Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Jak nowoczesne szkło dba o klimat i ludzi?
Data dodania: 07.07.21

Doświetlone wnętrza, dom otwarty na naturę i nieograniczona przestrzeń. Panoramiczne przeszklenia szturmem weszły na salony i zagościły w nich na dobre.

 

Ciepła stolarka okienna i pakiety szybowe z niskoemisyjnym szkłem w roli głównej doskonale wpisują się w zamysł zrównoważonego budownictwa, poprawiając efektywność energetyczną obiektu oraz pozwalając oszczędzać energię i zmniejszać rachunki za prąd czy ogrzewanie. Wymierne korzyści z ich zastosowania płyną zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

 

 

20210707sgg 1

 

Monumentalne, a przy tym minimalistyczne i najlepiej sauté. Przeszklenia o dużych gabarytach to obecnie popularny trend w zabudowie jednorodzinnej, zaś zainteresowanie nimi rośnie z roku na rok – podobnie jak ich wymiary. Nowoczesne projekty opierają się już nie tylko na oknach i drzwiach tarasowych w rozmiarze XXL, lecz nawet zastępujących ściany zewnętrzne przeszklonych konstrukcjach sięgających od podłogi aż po sufit.

 

Jest to rozwiązanie wysoce efektowne i designerskie, ale również – efektywne. Im większą powierzchnię zajmuje szkło, tym więcej światła dziennego dostaje się do wnętrza. Promienie słoneczne oraz bliskość natury mają charakter terapeutyczny i zwiększają poziom naszej energii życiowej – jesteśmy bardziej zadowoleni i produktywni, co ma duże znaczenie szczególnie w obliczu pracy i nauki zdalnej.

 

Odpowiednio zorientowana stolarka okienna z szybami nowej generacji dba o komfort użytkownika, ale także o klimat. Ciepło słoneczne dostające się do pomieszczeń przez szkło z powłoką niskoemisyjną zostaje zatrzymane wewnątrz, co wpływa korzystnie na bilans termiczny całego budynku i w przyjemny sposób zwiększa temperaturę panującą w środku.

 

To istotny aspekt zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach, których nie brakuje w naszym kraju. W ten sposób zapotrzebowanie domu na ciepło jest mniejsze, a co za tym idzie – redukujemy koszt rachunków za prąd i zmniejszamy ślad węglowy pozostawiany przez budynek. Ot, czysty zysk – również dla planety.

 

 

20210707sgg 2

ECLAZ jest gwarancją niezrównanego dostępu do światła dziennego i wysokiego komfortu termicznego niezależnie od pory roku

 

Zadbaj o przyszłość już dziś

Energooszczędne, termoizolacyjne i wyprodukowane z poszanowaniem natury dwukomorowe szyby zespolone stały się standardem, po który sięgamy z coraz większą świadomością. W obliczu nowych Warunków Technicznych 2021 ściśle określających współczynnik przenikania ciepła dla szyb (Ug nie wyższy niż 0,9 W/m2K), producenci nieustannie udoskonalają parametry techniczne produktów, czyniąc je godnymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku i naszych oczekiwań.

 

– Niskoemisyjne szkło ECLAZ gwarantuje nawet do 20% poprawy wydajności energetycznej obiektu w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi na rynku. Wysoka termoizolacyjność (Ug = 0,5 W/m2K), przenikalność światła Lt = 77% oraz przepuszczalność energii słonecznej g = 60% sprawiają, że inwestycja w ECLAZ jest działaniem długofalowym, które z czasem zwróci się nam z nawiązką – podkreśla Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass.

 

Wybierając stolarkę okienną powinniśmy zatem zwracać uwagę na właściwości zastosowanych szyb, które zapewniając komfort świetlny i termiczny przebywających w pomieszczeniach osób jednocześnie będą pozytywnie oddziaływać także na środowisko. Dostępne w ofertach wiodących producentów rozwiązania szklane najwyższej jakości dbają o to, by zarówno nasze domy, jak i otaczający je świat nie przestały być przyjaznym i bezpiecznym miejscem do życia.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik