Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

Uroki kuchni z widokiem
Data dodania: 10.07.22

20220708ferroKuchnia najczęściej kojarzy się nam z miejscem, w którym przede wszystkim przygotowujemy posiłki. Warto więc poszukać skutecznych sposobów na ułatwienie sobie codziennej pracy, by stała się przyjemniejsza, a przyrządzane przez nas potrawy smakowały jeszcze lepiej. Widoki rozpościerające się przez kuchenne okna z pewnością nam w tym pomogą.

Kuchnia najczęściej kojarzy się nam z miejscem, w którym przede wszystkim przygotowujemy posiłki. Warto więc poszukać skutecznych sposobów na ułatwienie sobie codziennej pracy, by stała się przyjemniejsza, a przyrządzane przez nas potrawy smakowały jeszcze lepiej. Widoki rozpościerające się przez kuchenne okna z pewnością nam w tym pomogą.

 

20220708ferro

 

Industrialnie z oknem na świat

W tej industrialnej kuchni wykorzystano ciekawe połączenie charakterystycznych dla stylu elementów takich jak wiszące metalowe lampy, minimalistyczne półki ścienne i hokery z ciepłą kolorystyką drewna. Barwa to pojawia się przede wszystkim na ceglanej ścianie, blacie i kuchennej wyspie. Dzięki niej wnętrze nie jest surowe, a wręcz miłe i przytulne. Duży doniczkowy kwiat na podłodze oraz wysokie ścienne okna, przez które zaglądają do wnętrza drzewa i krzewy jeszcze bardziej podkreślają przyjazny charakter kuchni.

 

Tutaj przygotowywanie posiłków nie jest uciążliwe i monotonne. Zwłaszcza że pomieszczenie zaprojektowano tak, by podczas pracy zawsze można było choć na chwilę spojrzeć na zieleń za oknem. Umieszczona na środku wyspa ze strefą zmywania, w której główną rolę odgrywa elegancka bateria Fiesta z funkcjonalnym cienkim uchwytem i obrotową wylewką jest na tyle duża, że pozwala na spożywanie niewielkich posiłków. Blat z niewielką kuchenką i znajdujące się pod nim szafki także są blisko okna. Industrialna kuchnia zyskuje dzięki temu nowe, cieplejsze oblicze.

 

20220708ferro1

 

 

W kuchni z tarasem

Wnętrze w letniej, radosnej kolorystyce sprzyja wszelkim czynnościom związanym z przyrządzaniem posiłków. Szczególnie jeśli stylistyką nawiązuje do greckiej tawerny, która kojarzy się z wakacjami i beztroską. Taka właśnie jest niebiesko-biała kuchnia z tarasem. To on sprawia, że pomieszczenie jest jeszcze jaśniejsze i większe. Po otwarciu drzwi można spożywać posiłki na świeżym powietrzu, rozkoszując się niezwykłymi widokami na ogród i rozpościerające się nieopodal morze. W greckiej aranżacji pojawiają się też inne ożywiające ją barwy.

 

Zielone są zioła i rośliny w doniczkach, pomarańczowe i żółte - owoce. Na kuchennej wyspie wspaniale prezentuje się bateria Zumba z elastyczną cytrynową wylewką, którą można dowolnie zginać, dostosowując jej formę do potrzeb użytkownika. Piękną ozdobą wnętrza jest mozaika ścienna, która wzornictwem nawiązuje do motywów dekoracyjnych obecnych w krajach śródziemnomorskich. Całość oświetlona promieniami słońca wpadającymi przez szerokie tarasowe okna wygląda naprawdę imponująco. Trudno sobie zatem wyobrazić by pracującym tu osobom nie udzielała się radosna atmosfera.

 

20220708ferro2

 

 

W małej kuchni z oknem

Możliwość oglądania przyrody podczas przygotowywania posiłków docenią również użytkownicy małych kuchni. Przykładem − aranżacja z meblami i dekoracyjnymi dodatkami w kolorze miętowym. Wystrój wnętrza świetnie współgra z roślinnością widoczną za oknem. Światło dzienne docierające przez nie optycznie powiększa pomieszczenie i pozytywnie wpływa na nastrój. Odnosi się wrażenie, że pełna zieleni przestrzeń jest przedłużeniem kuchni. Można tu więc nie tylko w atmosferze relaksu spożywać posiłki rozkoszując się bujną przyrodą, ale także je przyrządzać.

 

Zarówno kuchenny blat, jak i strefa zmywania zostały tak usytuowane, by pracująca przy nich osoba mogła bez trudu oglądać widoki za oknem. Prawdziwą dekoracją strefy jest bateria Zumba z komponującą się z wystrojem miętową, elastyczną wylewką. Wylewka umożliwia komfortowe zmywanie, dotarcie do najdalszych zakątków zlewozmywaka, a także wygodne mycie warzyw i owoców. Miętowa kuchnia z widokiem jest jasna, nastraja pozytywnie, pozwala zrelaksować się nawet podczas wykonywania codziennych rutynowych czynności.

FERRO