Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Ranking aluminiowych okien tarasowych premium 2021. Porównanie dużych, bezramowych, przesuwnych drzwi tarasowych. ranking aluminiowych systemow przesuwnych bezramowych debesto
Data dodania: 05.04.21

Ranking aluminiowych okien przesuwnych premium – co porównujemy?
Z tego rankingu dowiesz się, jakie są najtańsze, najlepsze i najbardziej opłacalne (cena/jakość) aluminiowe drzwi przesuwne bezramowe. Wszystkie produkty z tego porównania są dostępne w debesto i gotowe do montażu. Wybraliśmy i porównywaliśmy dla Ciebie i Twojej firmy najlepsze okna przesuwne w następujących kategoriach: Okna przesuwne premium – najniższa cena, Okna przesuwne premium – najwyższa jakość, Okna przesuwne premium – jakość/cena, Okna przesuwne premium z napędem automatycznym – jakość/cena

 

Kategoria Okna przesuwne premium w najniższej cenie
W najnowszej odsłonie naszego rankingu najtańszym systemem okazał się Yawal Moreview.
Okna bezramowe Yawal Moreview zajęły pierwsze miejsce w rankingu aluminiowych systemów przesuwnych otwieranych ręcznie w kategorii cena. Duże okno przesuwne klasy premium o wymiarach 4000×3500 mm kupisz w Polsce już za ok. 6 tys. EUR.

W porównaniu z najdroższym systemem w zestawieniu zapłacisz blisko 6 razy mniej! Co ciekawe, niska cena Moreview firmy Yawal nie oznacza wcale niższej jakości względem pozostałych systemów, czego dowodem jest uzyskana pozycja tego systemu w kategorii „Najwyższa jakość”.

Na 2. miejscu znalazł się system Cortizo Cor-Vision Plus a na 3. system Aluprof MB-Skyline type R.

Cortizo Cor-Vision Plus i Aluprof MB-Skyline type R na 2. i 3. to systemy zbliżone do siebie cenowo. Yawal od profilu Cortizo jest tańszy o 510 EUR, a od Skyline type R o 549 EUR.

Twój potencjalny klient ma tak ograniczony budżet, że nawet najtańszy w zestawieniu Moreview jest poza jego zasięgiem? Zaproponuj mu tańszą nawet o 40% alternatywę w postaci aluminiowych drzwi podnoszono-przesuwnych z wąskim słupkiem (47 mm) – HS Yawal DP 180. Albo naprawdę tanich systemach PVC: Aluplast Smart-Slide i Gealan Smoovio.

 

20210304debesto1

 

 


Kategoria Okna przesuwne premium najwyższej jakości
Najlepszą jakością w rankingu okien przesuwnych debesto.com cechują się systemy Yawal Moreview, Aluprof MB-Skyline type R i Schuco Panorama ASS 77 PD.
Moreview dostał maksymalną liczbę punktów za każdy parametr, który ocenialiśmy na potrzeby porównania bezramowych systemów przesuwnych. Świetna jakość drzwi przesuwnych to zadowolenie Waszych klientów a dla Was gwarancja, że nie będziesz tracił czasu na naprawy gwarancyjne, wymiany elementów i częsty serwis.

Wysoka jakość nie musi wcale iść w parze z wysoką ceną. Moreview jest na to świetnym przykładem.

W Yawalu Moreview można zastosować najszerszy w całym zestawieniu (60 mm) pakiet szybowy, co zapewnia bezpieczeństwo, akustykę i energooszczędność. System jezdny w postaci rolek i niski próg zapewni Twojemu klientowi wyjście na taras bez żadnych barier.

Aluprof MB-Skyline type R (drugie miejsce w kategorii „Najwyższa jakość”) stosując w progu rolki zamiast wózków, wyelimował największą bolączkę swojego starszego brata Aluprofa Skyline, za co doceniliśmy przyznając za to 2 punkty.

Schuco Panorama ASS 77 PD to produkt premium od czołowego dostawcy systemów aluminiowych na świecie. Argumentem, który może przekonać Twoich klientów do propozycji Schuco będzie bez wątpienia renoma tej marki. Minusem jest niestety szerokość słupka środkowego, która wynosi aż 37 mm i jest to jeden z najsłabszych wyników w naszym porównaniu okien przesuwnych. W czasach, gdy współczesna architektura oczekuje jak największych przeszkleń i jak najmniejszych ram, tak duża szerokość słupka może być wadą w oczach w klientów.

 

20210304debesto2

 

 

Kategoria Okna przesuwne premium - najlepszy stosunek jakości do ceny
Wybór produktu w kategorii jakość/cena był oczywistością. Moreview wygrało w kategorii cena, Moreview wykazało najlepszą jakość i tym samym zwycięża też konkurs na optymalny wybór.
W porównaniu systemów przesuwnych debesto.com najlepszy w kategorii „jakość/cena” okazał się Yawal Moreview, który dostał od nas maksymalną liczbę punktów za jakość, a jego niewygórowana cena pomogła mu wspiąć się na szczyt zestawienia. Maksymalna waga skrzydła 400 kg, szerokość słupka środkowego 27 mm, grubość pakietu szybowego 60 mm i Uw=0.85 umożliwiają konstruowanie dużych, a jednocześnie stabilnych okien i drzwi przesuwnych, przy zachowaniu odpowiednich standardów.

