Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Drzwi na miarę XXI wieku, czyli jak połączyć design, ekonomię i ekologię
Data dodania: 02.05.21

Jeszcze kilka lat temu miały jedynie być ładne lub po prostu – być. Dziś ich różnorodność i funkcjonalność zaskakuje pod każdym względem. Dzięki rozwojowi technologii produkcji drzwi wejściowe nie tylko są wizytówką domu, ale też pełnią kluczową rolę w podnoszeniu standardu życia domowników.

 

A ci stali się bardziej świadomi i nie tylko pragną zaimponować gościom od samego progu, ale też wymagają, by drzwi dawały im poczucie najwyższego bezpieczeństwa, były przyjazne dla środowiska i dobrze trzymały ciepło, co przekłada się na oszczędzanie pieniędzy i energii.

 

20210425oknoplus1

 

Drzwi w Twoim stylu
Nowoczesne drzwi frontowe to takie, które będą tworzyć spójną całość z wyglądem fasady i idealnie pasować do praktycznie każdego trendu wnętrzarskiego, a przede wszystkim – do stylu ich właścicieli. Dzięki możliwości personalizacji powierzchni, wyboru rodzaju i koloru pochwytów oraz klamek, czy też dodania elementów dekoracyjnych w postaci aplikacji ze szczotkowanej stali nierdzewnej i zdobnych frezowań, możemy skomponować niepowtarzalny egzemplarz trafiający wprost w nasze gusta.

 

– Dzięki pokryciu powierzchni skrzydła specjalną powłoką o dowolnej strukturze i barwie, z łatwością dopasujemy drzwi do stylu aranżacyjnego, w jakim utrzymany jest cały budynek – mówi Jarosław Prywałko z firmy OknoPlus. Drewnopodobne wykończenie doskonale dopełni dom rodem ze Skandynawii czy w modnej ostatnimi czasy konwencji nowoczesnej stodoły.

 

Z kolei surowy wygląd aluminium, panele ze strukturą betonu lub kamienia i w połączeniu ze stalowymi dodatkami świetnie sprawdzą się w projektach industrialnych. Pakiety szybowe umieszczone w skrzydle, a także naświetla górne i dostawki boczne ozdobią drzwi wejściowe domu w minimalistycznym i nowoczesnym wydaniu. To rozwiązanie bardzo eleganckie i funkcjonalne zarazem – w końcu gra światła też ma wartość estetyczną i dodaje wnętrzu wyrazu.

 

 

20210425oknoplus1a


Mając za reprezentanta domu drzwi frontowe nowej generacji możemy być pewni, że będą zawsze wywierać dobre wrażenie na odwiedzających i uzupełniać najważniejszy trend budowlany ostatnich lat – domy nisko- i zeroenergetyczne.

 


Otwórz się na innowacje
Dziś nowoczesne drzwi wejściowe są nie tylko designerskie, lecz przede wszystkim funkcjonalne, a w zasadzie – wielofunkcyjne. Energooszczędne, doskonale izolujące ciepło, cieszące oko nie tylko wtedy, gdy na nie patrzymy, ale również, kiedy ukradkiem zerkamy na stan naszego konta. Dbają o domowy budżet, bezpieczeństwo mieszkańców oraz środowisko. Innowacyjne drzwi frontowe idą z duchem czasu także pod względem parametrów.

 

– Wybierając wymarzone drzwi należy zwrócić uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej U, który determinuje właściwości termoizolacyjne produktu. Parametr ten dla drzwi zewnętrznych od 2021 roku nie może przekraczać 1,3 W /m2K, jednak wiele obecnie dostępnych modeli może pochwalić się jeszcze lepszymi, niższymi wartościami – mówi Jarosław Prywałko z firmy OknoPlus.

 

– Spośród rozwiązań znajdujących się w naszej ofercie warto zwrócić uwagę na aluminiowe drzwi frontowe Reveal, które cechują się termoizolacyjnością na poziomie 0,81 W/m2K.

