Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Kompletna technologia antybakteryjnych okien, drzwi i fasad
Data dodania: 16.03.21

Najlepszym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych jest profilaktyka, w tym ograniczanie możliwości kontaktu organizmu ludzkiego z patogenami. Obecnie do największej liczby zakażeń dochodzi w budynkach, dlatego na znaczeniu zyskują rozwiązania antybakteryjne, jak np. okna, drzwi i fasady z powłokami Schüco SmartActive.

 

Dziś niezwykle ważne jest zachowanie bardzo wysokich standardów higieny. Dotyczy to zwłaszcza intensywnie użytkowanych budynków takich, jak na przykład szpitale, kliniki, szkoły czy obiekty publiczne. Na co dzień korzysta z nich wiele osób, które dotykając różnego rodzaju powierzchni mogą pozostawiać na nich chorobotwórcze drobnoustroje takie, jak bakterie, wirusy, grzyby czy drożdżaki. Namnażające się patogeny łatwo przenoszą się na dłonie innych użytkowników, co może powodować zagrożenie epidemiologiczne.

 

20210303schuco poczekalnia schueco smartactive 

Powłoka SmartActive może być nanoszona zarówno na klamki, jak i wewnętrzne powierzchnie profili okiennych, drzwiowych i fasadowych Fot. Schüco

 

Dlatego antybakteryjne powłoki SmartActive można teraz stosować nie tylko na klamkach, lecz także na wewnętrznych powierzchniach aluminiowych okien, drzwi, fasad i drzwi przesuwnych marki Schüco. Technologia bazująca na czystym mikrosrebrze (Micro Silver BGTM) stanowi efektywne uzupełnienie regularnej dezynfekcji w budynkach, gdyż usuwa aż 99,9% chorobotwórczych patogenów z pokrytych nią powierzchni.

 


Wartościowy element profilaktyki
Elementy służące do otwierania okien i drzwi, jak również powierzchnie ram mogą dostarczać dobrych warunków do rozwoju zarazków. W obecnych czasach podlegają one regularnej dezynfekcji, jednak między kolejnymi zabiegami może niekiedy upłynąć sporo czasu. Dotykające ich osoby przenoszą mikroorganizmy na często dotykane powierzchnie, a te z kolei przechodzą w niekontrolowany sposób na innych użytkowników.

 

Taka sytuacja może być niebezpieczna zwłaszcza w szpitalach i przychodniach, gdzie mogą być obecne np. wielooporne bakterie, które nie reagują na tradycyjne leczenie antybiotykami. Technologia antybakteryjnych powłok SmartActive z czystym mikrosrebrem powstrzymuje rozwój patogenów i usuwa 99,9% z nich w 24 godziny. Eliminuje to możliwość ich dalszego przenoszenia się na kolejnych użytkowników. Udowodniono to podczas niezależnych testów przeprowadzonych z użyciem bakterii E. coli i gronkowca złocistego odpornego na metycylinę (MRSA).

 

 

20210303schuco skutecznosc schueco smartactive1

Technologia bazująca na czystym mikrosrebrze usuwa 99,9% patogenów w 24 godziny Fot. Schüco

 

Technologia stosowana do tej pory głównie na klamkach, teraz służy także do trwałego zabezpieczania całych powierzchni aluminiowych profili okien, drzwi, fasad, a także drzwi przesuwnych. To kompletne rozwiązanie dedykowane szczególnie miejscom o wysokich wymaganiach higienicznych.

 


Tarcza ochronna z czystego mikrosrebra
Wysokiej czystości, metaliczne mikrosrebro jest pozbawione nanocząsteczek, dlatego nie może przenikać przez ludzką skórę. Ponieważ jest bezpieczne dla ludzi i środowiska, znajduje powszechne zastosowanie w produktach medycznych i kosmetykach. Użyte do produkcji antybakteryjnych powłok wykończeniowych Schüco SmartActive pozwala skutecznie zapobiegać namnażaniu się patogenów pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia i dezynfekcji pokrytych nimi elementów okiennych, drzwiowych i fasadowych. Ślusarkę można ponadto indywidualnie dopasować pod względem estetycznym.

 

Antybakteryjne klamki okienne i drzwiowe, a także klamki lub dźwignie mogą być anodowane na kolor neutralny Eloxal C0, wykańczane w kolorystyce stali nierdzewnej INOX Look, srebrnym Silver Look lub lakierowane proszkowo w innych kolorach. Powierzchnie profili są lakierowane proszkowo. Szeroka gama kolorów zapewnia dużą swobodę projektowania. Co ważne, kolorystyka i proces produkcji stolarki z powłokami SmartActive są takie same, jak w przypadku standardowych wykończeń powierzchni aluminiowej stolarki Schüco.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także