Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Montaż bez wiercenia
Data dodania: 07.07.21

 

20210707soudalMocowanie różnych elementów wyposażenia wnętrza do ściany wcale nie oznacza konieczności użycia wiertarki. Nowy supermocny klej hybrydowy T-Rex GOLD firmy Soudal umożliwia błyskawiczny montaż nawet ciężkich przedmiotów bez wiercenia otworów.

 

Nowoczesne kleje montażowe doskonale zastępują tradycyjne gwoździe, śruby i wkręty. Są łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród profesjonalnych, jak i indywidualnych użytkowników.

 

T-Rex GOLD – nowość w ofercie supermocnych klejów hybrydowych firmy Soudal – to rozwiązanie, dzięki któremu prace montażowe przebiegną jeszcze szybciej i sprawniej.

 

T-Rex GOLD wyróżnia się trwałą elastycznością, bardzo wysoką siłą spojenia początkowego (do 400 kg/m² już w pierwszej sekundzie od dociśnięcia) i ekstremalnie mocnym wiązaniem. Ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych (porowatych i nieporowatych), jest całkowicie bezpieczny dla wszelkich materiałów dekoracyjnych i z powodzeniem może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku.

 

T-Rex GOLD jest wodoodporny i wodoszczelny, klei nawet wilgotne materiały i wypełnia niewielkie nierówności podłoża. Dodatkowo specjalnie wyprofilowana dysza ułatwia nałożenie kleju i uzyskanie odpowiedniego kształtu spoiny.

 

Kleju T-Rex GOLD możemy użyć podczas wielu prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Za jego pomocą trwale przykleimy do podłoża m.in. rozety, kasetony, listwy ościeżnicowe, panele ścienne czy płyty podłogowe. Idealnie sprawdzi się również w przypadku awaryjnego klejenia materiałów dekarskich oraz odpornego na wibracje i wilgoć mocowania elementów konstrukcyjnych w szkutnictwie.

 

Ponieważ T-Rex GOLD powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX i jest neutralny chemicznie, możemy go zastosować nawet do klejenia luster. Co istotne, przy mocowaniu dużych i ciężkich przedmiotów nie jest


konieczne mechaniczne podparcie klejonego przedmiotu do momentu utwardzenia spoiny.
Klej T-REX GOLD nakłada się pasmami co 15 cm na jedną z klejonych powierzchni, przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy. Powierzchnie powinny być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Spajane elementy należy następnie mocno docisnąć lub dobić gumowym młotkiem. W razie potrzeby spoina kleju T-Rex GOLD daje się malować, również farbami wodnymi.