Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Panoramiczne drzwi przesuwne LivIngSlide - widok bez ograniczeń
Data dodania: 07.07.21

Tarasowe drzwi przesuwne stały się już nieodłącznym elementem architektury domów jednorodzinnych, gdyż doskonale doświetlają wnętrza i pozwalają tworzyć swobodne, szerokie przejścia między salonem a ogrodem. Jeszcze większe poczucie wolności dają nowe drzwi panoramiczne Schüco z PVC-U z efektownie wąskimi ramami.

 

20210706SCHUco

 

Nowoczesna architektura w dużej mierze kojarzy się z brakiem granic i ograniczeń. Układ wnętrz jest często planowany na otwartym planie, a przestrzeń wewnętrzna płynnie przechodzi w wypełniony słońcem taras czy starannie rozplanowany ogród. Drzwi przesuwne doskonale odpowiadają tym założeniom, gdyż umożliwiają projektowanie bardzo szerokich przejść i stosowanie dużych przeszkleń zapewniających szeroki widok na otoczenie.

 

Przy zastosowaniu odpowiednio dobranych rozwiązań można wykreować imponujący efekt harmonijnego przenikania się wnętrza z przestrzenią zewnętrzną. Z myślą o takich nowoczesnych projektach powstał nowy, panoramiczny wariant energooszczędnych drzwi przesuwnych LivIngSlide. Dzięki ograniczeniu widocznej szerokości ram skrzydeł o około 27% zwiększa się proporcja oszklenia, co oznacza jeszcze większą transparentność i lepsze doświetlenie pomieszczeń.

 

20210706SCHUco1

 

 

Więcej światła i wolności

Najnowszy wariant drzwi podnoszono-przesuwnych LivIngSlide zwraca uwagę imponującym, panoramicznym designem uzyskanym dzięki redukcji widocznej szerokości ramy skrzydła z 99 mm do zaledwie 72 mm, co pozwoliło zwiększyć udział szyby. W jednej ościeżnicy o można umieścić aż do czterech panoramicznych skrzydeł stałych i przesuwnych, uzyskując efektowny, transparentny wygląd stolarki zgodny z najnowszymi wyznacznikami nowoczesnej architektury. Wielkoformatowe drzwi przesuwne o wymiarach nawet do 6500 × 2582 mm zapewniają panoramiczny widok na zewnątrz i maksymalny dostęp światła.

 

Efekt płynnego przejścia między salonem a ogrodem można dodatkowo uwypuklić, stosując ciepły próg zero milimetrów. Harmonijnie zlicowana z posadzką konstrukcja jest zgodna z normą DIN 18040 i odpowiada najwyższej, 6 klasie przejezdności zgodnie z wytyczną ift BA-01/1. Dzięki temu usuwa wszelkie fizyczne bariery w przechodzeniu, a dodatkowo zwiększa dostęp światła.

 

20210706SCHUco2

 

Zgodne z wszystkimi wymaganiami

Nowa panoramiczna konstrukcja podnoszono-przesuwna LivIngSlide łączy przejrzysty design z doskonałą ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Starannie przemyślane strefy izolacyjne i zastosowanie wysokiej jakości zgrzewalnych uszczelnień z EPDM sprawia, że spełnia ona z nawiązką surowe kryteria energooszczędności, jakie obowiązują od 2021 roku. Stolarka z szybą Ug = 0,6 W/(m2K) może osiągać doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw = 0,8 W/(m2K), co oznacza, że może być z powodzeniem stosowana w domach wysoko energooszczędnych.

 

W stabilne skrzydła o maksymalnej masie do 300 kg i zwiększonej głębokości zabudowy do 82 mm można bezpiecznie duże, wielokomorowe pakiety szybowe. Wielokomorowe profile i izolowany cieplnie próg zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem oraz kondensacją pary wodnej, nawet w strefie naroży skrzydła. Ponadto innowacyjne rozwiązanie odwodnienia i uszczelnienia stosowane w progu zero milimetrów gwarantuje doskonałą wodoszczelność. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwne LivIngSlide odpowiadają wymaganiom przyszłościowej architektury pod każdym względem.

 


70 lat Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik