Nowa seria prostych w obsłudze kamer termowizyjnych ma pomagać we wdrażaniu programów konserwacji zapobiegawczej. Nowe kamery – TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla dla techników i podwykonawców, którzy oprócz wymagań w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii, inspekcji okresowych i konserwacji zapobiegawczej potrzebują także jak najwyższej jakości obrazu i zaawansowanych funkcji.

 

20210304FLUKE TiS55 M 1

 

Kamera TiS75+ przeznaczona jest w szczególności dla rynku budowlanego, a jako że inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć, firma Fluke dodała do swoich kamer termowizyjnych funkcję obliczania punktu rosy. Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.

 

20210304FLUKE TiS55 M 2

 

Dzięki temu można zobaczyć m.in., gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.


Przy dużej liczbie inspekcji, może być trudno zapamiętać, co i gdzie się widziało, dlatego kamery TiS55+ i TiS75+ mają funkcję asystenta, pomagającego technikom wykonującym prace konserwacyjne na porządkowanie pracy.

 

20210304FLUKE TiS55 M 3

 


Asystent pozwala m.in. na:
· Notatki głosowe: Użytkownik kamery może nagrywać notatki dźwiękowe o długości do 60 s dla każdego obrazu termowizyjnego z opisem tego, co w danym momencie widzi.

· Notatki fotograficzne IR-PhotoNotes: możliwość wykonywania zdjęć numerów zasobów lub innych identyfikatorów, aby potem uporządkować obrazy na komputerze.

· Oznaczanie zasobów: możliwość skanowania kodu QR zasobu przed zarejestrowaniem obrazu termowizyjnego, a następnie po podłączeniu kamery do komputera - wyświetlenie obrazów uporządkowanych według zasobów.

Ostrość jest jedną z najważniejszych cech obrazu termowizyjnego, dlatego firma Fluke wyposażyła swoje kamery w następujące opcje:
· Ręczne ustawianie ostrości: doświadczeni specjaliści ds. termografii mogą użyć pokrętła do ręcznego ustawiania ostrości, aby dostosować obraz w zależności od odległości danego celu.
· Stała ogniskowa: tryb stałej ogniskowej wprowadzono w celu wykonywania szybkich skanów, a także dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z termografią. Dzięki temu obrazy można rejestrować z odległości 1 m od celu i będą one za każdym razem ostre.
Inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć i dlatego firma Fluke dodała do kamer termowizyjnych TiS75+ funkcję obliczania punktu rosy. Gdy powietrze oziębi się do temperatury nasycenia wodą, powstaje wilgoć, która przyczynia się do szkód w budynkach:
· Po obliczeniu punktu rosy na wyświetlaczu kamery pojawi się alarm punktu rosy wskazywany kolorami.
· Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.
· Dzięki temu można zobaczyć, gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.

 

20210304FLUKE TiS75 M 4


Więcej informacji na temat nowych kamer termowizyjnych na www.fluke.pl


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.