Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Sufit z chmur i szkła. Jak urządzić pokój na poddaszu?
Data dodania: 10.03.21

Nie ma bardziej klimatycznej przestrzeni do zaaranżowania w domu, niż pokój na poddaszu. Kto z nas nie marzył o tym, by leżeć na łóżku i obserwować gwieździste niebo przez okno dachowe tuż przed snem?

 

Aby maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń i móc cieszyć się nią przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na kluczowe kwestie, takie jak komfort termiczny czy odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Pomogą w tym dobrze dobrane okna z szybami o wysokich parametrach.

 

20210303saint gobain glass 1 

Dwukomorowe szyby zespolone ECLAZ zapewnią dostęp do światła na poziomie szyb jednokomorowych

 


Pokój na poddaszu, czyli przestrzeń naszych marzeń
Pokój na poddaszu w zależności od powierzchni użytkowej może pełnić różne funkcje, od gabinetu, przez domową siłownię, aż po sypialnię czy… łazienkę! Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań budowlanych, otwiera się przed nami niezwykle wdzięczna przestrzeń, stwarzająca zupełnie nowe perspektywy aranżacyjne.

 

Warto więc maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Ścianki kolankowe zwiększą funkcjonalność pomieszczenia, skosy, drewniane słupy podtrzymujące dach czy widoczne belki stropowe nadadzą mu niepowtarzalnego uroku. Z kolei zastosowanie odpowiednio zorientowanych względem kierunków geograficznych okien dachowych, za dnia pozwoli dłużej cieszyć się naturalnym światłem, zaś w nocy przyniesie widok na gwieździste niebo.

 

Pod względem aranżacyjnym pomieszczenia na poddaszu wręcz zapraszają do zabawy kolorami i materiałami. Styl skandynawski, industrialny, vintage, nowoczesny, a może eko – każdy sprawdzi się tu idealnie. Warto przy tym pamiętać, że jasne kolory dodatkowo powiększą optycznie przestrzeń.

 

20210303saint gobain glass 1d

Łazienka na poddaszu. Niskoemisyjne szyby ECLAZ zadbają o komfort termiczny i doskonałe doświetlenie

 


Okno dachowe a komfort termiczny
Wrażenia estetyczne są oczywiście istotne, niemniej przy projektowaniu pokoju na poddaszu w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o komfort użytkowania tej przestrzeni.

 

Jednym z głównych aspektów jest odpowiednia temperatura panująca wewnątrz, nie od dziś wiadomo, że ma ona znaczący wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. W przypadku poddasza tym bardziej powinniśmy zadbać o bilans cieplny – znajduje się przecież najwyżej i w łatwy sposób może ulegać przegrzaniu latem oraz wychłodzeniu zimą.

 

W utrzymaniu odpowiednich warunków termicznych pomoże nie tylko zastosowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych do izolacji dachu i ścian, ale także… dobrze dobrane okna z szybami zespolonymi.

 

Rynkowym numer jeden są niskoemisyjne szyby ECLAZ od Saint-Gobain. Dzięki doskonałym parametrom termoizolacyjnym (Ug=0,5 W/m2K), zgodnym z nowymi Warunkami Technicznymi 21, przyczyniają się do zwiększenia komfortu termicznego domowników, uniemożliwiając ciepłu wydostawanie się na zewnątrz.

 

– Stosując niskoemisyjne szkło ECLAZ w oknach dachowych nie tylko znacząco ograniczymy straty ciepła zimą, ale zaoszczędzimy również na ogrzewaniu pomieszczenia w chłodniejszych miesiącach – mówi Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska.

 

20210303saint gobain glass 1a

Szkło laminowane akustycznie ECLAZ STADIP SILENCE zniweluje hałas zza okna

 

Jak zadbać o doświetlenie pomieszczeń na poddaszu?
Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na nasze zadowolenie z użytkowania pokoju na poddaszu jest ilość światła dostająca się do środka. Niezależnie od tego, czy urządzamy sypialnię, gabinet czy łazienkę – powinniśmy zadbać o maksymalne doświetlenie pomieszczenia, mając na uwadze zbawienny wpływ słońca na organizm i nastrój człowieka.

 

Decydując się na okna dachowe pamiętajmy, że dostęp do światła nie wynika jedynie z ich gabarytów – liczy się również rozmieszczenie względem stron świata oraz zastosowana szyba. Im większą przepuszczalnością światła słonecznego będzie się cechować szkło, tym lepiej. Tym, co wyróżnia dwukomorowe szyby zespolone ECLAZ, jest dostęp do światła naturalnego na poziomie szyb jednokomorowych (Lt=77%).

 

Dzięki tak wysokiemu współczynnikowi przepuszczalności światła, pokoje na poddaszu staną się możliwie jasne. Dodatkową zaletą płynącą z użytkowania szyb ECLAZ jest ich znaczna przejrzystość, która powoduje zacieranie granic między pomieszczeniem a otoczeniem. Bez problemu więc będziemy mogli obserwować niebo – nie tylko w dzień, ale i nocą, na przykład z poziomu łóżka, fotela czy… wanny.


20210303saint gobain glass 1c

Duże okna dachowe zorientowane względem kierunków świata za dnia pozwolą dłużej cieszyć się światłem

 

Szyby ECLAZ – w pogodę i niepogodę
Przebywając na samej górze domu bardziej będziemy odczuwać gwałtowne zjawiska pogodowe – ulewne opady deszczu i gradu, czy burze oraz towarzyszące im wyładowania atmosferyczne. Na szczęście i na to jest sposób.

 

– Dzięki zastosowaniu specjalnej folii akustycznej PVB SILENCE między taflami ECLAZ uzyskujemy szkło laminowane akustycznie ECLAZ STADIP SILENCE, które może być stosowane wszędzie tam, gdzie zasadnicze znaczenie ma zarówno izolacja akustyczna, jak i odporność na uderzenia, stłuczenia czy włamania.

 

Idealnym przykładem będzie właśnie pokój na poddaszu. Ze względu na wymienione właściwości, nasze szkło bardzo często montowane jest w połaciach dachowych – dodaje Maciej Mańko. Dzięki temu nawet ogromna ulewa nie rozproszy naszej uwagi i nie zaburzy spokojnego snu.

 

Na tak urządzonym poddaszu, będąc w pokoju bliżej nieba, możemy poczuć, jakbyśmy naprawdę w nim byli.

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik