progiem a ramą, które pomagają w montażu, a także adapter, który można umieścić pod progiem Climatech posiadający funkcję odcięcia termicznego. Próg ten po zastosowaniu dodatkowych komponentów ClimaZero może także stanowić zlicowanie płaszczyzny wewnętrznej z zewnętrzną, gwarantując wygodę przemieszczania. System ClimaZero to niski próg gwarantujący dodatkowo spływanie deszczówki z progu Climatech na zewnątrz.

 

 

Pełne bezpieczeństwo

System podnoszono-przesuwny XC współpracuje z systemami alarmowymi. System posiada czujniki antywłamaniowe, których instalacja jest bardzo łatwa dzięki zamontowanemu klipsowi na przesuwnym bolcu zamka i nakładce znajdującej się w ramie drzwi. Ponadto, zintegrowany ze skrzydłem czujnik wysyła do systemu centralnego ostrzeżenie w postaci impulsu elektronicznego.

 

 

Domowy mikroklimat

Nowy system hakowy z mikrowentylacją umożliwia wietrzenie pomieszczeń w sposób ciągły i bardzo wydajny dzięki możliwości zastosowania szczeliny między ramą a skrzydłem o szerokości 13,5 mm. Dodatkowo system podnoszono-przesuwny XC posiada magnetyczne zaczepy, które można połączyć z systemem klimatyzacji. Dzięki temu możliwe jest automatyczne wyłączenie jej w momencie otwarcia okna.

 

 

System automatyzacji
Do systemu podnoszono-przesuwnego XC opcjonalnie można dodać system automatyzacji i.MOTION-S, który gwarantuje wygodną, cichą pracę drzwi. Jest on kompatybilny z systemami inteligentnego zarządzania domem oraz systemami kontroli dostępu. System posiada tryb niskiego poboru energii oraz uruchamia się automatycznie po podłączeniu.

 

Opcjonalny system i.MOTION-S zapewnia minimalistyczny wygląd, dzięki temu, że silnik podnoszący można zainstalować w skrzydłach o minimalnym widocznym profilu wynoszącym 60 mm, który znika nad ramą. Kompletny zestaw do automatycznego systemu podnoszono-przesuwnego składa się zaledwie z 3 komponentów z systemem plug and play.