Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Nowoczesne rolety – znacznie więcej niż osłona przed słońcem
Data dodania: 02.05.21

Jeszcze do niedawna wielu z nas zastanawiało się czy innowacyjne, wielkogabarytowe okna są tylko efektowne czy również funkcjonalne i efektywne. Dzisiaj, stawiając się na duże przeszklenia, nie musimy się już martwić. Wyglądają niesamowicie z punktu widzenia miłośników designu, a także zapewniają więcej naturalnego światła, a co za tym idzie – pozytywnie wpływają na bilans energetyczny, aspekt ekologiczny i domowe rachunki.

 

20210424oknoplus1

 

To z kolei szczególnie docenią amatorzy funkcjonalnych rozwiązań i zwolennicy pragmatyzmu. I choć zimą wszystko „gra”, latem może się jednak okazać, że zbyt intensywne nasłonecznienie powoduje dyskomfort domowników. Dlatego, aby w pełni czerpać z korzyści stolarki XXL warto wyposażyć ją w rolety. Okazuje się, że wybór modeli jest naprawdę szeroki, a ich możliwości mogą zaskoczyć. Rzućmy na nie zatem nieco… światła!

 

 

Rolety i ich zalety
Jedną z najważniejszych cech rolet jest możliwość ograniczenia ilości promieni słonecznych wpadających do wewnątrz, co ma bezpośredni wpływ na temperaturę panującą w domu. Nawet w upalne, letnie dni mamy gwarancję przyjemnego chłodu w sypialni lub salonie, a dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin unikniemy efektu zaciemnienia. W przypadku klimatyzowanych pomieszczeń są „wsparciem” dla klimatyzatorów, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych instalacji.

 

Montaż osłon sprawi, że rachunki stopnieją również w okresie grzewczym. Rolety wspomagają energooszczędność okien, minimalizując przenikanie ciepła na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania nie obniżą kosztów energii jeśli nasza stolarka jest nieszczelna, a jej deklarowany parametr Uw nie spełnia wymaganych standardów.
Rolety to także gwarancja prywatności.

 

W przypadku domów z ogrodem duże przeszklenia dają niesamowity efekt obcowania z naturą i… wzrokiem przechodniów lub sąsiadów. Dlatego w chwilach, kiedy potrzebujemy trochę więcej intymności, możemy po prostu zasłonić okna. Takie rozwiązanie nie tylko ochroni nas przed wścibskimi i ciekawskimi, ale również „napsuje krwi” włamywaczowi, będąc dodatkową przeszkodą do pokonania.

 

20210424oknoplus2

 

 

– Tak, jak dynamicznie rozwija się rynek stolarki otworowej, tak producenci akcesoriów okiennych dbają o to, by nie pozostawać w tyle i o krok wyprzedzać potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. Dlatego, bez wahania, wprowadziliśmy do oferty nowoczesne, wykonane z komponentów wysokiej jakości rolety zewnętrze typu screen.

 

Produkowane przez firmę FILL rozwiązania gwarantują kompresję promieniowania słonecznego aż do 75%, dzięki czemu chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz poprawiają ergonomię budynku. W naszej ofercie znajdują się rolety naokienne, podtynkowe i natynkowe – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy OknoPlus.

 


Inteligentne rozwiązania dla inteligentnych domów
Jesteśmy świadkami technologicznej rewolucji – innowacyjne systemy ułatwiające nam życie stają się nieodłącznym elementem codzienności, a tzw. inteligentne domy zyskują na popularności. O nasze bezpieczeństwo oraz komfort dbają również producenci rolet, którzy wyposażają swoje osłony w mechanizmy i oprogramowanie umożliwiające sterowanie nimi za pomocą pilotów lub aplikacji.
– Kiedyś luksusem było automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet.

 

Dzisiaj możemy zintegrować tę czynność z włączeniem alarmu, blokadą drzwi czy odłączeniem zasilania elektrycznego. Jednym przyciskiem zapewniamy sobie maksimum bezpieczeństwa, dlatego podczas wyjazdu na urlop nie musimy się martwić, czy wszystkie okna są zamknięte – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy OknoPlus.

 

20210424oknoplus3

 

Specjalistyczne oprogramowanie połączone z czujnikami sprawia, że rolety reagują na warunki atmosferyczne, np. same zasłaniają się w przypadku intensywnego nasłonecznienia, wiatru lub deszczu. Możemy zaprogramować godziny opuszczania i podnoszenia rolet, co z pewnością docenią ci, którzy kochają pospać dłużej w weekend i nie chcą być obudzeni przez promienie słoneczne. Możliwość personalizacji jest w tym przypadku niemal nieograniczona.

 


Energooszczędność, ergonomia i ESTETYKA!
Wiodący producenci okien lub rolet zdają sobie sprawę, że doskonałe parametry techniczne to za mało, aby zaspokoić potrzeby projektantów lub klientów indywidualnych. Estetyka powinna cały czas iść w parze z funkcjonalnością – nie inaczej jest w przypadku osłon okiennych.

 

Rolety są w stanie idealnie wkomponować się w elewację. Te podtynkowe są przeznaczone do budynków będących w budowie (kiedy nie zostały jeszcze wylane nadproża). W przypadku tych montowanych na elewacji, mamy szeroki wybór kształtów i kolorów skrzynek i pancerzy, co pozwala tworzyć wyszukane, designerskie kompozycje podkreślające charakter bryły.

 

20210424oknoplus5a 

– Wiosna to doskonały moment, aby nie tylko wymienić okna, ale sprawić, by nowa stolarka była w pełni funkcjonalna i zainwestować w innowacyjne rozwiązania. Miłośnicy dużych przeszkleń z pewnością docenią możliwości, jakie niosą ze sobą screeny FILL. Funkcjonalne, ergonomiczne, a teraz jeszcze pozwalające zaoszczędzić, ponieważ dzięki wiosennej promocji OknoPlus można zakupić je aż z 7% rabatem – zachęca ekspert OknoPlus.

 

Choć na co dzień służą do zaciemniania, warto rzucić nieco światła na ich zalety! Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii pomogą zadbać o nasze bezpieczeństwo, komfort termiczny, a zintegrowane z technologią SMART przejmą część obowiązków związanych z dbaniem o dom.

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik