Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Inteligentny dom? I czujemy się bezpiecznie
Data dodania: 26.02.21

Własny dom powinien być oazą nie tylko miłości i radości, lecz także komfortu oraz bezpieczeństwa. Będzie tak bez wątpienia, jeśli wyposażymy go w nowoczesne systemy SMART HOME. Dzięki nim, nawet podczas zimowego wypoczynku, nie pozostawimy budynku bez opieki, gdyż będziemy mieć zdalny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Stare przysłowie mówi przecież: Strzeżonego Pan Bóg strzeże – wzmożona ostrożność to zatem gwarancja spokoju.

 

20210223BFT U-Control inteligentny-dom-naped-do-bramy-automat-do-bramy-automatyka-smart-home-1

 

Policja w Polsce z roku na rok notuje coraz więcej kradzieży z włamaniem, zwłaszcza w rejonach o dużej gęstości zaludnienia oraz wysokim poziomie zamożności. Czy powinniśmy mieć zatem powody do niepokoju? Niekoniecznie! Złodzieje wykorzystują zazwyczaj naszą nieobecność czy nieuwagę lub brak odpowiedniego zabezpieczenia mienia, ale możemy być od nich sprytniejsi dzięki nowoczesnym technologiom.

 

Dlatego warto zaprojektować lub przekształcić już istniejący dom w inteligentny, aby czuć się bezpiecznie, chronić siebie, swoich bliskich i zgromadzony majątek. Należy zwrócić uwagę szczególnie na newralgiczne punkty łączące wnętrze budynku z zewnętrznym otoczeniem, czyli stolarkę otworową, w tym przede wszystkim bramę garażową.

 

20210223BFT U-Control-inteligentny-dom-naped-do-bramy-automat-do-bramy-automatyka-smart-home-4

 


Lista działań podstawowych
Pierwszym krokiem, który podejmujemy, aby uniknąć wtargnięcia na posesję niepożądanych osób, jest jej porządne ogrodzenie – wybierzmy solidne przęsła i bramę otwieraną automatycznie, gdyż trudniej ją pokonać. Furtkę wyposażmy zaś w wideo domofon, gdyż złodzieje robią często rekonesans – sprawdzają zabezpieczenia do sforsowania. A za pomocą tego urządzenia będziemy mogli zarejestrować obraz nieznajomego w pamięci sprzętu.

 

To ważne przedsięwzięcie, ale zazwyczaj niewystarczające. Dlatego wiele osób decyduje się na zainstalowanie dodatkowo oświetlenia reagującego na ruch oraz monitoring. Nie jesteśmy jednak w stanie 24 godziny na dobę kontrolować obrazów rejestrowanych przez kamery bez zatrudnienia firmy ochroniarskiej.

 

Najlepiej sprawdzają się zatem wszelkie instalacje alarmowe, które reagują na próbę sforsowania danej zapory: okna (zwróćmy uwagę na klasy odporności – im wyższa, tym lepsza, specjalne okucia; stolarkę okienną można dodatkowo zabezpieczyć okiennicami lub roletami zewnętrznymi zasuwanymi na noc czy zintegrowanym z system SMART HOME), drzwi (powinny mieć klasę antywłamaniową C; ogromne znaczenie ma stabilne osadzenie ościeżnicy) czy bramy garażowej (z zainstalowanym dodatkowym czujnikiem alarmowym).

 

Taka stolarka powinna być dodatkowo wzmocniona mechanicznie, zaopatrzona w systemy antywłamaniowe. Niebagatelne znaczenie ma także dobry montaż takich wyrobów wg zaleceń producenta, tylko wówczas będą spełniać deklarowane parametry i funkcje.

 

20210223BFT-silowniki-inteligentny-dom-naped-do-bramy-automat-do-bramy-automatyka-smart-home-2

 


O bramie opłaca się pamiętać
Sporo cennych rzeczy trzymamy często w garażu. Luksusowe auto, rowery, kajaki, narzędzia… W dodatku jest to pomieszczenie, w którym przebywamy tylko sporadycznie, co czyni je łakomym kąskiem dla złodziei. Co zrobić zatem, aby zabezpieczyć garaż przed włamaniem? Sprawdzą się z pewnością antywłamaniowe napędy do bram – trudniej jest bowiem sforsować zamek sterowany zdalnie ze względu na ogrom kombinacji kodów wysyłanych przez pilot do urządzenia.

 

Godne polecenia są dla przykładu te od BFT, renomowanego włoskiego producenta, specjalizującego się w produkcji automatyki. – Jeśli wyposażymy bramę garażową w siłownik elektromechaniczny do bram BOTTICELLI SMART BT A z funkcją antywłamaniową, mamy pewność, że zainstalowany system wykryje niepowołane wtargnięcie i niezwłocznie uruchomi alarm, co skutecznie odstraszy włamywaczy – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT.

 

– Tak zautomatyzowaną bramą będziemy mogli sterować za pomocą dedykowanego pilota bądź Aplikacji U-Control. Dzięki niej zyskamy bezpieczny dostęp do domu, gdziekolwiek jesteśmy. Za jej pomocą możemy również bez problemu powiadomić instalatora w przypadku jakiekolwiek awarii – dodaje. Aplikacja U-Control została opracowana z myślą intuicyjnym stosowaniu w ramach wspólnej platformy komunikacji wszystkich typów central i odbiorników oferowanych przez włoskiego producenta.

 


Dziś wiele elementów wyposażenia domu może być wpisanych w ekosystem inteligentnych rozwiązań. W czasach, kiedy chcemy sterować wszystkim z poziomu telefonu komórkowego, SMART HOME to wręcz konieczność, fascynująca zdobycz technologiczna, bez której już trudno się obejść. Za jej pomocą dbamy o swój komfort, zapewniamy sobie bezpieczeństwo, a nierzadko również oszczędzamy energię.

 

20210223BFT-inteligentny-dom-naped-do-bramy-automat-do-bramy-automatyka-smart-home-3 Materiał zrealizowany w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” dla Partnera Strategicznego akcji – marki BFT.Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania społeczna „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” (www.dobrymontaz.com) promuje wśród inwestorów indywidualnych ideę wymiany stolarki budowlanej i poprawy efektywności energetycznej budynków. Partnerzy Strategiczni kampanii to firmy: Aluprof, BFT, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, SOUDAL, Wiśniowski; Partnerzy Główni: Ponzio, PORTA;

 

Partnerzy Wspierający: Amberline, Anwis, Baltica, Erkado, Glasslift, GU, Invado, Krispol, Oknoplast, Ronkowski, Roto, Stalprodukt Zamość, Winkhaus. Kampanii towarzyszą również patroni honorowi, merytoryczni i medialni, zaś w charakterze Ambasadorów wspierają ją profesjonalni monterzy.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik