Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Grupa Şişecam opracowuje technologię „V-Block” przeciwko wirusom i bakteriom na szklanych powierzchniach
Data dodania: 19.02.21

Jako globalny gracz w produkcji szkła i chemikaliów, Şişecam Group połączyła swoje doskonałe możliwości badawczo-rozwojowe z siłą produkcyjną i otworzyła nowe możliwości w globalnej branży wyrobów szklanych. Podczas gdy kroki w kierunku normalizacji w kontekście globalnej pandemii przyspieszyły na całym świecie, Şişecam Group opracowała specjalną technologię powłok, która neutralizuje wirusy i bakterie na szklanych powierzchniach, wprowadzając w ten sposób rozwiązanie, które znacząco przyczyni się do walki z pandemią. Trwają procesy testowania i rozwoju technologii zwanej „technologią przeciwdrobnoustrojową V-Block”, która według wstępnych ustaleń jest również skuteczna przeciwko koronawirusowi.

 

20210225Sisecam Ar Ge Merkezi

 

Grupa Şişecam zastosuje rewolucyjną technologię przede wszystkim w swoich wyrobach szklanych, które będą sprzedawane na rynkach światowych po wystawieniu ich do sprzedaży w Turcji. W ten sposób „technologia przeciwbakteryjnego bloku V” wniesie istotny wkład w proces normalizacji.

 

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym producentem szkła na świecie, który zastosował tę technologię opracowaną przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam w naszych produktach szklanych. Technologia Antybakteryjnego V-Block została opracowana w rekordowym czasie dwóch miesięcy dzięki 45 -letnie doświadczenie w badaniach i rozwoju grupy Şişecam. Kiedy zaczną być używane nasze produkty poddane specjalnej obróbce technologicznej, po zakończeniu niezbędnych oficjalnych procesów wydawania pozwoleń, uważamy, że konsumenci będą mniej zaniepokojeni swoim zdrowiem w przestrzeniach zewnętrznych, takich jak hotele, kawiarnie i restauracje - powiedział w swoim oświadczeniu prof. Ahmet Kırman, wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Şişecam.

 

04.07.2020 - Globalny gracz w produkcji szkła i chemikaliów, Şişecam Group opracował kluczowy wynalazek, którego celem jest wniesienie wkładu w walkę z pandemią. Po opracowaniu specjalnej powłoki, która neutralizuje wirusy i bakterie na szklanych powierzchniach, dzięki wieloletniej kulturze innowacji i znakomitym możliwościom badawczo-rozwojowym, Şişecam otworzył nowe możliwości, stosując tę ​​technologię na produktach szklanych dzięki swojej zdolności produkcyjnej.

 

Procesy patentowe zostały zainicjowane po zakończeniu testów laboratoryjnych związanych z formułą i metodą stosowania „Antybakteryjnej technologii V-Block”, opracowanej przez Şişecam w celu zapobiegania wzrostowi i rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii na szkle, które mogłyby się dalej rozprzestrzeniać kontakt fizyczny.

 

Wyroby szklane, które mają być wyposażone w specjalną technologię opracowaną przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam, jedno z wiodących na świecie ośrodków badawczo-rozwojowych w swojej dziedzinie, zostaną wprowadzone najpierw w Turcji, a później na całym świecie. Technologia Şişecam, która pomoże zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia pandemią, przyczyni się do procesu normalizacji.

 

 

„Nadal dodajemy wartość do życia jako jeden z wiodących światowych producentów szkła”.

Rozpoczęto proces patentowy dotyczący formuły i zastosowania technologii przeciwbakteryjnej V-Block. Po rejestracji i zakończeniu niezbędnych oficjalnych zezwoleń, nasza specjalna technologia zapobiegająca pozostawaniu szkodliwych organizmów na szklanych powierzchniach będzie początkowo oferowana w Turcji. Następnie, jako Şişecam, dostarczając swoim klientom produkty o wartości dodanej w ponad 150 krajach, będziemy oferować naszą specjalną technologię całemu światu - powiedział w swoim oświadczeniu prof. Ahmet Kırman, wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Şişecam. nasza specjalna technologia zapobiegająca pozostawaniu szkodliwych organizmów na szklanych powierzchniach będzie początkowo oferowana w Turcji.

 

Następnie, jako Şişecam, dostarczając swoim klientom produkty o wartości dodanej w ponad 150 krajach, będziemy oferować naszą specjalną technologię całemu światu - powiedział w swoim oświadczeniu prof. Ahmet Kırman, wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Şişecam. nasza specjalna technologia zapobiegająca pozostawaniu szkodliwych organizmów na szklanych powierzchniach będzie początkowo oferowana w Turcji. Następnie, jako Şişecam, dostarczając swoim klientom produkty o wartości dodanej w ponad 150 krajach, będziemy oferować naszą specjalną technologię całemu światu - powiedział w swoim oświadczeniu prof. Ahmet Kırman, wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Şişecam.

 

„Branża HORECA (hotelarstwo, restauracja, catering) otrzyma również wsparcie w zakresie higieny podczas procesu normalizacji poprzez zastosowanie technologii przeciwbakteryjnej V-Block na produktach Paşabahçe, marki wyrobów szklanych Şişecam. Jesteśmy głęboko przekonani, że konsumenci będą mniej zaniepokojeni swoim zdrowiem w przestrzeniach zewnętrznych, takich jak hotele, kawiarnie i restauracje, po rozpoczęciu stosowania wyrobów szklanych opracowanych przy użyciu technologii przeciwdrobnoustrojowej V-Block ”- powiedział Kırman.

 

„Dzięki stale rozwijającym się i poszerzającym się obszarom zastosowań szkło ma nieskończony potencjał w tworzeniu zrównoważonej przyszłości, jako reprezentant zdrowia i naturalności. Znaczenie przemysłu szklarskiego rośnie każdego dnia dzięki jego zdolności do tworzenia zrównoważonych rozwiązań dla najbardziej krytycznych globalnych problemów, takich jak środowisko, klimat, energia i opieka zdrowotna. Dziś, jako globalny gracz z zakładami produkcyjnymi w 14 krajach i 22 000 pracowników na czterech kontynentach, Şişecam realizuje wszystkie swoje procesy, od surowców po produkty końcowe, zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju „Care for Next”. Jako grupa, która przyjmuje cele zrównoważonego rozwoju ONZ, cenimy technologię przeciwdrobnoustrojową V-Block również za jej wkład w zrównoważoną przyszłość ”- zauważył Kırman.

 

Neutralizuje wirusy i bakterie na szklanych powierzchniach

Rewolucyjna technologia V-Block opracowana przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam zapewnia higienę 24/7 dzięki specjalnej formule i technice aplikacji. Ze względu na swój aktywny charakter formuła, która jest nakładana na produkty w wysokich temperaturach podczas produkcji, doskonale sprawdza się również w przestrzeniach o dużym ryzyku zanieczyszczenia, takich jak hotele, restauracje, kawiarnie, szpitale i refektarz, a także do użytku domowego. Technologia Antybakteryjnego V-Block z powodzeniem przeszła testy kontaktu z żywnością i neutralizuje wirusy i bakterie na szklanych powierzchniach.

 

Niezależne instytucje potwierdziły, że produkty szklane pokryte technologią Antybakteryjnego V-Block zapobiegają wzrostowi i rozprzestrzenianiu się wielu różnych wirusów i bakterii, takich jak Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Bacteriophage, Feline Calicivirus (FCV), Adenovirus Parwowirus psów, wirus zapalenia wątroby typu A, wirus opryszczki pospolitej, grypa A, mysi norowirus, wirus polio, wirus rinowirusa, rotawirus i wirus krowianki. Trwają procesy testowania i rozwoju technologii, która według wstępnych ustaleń okazała się skuteczna w walce z koronawirusem.

 

Produkty Paşabahçe wytwarzane w tej technologii zachowują wszystkie swoje cechy wysokiej jakości, takie jak kolor, przezroczystość i przepuszczalność światła. W ten sposób zapewniona jest higiena i maksymalna ochrona, bez uszczerbku dla przyjemności konsumenta z używania produktów. Produkty Paşabahçe wytwarzane w tej technologii zachowują wszystkie swoje cechy wysokiej jakości, takie jak kolor, przezroczystość i przepuszczalność światła. W ten sposób zapewniona jest higiena i maksymalna ochrona, bez uszczerbku dla przyjemności konsumenta z używania produktów. Produkty Paşabahçe wytwarzane w tej technologii zachowują wszystkie swoje cechy wysokiej jakości, takie jak kolor, przezroczystość i przepuszczalność światła. W ten sposób zapewniona jest higiena i maksymalna ochrona, bez uszczerbku dla przyjemności konsumenta z używania produktów.