Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Przygotuj swój rower do nowego sezonu
Data dodania: 03.05.21

Sezon rowerowy można uznać za otwarty. Najwyższy czas, żeby się upewnić, czy nasz jednoślad jest gotowy do jazdy. W gamie rowerowej marki Soudal znajdziemy profesjonalne preparaty, które umożliwią nam samodzielne wykonanie podstawowych zabiegów konserwacyjnych.

 

20210427soudal11

 

Jazda na rowerze jest jednym z najprostszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej oraz świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek. Rower to również bardzo przyjazny środowisku środek transportu, który pozwala uniknąć drogowych korków i sprawnie poruszać się po mieście. W parze z oszczędnością czasu idą korzyści finansowe, ponieważ koszty związane z eksploatacją roweru są stosunkowo niskie. Jeżeli chcemy, aby rower służył nam jak najdłużej – nie zapominajmy o systematycznych przeglądach. Dzięki preparatom do pielęgnacji roweru firmy Soudal, która od 2015 roku jest sponsorem tytularnym zawodowej grupy kolarskiej Lotto Soudal, zadbamy o dobry stan techniczny naszego jednośladu.

 

Samodzielny przegląd roweru najlepiej zacząć od dokładnego oczyszczenia jego kluczowych elementów. W przypadku usuwania oleju, smaru, pyłu i brudu z tarcz hamulcowych i innych ruchomych powierzchni metalowych doskonale sprawdzi się Środek do czyszczenia tarcz hamulcowych Soudal. Jest to wysokowydajny i szybkoschnący preparat w aerozolu, który nie powoduje korozji i nie pozostawia żadnych osadów. Jego zastosowanie podczas czyszczenia tarcz pozwoli nam znacznie poprawić wydajność hamowania.

 

Do usuwania zanieczyszczeń z łańcucha oraz przednich i tylnych zębatek przeznaczony jest natomiast Środek do czyszczenia łańcucha Soudal. Może być on stosowany zarówno na powierzchniach aluminiowych, jak i karbonowych. Odpowiednia konserwacja łańcucha i zębatek zdecydowanie wydłuży ich żywotność. Z kolei z trudnym do usunięcia brudem na ramie rowerowej, oponach, siodełku czy kierownicy znakomicie poradzi sobie Środek do usuwania błota Soudal. Jest on gotowy do użycia, nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników ani kwasów i z powodzeniem można go stosować na powierzchniach wszelkiego typu.

 

Kiedy rower jest już oczyszczony i wysuszony – możemy rozpocząć dalsze zabiegi konserwacyjne. W celu zmniejszenia zużycia takich elementów, jak łańcuch, przerzutki czy linki, warto zastosować Smar PTFE na każde warunki pogodowe Soudal. Jest to profesjonalny preparat z dodatkiem teflonu do smarowania części ruchomych, który gwarantuje długotrwałą ochronę w warunkach suchych oraz odrzucanie wody w warunkach deszczowych. O nienaganny wygląd ramy rowerowej zadbamy natomiast z pomocą Środka do polerowania ram Soudal, który jest odporny na rdzę i korozję, zmniejsza przywieranie brudu i wilgoci, a także nadaje połysk tworzywom sztucznym i gumie.

 

Nie zapominajmy, że żadnej usterki, którą wykryliśmy podczas samodzielnej konserwacji roweru, nie powinniśmy ignorować. W ten sposób unikniemy awarii na trasie i będziemy mogli w pełni czerpać przyjemność z krótszych i dłuższych wycieczek rowerowych.