 

A to w obliczu przepisów WT 21 czyni je doskonałą inwestycją na lata i daje pewność użytkownikom, że ich domy będą spełniały normy, nawet gdy te ulegną kolejnym zaostrzeniom – dodaje specjalista.

 

20210425oknoplus1b

W przypadku drzwi z przeszkleniami, które niegdyś były jedną z głównych przyczyn utraty ciepła, kwestie ich izolacyjności termicznej również uległy znacznej poprawie. W dobie zaawansowanych technik szklenia wyeliminowanie mostków termicznych stało się faktem, a pakiety szybowe – czy to w drzwiach czy oknach – spełniają nowe normy z odpowiednim zapasem bezpieczeństwa.

 


Pierwsza linia frontu w walce o środowisko
Jedno jest pewne, drzwi można z łatwością wymienić, środowiska już nie. W związku z tym warto stawiać na rozwiązania sprawdzające się zarówno dziś, jak i za kilka lat. Niezmienne w czasie właściwości termoizolacyjne drzwi zewnętrznych sprzyjają utrzymywaniu doskonałego bilansu cieplnego całego domu.

 

W ten sposób ograniczamy zużycie energii potrzebnej na dodatkowe dogrzanie pomieszczeń, redukujemy indywidualny ślad węglowy i przy okazji zmniejszamy wysokość rachunków za prąd. Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania są dziś na wagę złota, czemu więc nie postawić na drzwi, które mają je w pakiecie?

 

20210425oknoplus1c

 

Ze względu na zmieniający się klimat i występowanie często skrajnych warunków pogodowych, nowoczesne drzwi frontowe nie mają łatwo. Na szczęście tym nowej generacji nie straszne są deszcze, działanie skrajnych temperatur, silne podmuchy wiatru czy nadmierne nasłonecznienie. – Aby skrzydło z biegiem czasu bez zarzutu domykało się w ościeżnicy i nie przestało być szczelne, wyposaża się je w innowacyjne systemy zwiększające odporność na czynniki atmosferyczne.

 

Dzięki temu drzwi nie ulegną deformacji powodującej ucieczkę ciepła na zewnątrz budynku. Doskonałym przykładem jest stosowana w rozwiązaniach firmy OknoPlus technologia SoEasy z przekładką w opatentowanej technologii antybimetal, trzymającą drzwi „w ryzach” – mówi Jarosław Prywałko.

 

Drzwi ze smart otwieraniem kluczem do bezpieczeństwa
Modne drzwi wpisują się konwencję smart home i korzystają z osiągnięć techniki także w kwestii zabezpieczeń. Klawiatura numeryczna, klucz RFID, system Bluetooth czy skaner linii papilarnych dla wielu do niedawna były odległą wizją, dziś stanowią rozwiązania godne XXI wieku i na każdą kieszeń.

 

20210425oknoplus1d

 

zdalnego sterowania zamkami to nie tylko wygoda, ale też trudna do sforsowania przeszkoda dla intruzów. Innowacyjne systemy kontroli dostępu nie wykluczają stosowania metod tradycyjnych, takich jak samozamykacze, elektrorygle czy kontaktrony. Tak zabezpieczone drzwi staną się domowym aniołem stróżem, pod skrzydłami którego bezpieczni będą nie tylko domownicy, ale też ich mienie.

 

Design, ekologia i ekonomia – trzy razy tak dla nowoczesnych drzwi!
Nowoczesne drzwi wejściowe są eco-friendly, smart, a do tego świetnie wyglądają. I o ile trendy w designie ulegają częstym zmianom, o tyle niezmienną pozostaje wysoka jakość wykonania, która wpływa na długoletni komfort użytkowania. Nie zapominajmy przy tym, że drzwi frontowe powinny stać na straży naszego bezpieczeństwa, domowego budżetu i klimatu.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także