Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Somfy udostępnia aplikację ułatwiającą pracę instalatorów
Data dodania: 03.05.21

 

Somfy, lider automatyki domowej i producent rozwiązań smart home, udostępnia nową aplikację mobilną „Help me by Somfy” dedykowaną instalatorom. Darmowa aplikacja w intuicyjny sposób poprowadzi przez cały proces instalacji oraz konfiguracji urządzeń Somfy.

 

To kolejny krok w procesie digitalizacji firmy, a także znaczące korzyści środowiskowe.
Era stosów kartek składających się na skomplikowaną instrukcję, w Somfy dobiegła właśnie końca. Instalatorzy współpracujący z marką mogą w prosty sposób sprawdzić cały proces montażu i konfiguracji oferowanych przez producenta sprzętów – dzięki aplikacji „Help me by Somfy”.

 

20210426Help Me by Somfy grafika

 


Rewolucja w instrukcjach
Nowa, intuicyjna aplikacja Somfy wykorzystuje obrazkowe instrukcje „krok-po-kroku”, a dostęp do niej nie wymaga stałego połączenia z internetem. Aplikacja zawiera bazę produktów, która będzie systematycznie poszerzana. Dzięki temu instalatorzy zyskują niezbędnik instalacji ze wszystkimi ważnymi informacjami w jednym miejscu. Aplikacja dostępna jest w smartfonach z systemem Android oraz iOS w 25 wersjach językowych.

 

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i dodatkowo ułatwić ich pracę, również papierowe instrukcje dołączane do produktów zostały poddane znaczącym uproszczeniom. Od teraz załączone manuale instalacyjne obejmują tylko jedną stronę, a tradycyjny tekst został zastąpiony przez wskazówki obrazkowe. Ponadto, dołączane instrukcje zawierają kod QR kierujący do strony produktu w aplikacji „Help me by Somfy”.

 

Wraz z premierą nowego oprogramowania, Somfy udostępnia także bibliotekę somfy.info, która gromadzi wszystkie instrukcje produktów marki w wersji PDF – dostępne z każdego urządzenia z poziomu przeglądarki internetowej.

 


Korzyści dla wszystkich
Wprowadzenie nowych rozwiązań to kolejny ważny krok w procesie digitalizacji firmy, którego celem jest usprawnienie codziennej pracy, poprawa wydajności oraz podniesie komfortu pracy partnerów biznesowych Somfy. Wdrożone narzędzia pozwolą w znaczący sposób oszczędzić czas pracy instalatorów oraz zminimalizować ryzyko popełnienia błędu.

 

To jednak nie wszystko. Rezygnacja z rozbudowanej, papierowej wersji instrukcji to także wyraźna korzyść dla środowiska naturalnego. Ograniczenie liczby wydruków pozwala zaoszczędzić 30 milionów stron papieru każdego roku, co z kolei przekłada się na ograniczenie śladu węglowego i ocalenie życia wielu drzew.
Więcej na stronie: https://www.somfybiznes.pl/aplikacja-help-me

 

 

SOMFY to światowy lider w zakresie automatyki domowej i kluczowy dostawca rozwiązań smart home do sterowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje produkty, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne domy inteligentne. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników. Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje blisko 120 oddziałów na całym świecie, zatrudniając ponad 6000 pracowników. W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także