Na miejscu drugim Aluprof MB-Skyline type R, który pod względem jakości bardzo dobrze się prezentuje i za większość parametrów uzyskał od nas maksymalną liczbę punktów. Jeszcze raz gratulujemy Aluprofowi poprawy błędów i rezygnacji z głębokiego progu na rzecz rolek jezdnych. Dzięki temu type R wypada w rankingu lepiej niż jego poprzednik.

Na podium pozostaje stare, dobre Cortizo Cor-Vision Plus, które rywalom ustępuje tak naprawdę jedynie nieco słabszym współczynnikiem Uw=0.97 oraz grubością pakietu szybowego, która wynosi „tylko” 54 mm.

 

20210304debesto3

 

 

 

Kategoria Najlepszy stosunek jakości do ceny - okna przesuwne premium z napędem automatycznym
Zwycięzcą okien przesuwnych premium z napędem jest bezapelacyjnie Cortizo Cor-Vison z wynikiem 18,50 pkt.
Zwróć uwagę w tabeli dotyczącej okien z napędem automatycznym na kategorię „jakość/cena”, która pomoże Ci wybrać najbardziej optymalny produkt, w którym jakość nie będzie determinowana ceną. W tym przypadku Cortizo wyszło na prowadzenie, a Yawal z wynikiem 16,68 zajął drugie miejsce.

Dlaczego Cor-Vision zajął pierwsze wśród systemów z napędem automatycznym? Zdecydowała przede wszystkim prostota montażu napędu, jego podłączenia oraz końcowa obróbka, za którą dostał maksymalną liczbę punktów. System automatyczny ukryty został w dedykowanej ramie przez co jest łatwy w obróbce oraz montażu.

Na 3. miejscu Aluprof Skyline Type R, którego można było zobaczyć na podium we wcześniejszych kategoriach.

 

20210304debesto4

 

Szczegółowe porównanie dużych okien przesuwnych premium (tabela)

 

20210304debesto5

 

 

Najlepsze okna przesuwne premium z napędem automatycznym (jakość/cena)

Okna tarasowe, które zebraliśmy i porównaliśmy na potrzeby rankingu systemów przesuwnych debesto.com standardowo oferowane są w wersji z napędem manualnym. W ofercie systemodawców są też jednak dostępne wersje z napędami automatycznymi, które przedstawiamy w tabeli poniżej. Sprawdź, które rozwiązanie będzie najatrakcyjniesze dla Twoich klientów, którzy chcą mieć u siebie rozwiązania dla domów inteligentnych.

Komfort kosztuje, dlatego systemy przesuwne z napędem automatycznym są droższe od swoich odpowiedników z manualnym otwieraniem. Jeżeli Twój klient pragnie jednak nowoczesnych rozwiązań, a w domu są dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne, automatyka może okazać się idealnym rozwiązaniem. Gdy zdecyduje się on na napęd automatyczny otwieranie i zamykanie wielkich i ciężkich okien tarasowych nie będzie problemem dla żadnego z domowników.

Na podstawie tabeli śmiało możemy stwierdzić, że najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w przypadku okien tarasowych wyposażonych w automatykę jest Cortizo Cor-Vision Plus

Naszym zdaniem największe wyzwanie przed systemodawcami, aby elektryczne okna przesuwne premium trafiły pod strzechy to obniżenie ceny napędu. Uważamy, że ten kto wygra ten wyścig zyska olbrzymią przewagę konkurencyjną!

Profil JAKOŚĆ okien bez napędu Napęd łatwy do podłączenia (skala 0-2 pkt. ) Prostota montażu z silnikiem (skala 0-2 pkt.) Prostota obróbki (skala 0-3 pkt.) Zdalne sterowanie (skala 0-1 pkt.) Maks. waga skrzydła z napędem automatycznym (kg) NAPĘD Ogólna ocena JAKOŚĆ CENA z napędem (eur) JAKOŚĆ/CENA

20210304debesto6

 

Maksymalna waga skrzydła w oknach przesuwnych premium


Okna przesuwne z napędem manualnym
Systemami przesuwnymi z największą dopuszczalną wagą skrzydła (500 kg) są: Aluprof MB-Skyline i Skyline Type R, SAPA Artline oraz Schuco Panorama 77 PD . W pozostałych oknach przesuwnych maksymalna waga skrzydła wynosi 400 kg. Wyjątkiem jest profil wielkogabarytowy Reynaers Hi-Finity, którego dopuszczalna waga skrzydła wynosi tylko 300 kg.

