Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

MLP Group w I kwartale br. zwiększyło obroty o 17%
Data dodania: 31.05.21

MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2021 r. W tym okresie Grupa osiągnęła przychody w wysokości 49,9 mln zł (+17% r./r.). Wartość kapitałów własnych (aktywów netto) wzrosła przez pierwsze trzy miesiące roku o 2% do poziomu 1,23 mld zł, a wartość nieruchomości inwestycyjnych brutto zwiększyła się o 6% do 2,48 mld zł. Zysk netto wyniósł 16,1 mln zł wobec 112,6 mln zł w ubiegłym roku.

 

20210505mlsystem


MLP Group kontynuuje dynamiczny rozwój na wszystkich obsługiwanych rynkach. Strategicznym celem pozostaje rozwój w Polsce oraz na rynku niemieckim, austriackim oraz rumuńskim. MLP Group kładzie duży nacisk na rozwój logistyki miejskiej (niewielkie moduły oferujące nowoczesną powierzchnię magazynową wraz z reprezentacyjnym biurem o wysokim standardzie wykończenia). W perspektywie kilku lat powinny stanowić około 30-40 proc. portfela nieruchomości. Szeroka oferta obejmuje również budowę obiektów typu big-box i BTS.

 

 


- Początek roku był dla kolejnym udanym okresem. Dotychczas nie odnotowaliśmy żadnego zauważalnego wpływu kolejnych fal pandemii koronawirusa na sytuację finansową Grupy. Wręcz przeciwnie, osiągnęliśmy znaczący wzrost przychodów w związku z przekazywaniem najemcom kolejnych nowoczesnych powierzchni magazynowych. Cały czas utrzymujemy bardzo wysoki wskaźnik wynajęcia w naszych obiektach, a poziom pustostanów pozostaje na poziomie zaledwie kilku procent. Wszystkie projekty deweloperskie na obsługiwanych rynkach prowadzimy zgodnie z planem – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
Grupa Kapitałowa MLP Group utrzymuje bardzo dobrą kondycję finansową. W pierwszym kwartale br. zwiększyła o 2% wartość aktywów netto (NAV) do poziomu 1,23 mld zł. Wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła z kolei o 6% do 2,48 mld zł. Przez pierwsze trzy miesiące roku Grupa osiągnęła 49,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost w ujęciu r./r. o 17%. Wypracowała jednocześnie 36,7 mln zł zysku na działalności operacyjnej oraz 16,1 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to odpowiednio: 191,9 mln zł oraz 112,6 mln zł. W uwagi na stabilizację kursu euro w pierwszym kwartale br. znacznie mniejszy wpływ miała aktualizacja wyceny nieruchomości inwestycyjnych, która w poprzednim roku znacznie zwiększyła wyniki.
Całkowita powierzchnia wynajęta na koniec marca br. wyniosła niespełna 1 mln m2. Wskaźnik pustostanów obejmujący istniejące obiekty oraz będące w budowie i przygotowaniu wyniósł 7%. Grupa utrzymywała jednocześnie bank ziemi w ramach którego docelowa powierzchnia do zabudowy sięga ponad 1,38 mln m2. Dodatkowo MLP Group posiada szereg umów rezerwacyjnych na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne w Polsce, w Niemczech i w Austrii.
- W perspektywie kolejnych okresów chcemy mocno przyspieszyć inwestycje na rynku niemieckim i austriackim. Obecnie kończymy budowę parku magazynowego w Berlinie, w trakcie realizacji są też projekty w Unna, Niederrhein i w Wiedniu. Dynamicznie rozbudowujemy także bank ziemi. Planujemy zakup kolejnych działek m.in. w Gelsenkirchen, Berlinie, Lipsku, Stuttgarcie oraz drugiej działki w okolicach Wiednia. Zakładamy, że za dwa, trzy lata wartość naszych aktywów w Polsce i w Europie Zachodniej będzie na podobnym poziomie. Chcemy w ten sposób równoważyć rynek polski z rynkiem niemieckim, który jest bardzo dojrzały i bezpieczny oraz pozostaje największym rynkiem magazynowym w Europie. Oczywiście cały czas dynamicznie będziemy rozwijać się też na rynku polskim – w tym roku dokupimy kolejne działki we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i okolicach Warszawy. Dodatkowo w tym roku planujemy zakupy działek na zachodniej granicy Polski – widzimy duże zainteresowanie tymi lokalizacjami ze strony firm e-commercowych obsługujących Europę Zachodnią – dodał Radosław T. Krochta.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
***
MLP GROUP S.A. – najważniejsze informacje
MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Grupa działa na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym. W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług, wszystkie projekty przez Grupę wyróżnia bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych oraz stosowanie rozwiązania typu built-to-suit.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu. Doceniają to najemcy, którzy przez cały okres współpracują z tymi samymi osobami odpowiadającymi za wysoką jakość świadczonych usług.

 

 

 

01 chik
01 chik