Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Hotele w stylu Aluprof
Data dodania: 23.04.21

Najlepsze hotele oferują gościom pełne doświadczenie architektury, kuchni, kultury i historii miasta, w którym się znajdują. To projektowe dzieła sztuki wpisane w otoczenie i przyjazne dla środowiska. The Bridge we Wrocławiu i Nobu Warsaw łączy nie tylko podobny poziom prestiżu, ale też dostawca systemów aluminiowych – Aluprof.

 

20210422aluprof

 

Podobnie odmienne

Oba hotele dzieli bardzo dużo – od odległości aż po klimat wystroju wnętrz. Budynki mają jednak wiele podobieństw. Inwestorem obiektów jest firma Tacit Investment, a w projektach wnętrz wspiera go jedna z najlepszych polskich pracowni architektonicznych – Medusa Group. W obu miejscach goście mogą liczyć na indywidualne przeżycia, wspaniałą kuchnię, architekturę i pełen luksus.

 

20210405Hotel The Bridge Wroclaw w systemach Aluprof 1

 

Kolejne podobieństwo tych dwóch hoteli to zastosowanie energooszczędnych materiałów. Systemy aluminiowe: fasady, okna i drzwi dla obu projektów dostarczył Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki.

 

20210405Hotel The Bridge Wroclaw w systemach Aluprof 2

 

Nobu Warsaw

Zabieram do Warszawy kawałek Nowego Jorku – powiedział Robert DeNiro, jeden ze współwłaścicieli sieci Nobu, przy otwarciu hotelu w Warszawie. Marka to nie tylko synonim luksusu i wyszukanego designu, ale przede wszystkim ogólnoświatowa renoma, którą na przestrzeni lat wypracowali założyciele. Budynek w stolicy to pierwsza filia Nobu w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowojorski szyk koresponduje tu z historią Warszawy. Budynek powstał bowiem jako nowe skrzydło hotelu Rialto, ważnego symbolu dziejów miasta odbudowanego po II wojnie światowej.

 

20210405Hotel The Bridge Wroclaw w systemach Aluprof

 

Pięciogwiazdkowy obiekt mieści 120 ekskluzywnych pokoi, sale konferencyjne, strefę fitness i fine diningową restaurację z kuchnią azjatycką. Pierwszy na polskim rynku hotel lifestylowy może poszczycić się również niebanalnym designem i eleganckim wzornictwem w stylu art deco. Architekci postawili aluminiowo-szklane łuki, kątowe połączenia ścianek i ozdobne szprosy naklejane na szkle elewacji.

 

Realizację projektu umożliwiły rozwiązania Aluprof – fasady z giętymi profilami powstały na basie systemu MB-SR50N EFEKT. W elewacji zamontowano okna uchylne MB-SR50N OW. W budynku zastosowano dodatkowo okna i drzwi na bazie systemu MB-86 SI o podwyższonej wytrzymałości oraz panoramiczne drzwi przesuwne MB-SKYLINE.

 

2020210422aluprof1

 

 

The Bridge MGallery Wrocław

Hotel w stolicy Dolnego Śląska to pomost między historią a nowoczesnością. Jest usytuowany na Ostrowie Tumskim, czyli najstarszej i zabytkowej części miasta (datowanej na X wiek). Bliskość terenów spacerowych nad Odrą sprawiły, że obiekt idealnie wpasował się w nasyconą historią okolicę i wyeksponował piękno oraz monumentalizm pobliskiej Katedry. Za projekt bryły odpowiedzialna jest pracownia Forum Architekci.

 

Hotel ma wysokość 6 pięter, oferuje 184 pokoje, w tym 17 luksusowych apartamentów (zaprojektowanych przez studio Medusa Group) i zapierające dech widoki na panoramę stolicy Dolnego Śląska. Budynek został już wielokrotnie doceniony w międzynarodowych konkursach. Po zdobyciu krajowej nagrody dla najlepszego hotelu projekt został doceniony w europejskim finale International Property Awards. The Bridge otrzymał tytuł w kategorii Best Hotel Architecture 2020-2021.

 

20210405Hotel Nobu w systemach Aluprof 2

 

Architekci z biura Forum Architekci, odpowiedzialni za projekt bryły, włożyli mnóstwo wysiłku, by The Bridge odpowiednio korespondował z historycznym otoczeniem. Postawiono na wypalaną cegłę, szkło i aluminium – co pozwoliło na uzyskanie odpowiednich współczynników izolacyjności termicznej, akustycznej oraz energooszczędności.

 

Efekt gładkiej, szklanej tafli na fasadzie hotelu oraz konstrukcji dachu i świetlików, a także klimatyczne doświetlenie części wspólnych umożliwił system fasady półstrukturalnej Aluprof MB-SR50N EFEKT. W obiekcie zastosowano też system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-86 SI, będący odpowiedzią na trendy i obowiązki związane ze zrównoważonym budownictwem. Uzupełnieniem aluminiowej stolarki zastosowanej w The Bridge jest system przegród przeciwpożarowych MB-78EI, który posłużył do wykonania ścianek wewnętrznych.

 

20210405Hotel Nobu w systemach Aluprof

 

Lider i innowator branży

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

 

Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.eu .

Aluprof

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także