Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Otwarta kabina prysznicowa - wygoda i funkcjonalność
Data dodania: 10.07.22

Wydzielona jedynie pojedynczą taflą szkła kabina prysznicowa nazywana jest także z angielskiego "walk in", co podkreśla jej walor swobodnego wejścia. Doceniamy nie tylko nowoczesny wygląd takiego rozwiązania, ale także jego praktyczne zalety, jak wygodę i komfort kąpieli. W jakich aranżacjach łazienkowych sprawdzi się otwarta kabina prysznicowa?

 

20220627ferr

 

Współczesna strefa prysznica to zupełnie inne miejsce niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś kojarzyła się wyłącznie z małą łazienką, w której nie można było ustawić wanny. Niewielka przestrzeń, ograniczona drzwiami kabiny z każdej strony w zasadzie uniemożliwiała swobodne mycie się. Dziś na szczęście szukamy innych rozwiązań aranżacyjnych, które wcale nie oznaczają konieczności powiększenia powierzchni łazienki. Stawiamy na wyższej jakości materiały oraz więcej komfortu.

 

Małe rączki prysznicowe zastępują efektowne deszczownice, które przypominają kąpiel w strugach deszczu. Coraz częściej wybieramy kabiny typu walk in wyposażone w odpływy liniowe, które eliminują wizualny podział wyznaczany przez klasyczny brodzik. To wszystko sprawia, że zupełnie inaczej postrzegamy kąpiel pod prysznicem, która nie jest już synonimem szybkiej kąpieli. Dzięki nowym rozwiązaniom - takim jak otwarte kabiny prysznicowe - jest ona tak samo relaksująca, wellnessowa, jak kąpiel w wannie, i co warte podkreślenia, ma wiele praktycznych zalet.

 

20220627ferr1

 

 

Otwarta kabina prysznicowa - wyposażenie

Kabina typu walk in to rozwiązanie pozbawione tradycyjnych drzwi, zazwyczaj ograniczone taflą szkła wyłącznie z jednej strony. Najczęściej ustawiamy ją w narożniku łazienki. Ale opcji może być kilka. Jeśli prysznic umiejscowiony jest pod ścianą, taflę szkła mocujemy do niej za pomocą poprowadzonych górą wsporników. Dzięki temu mamy możliwość wejścia do kabiny z dwóch stron.

 

Bywa też, że szklana ścianka jest bardziej formą umownego wydzielenia kolejnych stref łazienki, a mniej sposobem na zaznaczenie wymiarów kabiny. Jednak rozwiązanie to sprawdza się głównie w dużych przestrzeniach, gdzie dla zupełnie otwartej kabiny można przeznaczyć sporo miejsca bez niebezpieczeństwa zalania pozostałych stref łazienki. Tak jak w przedstawionej poniżej aranżacji, w której pod prysznicem znalazł się elegancki zestaw natryskowy Trevi z baterią termostatyczną od Ferro.

 

20220627ferr2

 

Otwartą kabinę prysznicową warto wyposażyć w zupełnie płaski brodzik, który można zrównać idealnie z powierzchnią podłogi. Kolejną opcją jest postawienie na brodzik podpłytkowy z odpływem liniowym. To rozwiązanie, w którym wyłożony płytkami brodzik wygląda tak samo jak pozostała część podłogi łazienki. Gwarantuje wyjątkową wygodę kąpieli, a także pozwala na stworzenie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni pozbawionej zbędnych podziałów. Odpowiednio dobrany i zamontowany odpływ linowy – na przykład z oferty firmy Ferro – sprawdzi się tak samo dobrze, jak klasyczny brodzik.

 

Zaprezentowany model Perfect Drain posiada maskownicę o szerokości jedynie 2 cm i może osiągać długość nawet do 85 cm. Dzięki tym cechom jest prawie niewidoczny, a jednocześnie wyjątkowo efektywny. Nowoczesny, otwarty prysznic warto wyposażyć także w zestaw prysznicowy z deszczownią Rotondo. Zamontowana nad głową kąpiącej się osoby dostarczy zupełnie nowych doznań związanych z kąpielą w ciepłych strugach deszczu. W prezentowanej aranżacji towarzyszą jej bateria podtynkowa Algeo i zestaw natryskowy Sera.

 

20220627ferr3

 

 

Zalety otwartej kabiny prysznicowej

Otwarta kabina prysznicowa pasuje do każdego stylu aranżacji łazienki. I chociaż głównie kojarzy się z nowoczesnym projektem, sprawdzi się idealnie także w klimatach retro. W takich wnętrzach aranżacyjne akcenty zazwyczaj padają na inne elementy wyposażenia: stylizowaną armaturę, płytki czy ceramikę. W prezentowanym projekcie postawiono na zestaw natryskowy z linii Retro. Minimalistyczna w swej formie kabina wpisuje się tu zatem prawie niezauważalnie.Niewątpliwym atutem otwartych kabin jest także możliwość ustawienia ich nawet w niewielkich przestrzeniach łazienkowych. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wybór małego, zamkniętego z każdej strony modelu. Otwarta przestrzeń walk in umożliwia swobodne ruchy ciała, np. podczas mycia włosów, czy pochylania się przy myciu stóp. Ułatwia także montaż zestawu prysznicowego z deszczownią, co nie zawsze możliwe jest na małej, zamkniętej przestrzeni. Otwarte kabiny świetnie wpisują się także w duże salony łazienkowe, gdzie podkreślają wyjątkowość i prestiż takich aranżacji. W prezentowanym projekcie znalazł się zestaw natryskowy z baterią Algeo oraz odpływ liniowy z możliwością wyłożenia płytką.

 

Fakt, że otwarte kabiny najczęściej wyposażone są w bezprogowe brodziki sprawia, że są one rozwiązaniem szczególnie przydatnym w tzw. domach wielopokoleniowych, a także w łazienkach dla seniorów. Umożliwiają bezproblemowe, bezpieczne wejście do strefy kąpieli. Zazwyczaj zapewniają również miejsce na montaż składanego krzesła prysznicowego lub specjalistycznych uchwytów.

 

Otwarte kabiny prysznicowe to nie tylko synonim nowoczesnej aranżacji łazienkowej. To także rozwiązanie bardzo wszechstronne, które idealnie sprawdzi się w użytkowaniu przez osoby w różnym wieku i o różnej sprawności ruchowej. Kabina walk in zapewni wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo kąpieli.

FERRO

 

 

 

01 chik
          sec