Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Czy podczas remontu warto zainwestować w smart home? Badanie Netatmo
Data dodania: 07.07.21

W czasie wakacji sporo osób decyduje się na remont domu lub mieszkania. To dobra okazja nie tylko do odświeżenia ścian, ale także implementacji rozwiązań, które mogą zwiększyć komfort czy oszczędzić pieniądze.

 

Według badania przeprowadzonego dla Netatmo przez SW Research – właśnie te argumenty są najbardziej przekonujące do zakupu urządzeń smart home.

 

Czy planuje Pan  Pani dokonanie w tym roku zakupu inteligentnego urzadzenia do swojego domu

 

Analizy Oferteo.pl pokazały, że pierwsze miesiące 2021 roku wygenerowały rekordowy popyt na usługi remontowe. W porównaniu do analogicznego okresu w 2020 roku liczba zleceń wzrosła 2,5 raza. Najczęściej zlecaną usługą jest malowanie, ale wysoko znalazł się także, między innymi, remont instalacji elektrycznej.

 Najpopularniejsze rozwiązania smart home

Co piąta badana osoba zadeklarowała, że planuje w tym roku rozbudować swój dom o rozwiązania smart home. Plany najczęściej dotyczą artykułów AGD i RTV (44% ankietowanych wyraziło chęć zakupu właśnie tego rodzaju sprzętu) oraz odświeżaczy powietrza, wentylatorów i klimatyzatorów (41%).

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także wszelkiego rodzaju produkty zwiększające bezpieczeństwo posesji (36%) oraz sterujące ogrzewaniem (32%).

 

Powyższe dane pokazują czego użytkownicy oczekują od inteligentnego domu. Komfort, bezpieczeństwo, oszczędność to najważniejsze czynniki motywujące do inwestycji i warto je uwzględnić w planach remontowych.

 

W ktorych pomieszczeniach zainstalowała PanPani urzadzenia smart homeGdzie pomaga technologia smart home?

Użytkownicy, którzy posiadają w swoim domu lub mieszkaniu rozwiązania inteligentnego domu wskazują, że najczęściej są one zainstalowane w tradycyjnych miejscach wypoczynku czyli w salonie (58%) oraz sypialni (58%).

 

Zgodnie z raportem Oferteo.pl, są to również najczęściej remontowane pomieszczenia – dotyczy ich aż 81% wszystkich zleceń na usługi renowacyjne.

 


Technologia smart home jest także wsparciem w polskich kuchniach (51%) oraz łazienkach (31%). To wyraźny dowód na to, że oferta producentów jest kompleksowa i każde pomieszczenie w domu można uczynić bardziej „inteligentnym”.

 

20210707netatmo 123

 


Metodologia badania
Przedstawione dane pochodzą z badania ankietowego przeprowadzonego w Polsce w maju 2021 roku przez firmę SW Research dla Netatmo, metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1053 osób.

 

O Netatmo
Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący inteligentne i proste w użyciu urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu.
Od chwili utworzenia w 2012 r. Netatmo opracowuje i oddaje w ręce użytkowników kompletne produkty.
- 100% kosztów zawiera się w cenie zakupu urządzenia: bez abonamentu i ukrytych opłat
- 100% bezpieczne: gwarantują ochronę danych i prywatność użytkowników,
- 100% aktualne: zapewniają regularne aktualizacje i bezpłatne dodawanie nowych funkcji.
Netatmo oferuje obecnie 13 inteligentnych produktów i akcesoriów. Przydatne i łatwe w użyciu urządzenia poprawiają samopoczucie i codzienną jakość życia w domu.
Firma współpracuje również z liderami z branży budowlanej w ramach programu „with Netatmo”, tworząc wspólnie inteligentne rozwiązania zintegrowane z infrastrukturą domową.

Od 2018 roku Netatmo należy do grupy Legrand, która jest światowym ekspertem w branży instalacji elektrycznych i infrastruktur cyfrowej budynków.
Netatmo – prosty sposób na inteligentny dom.