Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Minął rok od premiery systemu Moreview
Data dodania: 07.07.21

Dokładnie 1 kwietnia 2020 roku Yawal zaprezentował swój system cienkoprofilowych, bezramowych drzwi przesuwnych Moreview, który wywołał niemałe zamieszanie na rynku produktów premium stolarki otworowej.

 

20210401YAWal98

 

Pierwszy rok funkcjonowania systemów - zwłaszcza tak zaawansowanych technologicznie – to najczęściej tak zwany okres „chorób dziecięcych”, podczas którego konstruktorzy mają możliwość dopracowania systemu i wyeliminowania potencjalnych błędów. Dziś, dokładnie po roku obecności Moreview na rynku można stwierdzić, że ten tradycyjny schemat nie miał zastosowania w jego przypadku, a sam system od początku był produktem kompletnym i przemyślanym w każdym detalu.

 

W ciągu 12 miesięcy konstruktorzy Yawalu przeszkolili z prefabrykacji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji Moreview 42 producentów stolarki. Na bazie systemu powstało i zostało zamontowanych ponad 150 konstrukcji, które trafiły nie tylko na rodzinny rynek, ale również do 8 innych krajów: Czech, Słowacji, Litwy, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Stanów Zjednoczonych. W ponad kilkudziesięciu z nich zamontowano automaty do sterowania procesem otwierania i zamykania. Największa z dotychczas wyprodukowanych konstrukcji to zautomatyzowany narożnik otwierany, w którym ciężar pakietów szybowych wynosił 800 kg.

 

W tym okresie system Moreview został również uhonorowany prestiżowymi nagrodami przyznawanymi za innowacyjność oraz design, takimi jak: Top Builder czy Top Design Award, dwukrotnie zwyciężył też w rankingu najlepszych aluminiowych panoramicznych okien przesuwnych organizowanym przez brokera stolarki otworowej debesto.com. Yawal uruchomił dodatkowo program Ambasadora Moreview promujący poprawny montaż konstrukcji aluminiowych, do udziału w którym zaprosił Przemysława Ciechanowskiego, specjalistę w dziedzinie prawidłowej instalacji stolarki.

Yawal