Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Technologia ThermoFibra wyróżniona
Data dodania: 01.05.21

 

Jury Programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki w tym roku nagrodziło firmę Deceuninck za opracowaną technologię wzmacniania profilu okiennego PVC włóknem szklanym ThermoFibra. Program IRBS co roku wyróżnia najbardziej innowacyjne rozwiązania, które są dostępne w Polsce, Europie i na świecie.

 

20210422DECEUNINCK Elegant ThermoFibra Infinity

 


Okno kompozytowe ze statuetką
Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki to jedyny taki program w branży, który ocenia i docenia producentów maszyn, komponentów, systemów, programów IT, elementów do montażu i akcesoriów.

 

Wyróżniane są rozwiązania spełniające kryteria innowacyjności oraz te uwzględniające aktualne potrzeby konsumentów, automatyzację, ekologię, intuicyjność działań czy informatyzację. W tegorocznej edycji jury doceniło technologię wzmacniania profilu okiennego PVC włóknem szklanym ThermoFibra, przyznając firmie Deceuninck jedną z jedenastu statuetek tegorocznego Laureata programu i certyfikat poświadczający przyznanie Znaku Jakości IRBS.

 


Zalety włókna szklanego w skrzydłach okiennych
Zastosowanie włókna szklanego w skrzydle eliminuje całkowicie konieczność stosowania wzmocnień stalowych, co znacząco wpływa na procesy produkcyjne, zakupowe i logistyczne.

 

Może okazać się to szczególnie ważne w obecnym czasie, gdy rynek doświadcza sporych problemów związanych z dostawami stali. Ponadto, dzięki zastosowaniu włóka szklanego możliwe było zredukowanie przylgi w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm, co jest wizualnym wyróżnikiem profili PVC na rynku.

 


– Stworzyliśmy produkt, który pomaga w osiągnięciu doskonałych wartości izolacyjnych, jest smukły i idealnie wpasowuje się w przestrzeń domów. Ale przede wszystkim to, co wyróżnia nasze rozwiązanie, to fakt, że wiązki włókna szklanego są ciągłe, na całej długości profilu, a nie rozproszone w całej objętości co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie wzmocnień stalowych z tak wzmocnionego profilu.

 

20210422DECEUNINCK Product Visuals Modern Duitsland CAM 01 HR 20200224

 

Wpłynęło to także na znaczące skrócenie czasu produkcji oraz ograniczenie potencjalnych problemów związanych z ograniczonymi dostawami stali. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że opracowana przez nas technologia ThermoFibra została doceniana po raz kolejny przez branżę – mówi Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Zarządzania Produktem.

 

Technologia ThermoFibra umożliwiła realizację okien o dużych rozmiarach bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku standardowych profili wzmacnianych stalą.

 

Osiągnięto łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi, zmniejszenie ciężaru okien, poprawę warunków pracy, oszczędność w transporcie i ograniczenie potencjalnych urazów związanych z pracą przy ciężkich elementach. Co istotne, materiał wykorzystywany w serii okien Elegant z zastosowaniem wyżej wymienionej technologii w całości nadaje się do recyklingu.

Wcześniej ThermoFibra została nagrodzona w konkursie TopBuilder 2020 w kategorii Nowość i Innowacja Roku.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik