Zarządzany przez Colliers warszawski biurowiec Prosta Office Centre uzyskał certyfikat w systemie BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”. W procesie certyfikacji, właścicielowi budynku - firmie AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG., doradzali eksperci z Działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers.

 

20210222Prosta Office Centre

 

Biurowiec Prosta Office Centre otrzymał ocenę „Very Good” zarówno w części certyfikatu oceniającej efektywność budynku, jak i tej oceniającej efektywność zarządzania.


— Building Research Establishment, organizacja odpowiedzialna za przyznawanie certyfikatów BREEAM, doceniła doskonałą lokalizację Prosta Office Centre, umożliwiającą dogodną komunikację z różnymi częściami miasta, jak i wprowadzone w budynku procedury promujące m.in. zmniejszenie negatywnego wpływu nieruchomości na środowisko i podnoszenie komfortu użytkowników.

 

Budynek zdobył maksymalną liczbę punktów w kategorii gospodarki odpadami — mówi Marcin Szumski, ekspert w Dziale Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers.

 

Prosta Office Centre to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków warszawskiej Woli –kształtującego się nowego centrum biznesowego stolicy. 9-kondygnacyjny biurowiec klasy A, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Daszyńskiego przy ul. Prostej 51, oferuje blisko 19 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1700 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Budynek został oddany do użytku w 2007 r.

 

Od stycznia właścicielem Prosta Office Centre jest niemiecka firma AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG, zarządzana przez spółkę KGAL Investment Management GmbH & Co. KG, wiodącego niezależnego zarządcę aktywami i inwestycjami różnego rodzaju nieruchomości na całym świecie. W gronie najemców budynku znajdują się m.in. Gremi Media S.A., IT Coders Lab School, Monedo Polska, Grey/Poland oraz salon optyczny Optique.

 

— Cieszymy się, że pierwszy rok pod pieczą nowego właściciela i nowego zarządcy zakończył się sukcesem certyfikacji i dołączeniem Prosta Office Centre do grona zielonych budynków w Polsce. Kompleksowa analiza ekologiczna budynku i terenu zewnętrznego oraz wdrożenie ekologicznych procedur związanych z zarządzaniem nieruchomością, zgodnych z wymaganiami Building Research Establishment, pozwoliły uzyskać jedną z najwyższych ocen.

 

Troska o środowisko powinna stanowić dziś jeden z priorytetów dla rynku nieruchomości. Cieszymy się, że właściciele budynków, którymi zarządzamy, są tego świadomi i przy wsparciu naszych ekspertów czynią swe budynki bardziej zrównoważone — mówi Agnieszka Krzekotowska, partner, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

 

System certyfikacji budynków BREEAM powstał w Wielkiej Brytanii jako odpowiedź na potrzebę wprowadzenia zrównoważonego budownictwa na wszystkich etapach cyklu życia budynku, od procesu projektowania poprzez budowę do fazy użytkowej i rozbiórki. Certyfikat przyznawany jest przez organizację BRE (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora.

 

BREEAM bierze pod uwagę wiele zagadnień charakteryzujących budynek czy powierzchnię najmu. Ocenie w procesie certyfikacji BREEAM mogą podlegać m.in budynki nowopowstające (BREEAM NC), użytkowane (BREEAM In-Use), remontowane oraz powierzchnie najmu (BREEAM RFO).

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.