Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

 et-swiat-szkla-480x120-02

 Online Banner480100 px

 

baner kongres1

Aluprof wśród najbardziej docenianych dostawców profili aluminiowych
Data dodania: 17.06.22

Wyniki raportu „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych, edycja 2022”

Centrum Analiz Branżowych już po raz 13. przeprowadziło badanie sposobu postrzegania dostawców profili aluminiowych przez producentów okien. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi powstał raport „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych, edycja 2022”. Wynika z niego, że jedną z najbardziej cenionych firm w tym sektorze jest Aluprof – aż 74% producentów wskazuje ją jako dostarczyciela produktów najwyższej jakości.

 

20220511alup

 

Celem badania przeprowadzonego na losowej grupie 125 osób, wśród których znaleźli się technolodzy, szefowie produkcji oraz osoby zajmujące się współpracą z dostawcami materiałów do produkcji okien, było wskazanie, które elementy współpracy z dostawcami są dla nich najistotniejsze, a także którzy dostawcy najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Analiza została przeprowadzona w lutym i marcu 2022 roku za pomocą technik badawczych CATI (wspomagane komputerowo wywiady telefoniczne) oraz CAWI (wywiady internetowe). Wyniki potwierdzają, że jednym z najlepiej postrzeganych dostawców profili aluminiowych jest Aluprof SA.

 

 

20220511alup1

 

Producenci okien wybierają rozwiązania Aluprof

Respondenci biorący udział w badaniu oceniali dostawców profili aluminiowych m.in. pod kątem jakości dostarczanych przez nich produktów, wysokości cen oferowanych profili, ich wizerunku na polskim rynku, atrakcyjności oferty produktowej czy innowacyjności. Z przeprowadzonej analizy wynika, że wśród najlepiej postrzeganych dostawców profili aluminiowych znalazł się Aluprof. Aż 74% badanych uznało, że oferuje on produkty najwyższej jakości, a połowa z nich doceniła atrakcyjną cenę profili producenta.

 

20220511alup2

 

Jednocześnie to właśnie ta firma była najczęściej wyróżniana za najlepszą relację jakości do ceny – ten aspekt wskazało aż 62% producentów. Dodatkowo, aż 7 na 10 badanych uznało ofertę produktową Aluprof za szeroką, a blisko 60% stwierdziło, że dostarczane przez firmę rozwiązania wyróżniają się na tle konkurencji innowacyjnością. Uczestnicy badania przeprowadzonego przez Centrum Analiz Branżowych zostali też zapytani o to, z jakimi dostawcami profili aluminiowych obecnie współpracują. 63% z nich zadeklarowało współpracę z Aluprof.

 

 

 

Producenci okien jako najważniejsze powody podjęcia współpracy z firmą wskazywali atrakcyjny stosunek jakości do ceny, dobrą współpracę (wysoką jakość obsługi), silną pozycję na rynku oraz wysoką jakość oferowanych produktów.

 

20220511alup3

 

„Wyniki raportu „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych, edycja 2022”, wyraźnie pokazują, że pomimo trudnej sytuacji na rynku, związanej m.in. ze wzrostem cen surowców, rosnącą inflacją i coraz wyższymi cenami energii, Aluprof umacnia się na pozycji lidera dostaw profili aluminiowych. Szczególnie cieszy fakt, że producenci okien docenili wysoką jakość oferowanych przez nas rozwiązań, która idzie w parze z atrakcyjną ceną. Tak pozytywny odbiór jest dla nas powodem do dumy, a jednocześnie motywacją do ciągłego ulepszania naszej oferty i podnoszenia jakości obsługi”, podkreśla Bożena Ryszka, Dyrektor Działu Marketingu i PR Aluprof SA.

 

Aluprof

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także