Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Płytki ceramiczne w sypialni? Dlaczego nie?
Data dodania: 10.07.22

Czasy, w których płytka ceramiczna uznawana była za materiał dedykowany wyłącznie łazienkom i przedpokojom, odchodzą w zapomnienie. Dziś z rozmachem wchodzi na salony, staje się synonimem elegancji oraz idealnie współgra z wykończeniem każdej sypialni.

 

 20220628cerrad

 

Kiedyś to było…

puchowo i pastelowo. Dywany o długim włosiu, cała moc poduszek, ciężkie zasłony – sypialnie minionych dekad tonęły we wszechobecnej miękkości.

W sypialni ma być przytulnie, a jak przytulnie to puchato. A płytki ceramiczne w sypialni? Niekoniecznie.

I wtedy na scenę wkroczył minimalizm i zredefiniował to, jak współczesny design postrzega odprężenie i relaks. Zamienił „więcej” na „mniej”, nie rezygnując przy tym z intymnego, ciepłego charakteru. Podstawą kompozycji stały się kafelki. A wśród licznych odpowiedzi na pytania: co na ścianę w sypialni? I jak urządzić sypialnię? Coraz częściej pojawiała się ta: ceramiczne płytki.

 

20220628cerrad1

 

 

Zimny jak płytka? Nic bardziej mylnego

Ten niezwykły materiał, wynosi bowiem opcje aranżacyjne na zupełnie nowy poziom. I nie mówimy tu o gresie drewnopodobnym, który już lata temu zadomowił się we współczesnych wnętrzach, ale o kafelkach, które przywodzą na myśl piękno kamienia – niekoniecznie w odcieniach szarości, choć i tradycjonaliści znajdą tu coś dlae, gdzie czas płynie zupełnie inaczej. Taki duet to sypialniane połączenie idealne.

Nasz sposób na Brazilian Quartzite w królestwie odprężenia? Ściana za wezgłowiem w odcieniu Amber, jasna podłoga Marmo Thassos, dodatki w tonach kakao lub czekolady…

 

20220628cerrad2

 

Czasem w błękicie, czasem w szarości…

Błękit w sypialni? Jasne! A co jeśli głębia nieba i lazur fal pojawią się na ścianie? Niemożliwe? Nie z Brazilian Quartzite w odcieniu Blue. To pełen relaksu i niespiesznej zadumy chwile nad brzegiem morza… Kolekcja Blue koi skołatane nerwy, a to w sypialni niezwykle ważne, prawda?
Połączenia płytek ceramicznych i sypialni nie należy się bać, choćby z uwagi na funkcjonalność. Doceni ją każdy, kogo aranżacyjna wyobraźnia skłoniła do niezwykle modnego połączenia sypialnia + łazienka. Trzy odcienie kolekcji Ceppo Nuovo –Silver, Graphite i Black zostały wzbogacone o kamienny print, który wydaje się zatopiony pod szklaną taflą. Pełna klasy i wytworności, ale niepozbawiona energii i temperamentu – jaka kolekcja, taka sypialnia!

 

Też nie macie już wątpliwości, że płytki ceramiczne w sypialni to prawdziwy strzał w 10?

Grupa CERRAD

 

 

 

01 chik
          sec