Dlaczego maksymalna waga skrzydła jest ważnym parametrem? Ponieważ im większa dopuszczalna waga skrzydła, tym możemy sobie pozwolić na większe gabaryty konstrukcji i większą taflę szkła oraz grubszy pakiet szybowy. Przy współczesnej architekturze, w której „rozmiar ma znaczenie” ma to kluczowe znaczenie.

Nie zmienia to faktu, że w tym przypadku oddajemy rację firmię Reynaers, która ograniczyła maksymalną wagę skrzydła. W przypadku otwierania ręcznego debesto.com również rekomenduje skrzydła o maksymalnej wadze do 300 kg. Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę Twoich klientów, dla cięższych konstrukcji zalecamy napęd automatyczny.

 

Okna przesuwne z napędem automatycznym
Duże okna przesuwne z napędem automatycznym oprócz wyższej ceny, mają zazwyczaj nieco zmienioną konstrukcję, dzięki czemu dopuszczalna waga maksymalna skrzydeł jest wyższa. Jak wynika z naszego rankingu, największe możliwości w tej kwestii ma system Reynaers Hi-Finity, w którym maksymalna waga skrzydła może wynieść aż 750 kg. Tuż za nim z niewiele mniejszymi możliwościami (700 kg) uplasowały się Cortizo Cor-Vision Plus i Yawal Moreview. Wszystkie te systemy dostały za wagę skrzydła po 2 punkty w skali 0-2 pkt.

Maksymalna waga skrzydeł w pozostałych systemach wynosi 500 kg. za co przyznaliśmy po 1 pkt.

20210304debesto 77cortizo-cor-vision-naped

 


Okna przesuwne premium z najwęższym słupkiem
Nowoczesne systemy przesuwne charakteryzują się wąskim słupkiem środkowym. Najwęższy słupek wynoszący jedynie 25 mm mają systemy Cortizo Cor-Vision Plus, Aluprof MB-Skyline i Aluprof MB-Skyline type R.

Następny w kolejności jest Yawal Moreview z szerokością słupka wynoszącą 27 mm. Wymienione tu cztery systemy otrzymały 2 pkt. za ten parametr.

Klienci oczekują obecnie jak najmniej ram w oknie – ślusarka okienna ma być minimalistyczna i ma jak najmniej zasłaniać widok za oknem. Skoro w nowoczesnych systemach przesuwnych udaje się już skutecznie ukrywać okienne ramy, to również miejsce łączenia się skrzydeł musi wpasowywać się w ideę minimalizmu. Wąski słupek to w tym przypadku idealne rozwiązanie.

 

20210304debesto 6


Grubość pakietu szybowego w oknach przesuwnych premium
Najgrubszy pakiet szybowy jest możliwy do wykonania na systemie Yawal Moreview, Schuco Panorama ASS 77 PD oraz w obu wersjach systemu Aluprof Skyline.

Konstrukcje te pozwalają na umieszczenie pakietów szybowych o grubości nawet 60 mm. Maksymalne szklenie na tym poziomie gwarantuje wykonanie konstrukcji bezpiecznych, najbardziej dźwiękoszczelnych, a przy tym z zachowaniem wysokiej energooszczędności.

Okna panoramiczne składają się w 90 proc. ze szkła dlatego w przypadku tak dużych przeszkleń istotny jest pakiet szybowy, który powinien zapewniać jak najlepsze parametry w zakresie statyki, akustyki i ciepła. W tym przypadku to właśnie od szyby w największej mierze zależy termoizolacyjność całej konstrukcji. Producenci szyb oferują obecnie bardzo nowoczesne rozwiązania, dzięki którym możemy zwiększyć ilość przepuszczanego światła, czy poprawić ochronę przed hałasem.

 

 

Najcieplejsze okna przesuwne premium
Jednym z parametrów najlepszych systemów przesuwnych jest termika. W tej kategorii na prowadzeniu są: Yawal Moreview, Schuco Panorama ASS 77 PD czy Reynaers Hi-Finity, które charakteryzują się najlepszym współczynnikiem Uw=0.8-0.85

Mimo swoich ogromnych rozmiarów, aluminiowe drzwi przesuwne cechuje znakomita izolacyjność cieplna, Uw=0.8 oznacza, że okna tarasowe z takim współczynnikiem ciepła to systemy przesuwne pasywne.

Parametr Uw jest niezwykle istotny w przypadku wszystkich okien, niezależnie od tego, z jakiego są materiału i o jakich wymiarach. Współczynnik Uw informuje o tym, ile ciepła ucieka przez okno. W praktyce przekłada się to na wysokość rachunków za ogrzewanie. Im mniejsza wartość Uw tym większe oszczędności na ogrzewaniu! Zobacz na poniższej grafice, ile można zaoszczędzić inwestując w energooszczędne okna:

 

20210304debesto 66Roznica-w-stratach-energii

 

 

więcej informacji:   Ranking aluminiowych okien przesuwnych premium