Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Świat technologii Schüco w nowym centrum powitalnym
Data dodania: 18.08.22

Nowo otwarte Schüco Welcome Forum na terenie siedziby firmy w Bielefeld dostarcza kompleksowego wglądu w najnowocześniejsze rozwiązania marki Schüco. Na imponującej powierzchni 4650 m2 odwiedzający mogą zapoznać się nie tylko z aktualną ofertą produktową, lecz także szeroką gamą usług i urządzeń wspierających wydajną produkcję. Kawiarnia oraz sale konferencyjne i szkoleniowe zapewniają idealną przestrzeń do spotkań i relaksu po całym dniu zwiedzania.

20220627schu

 

Schüco Welcome Forum to centralny punkt na terenie kampusu firmy Schüco w Bielefeld, w którym „bije serce technologii Schüco”, a zarazem główne miejsce spotkań producentów, architektów, inwestorów i pracowników firmy. Z centralnego foyer można bezpośrednio przejść do jednej z pięciu różnych stref, takich jak Product Showroom z ekspozycją technologii produktowych, Fabrication Showroom z wystawą kompletnych linii produkcyjnych, kawiarnia, Newsroom, a także sale przeznaczone na różnego rodzaju konferencje, spotkania i szkolenia.

 

20220627schu1

 

Produkty Schüco w rzeczywistej skali

W liczącej 800 m2 strefie Product Showroom odwiedzający mogą fizycznie „dotknąć” wszystkich produktów Schüco, a także przetestować oferowane przez firmę produkty, rozwiązania cyfrowe i usługi dla budownictwa mieszkalnego oraz obiektowego. W hali o wysokości 8 metrów umieszczono 28 dużych ekspozycji i 45 innych elementów wystawienniczych poświęconych obszarom tematycznym „Zdrowie”, „Bezpieczeństwo” i „Smart”.

 

To, co firma Schüco rozumie pod pojęciem zdrowego budownictwa, pokazano między innymi na przykładach okna akustycznego, antybakteryjnych powierzchni, zielonych fasad, bezprogowych rozwiązań drzwi wejściowych, tarasowych, balkonowych i przesuwnych, a także osłon przeciwsłonecznych zapewniających widok na zewnątrz. W strefie „Bezpieczeństwo” można znaleźć systemy o wysokich klasach bezpieczeństwa, odporności ogniowej i na włamanie.

 

20220627schu3

 

Natomiast w strefie „Smart” można dowiedzieć się, w jaki sposób inteligentne rozwiązania Schüco zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym. Od inteligentnego zarządzania budynkiem oraz wygodnego sterowania automatycznymi oknami, drzwiami i drzwiami przesuwnymi, aż po gwarantujące zdrowy mikroklimat systemy wentylacji – w tym miejscu można zobaczyć wszystkie przyszłościowe, powiązane w sieć produkty i systemy Schüco dla inteligentnych budynków, a także pionierskie cyfrowe rozwiązania firmy. Ekspozycję uzupełnia strefa usług obejmująca serwis posprzedażowy, konsulting partnerski, szkolenia i serwis przetargowy. Ta część ekspozycji pokazuje, w jaki sposób Schüco rozumie pojęcie dobrej obsługi.

 

 

Nowoczesne linie produkcyjne

Poświęcona technologiom produkcyjnym strefa Fabrication Showroom obejmuje 30 maszyn, od małych do bardzo dużych, rozmieszczonych na powierzchni 2000 m2. Maszyny do obróbki metalu podzielono na kategorie, takie jak: prefabrykacja, cięcie, obróbka CNC, frezowanie – wiercenie – wykrawanie, montaż i wyposażenie hali produkcyjnej. Linie produkcyjne zostały ustawione w taki sposób, aby były one dostosowane do zakładów produkcyjnych o różnej wielkości. Dzięki temu goście mogą znaleźć odpowiednie maszyny dla siebie i swoich procesów oraz zobaczyć na żywo, jak może wyglądać optymalnie wyposażony zakład.

 

20220627schu2

 

W Fabrication Showroom można zobaczyć m.in. centrum obróbcze AS 100 z połączonym magazynem załadunkowo-rozładowczym, które zajmuje jedynie 160 m2. Można również z bliska zobaczyć nową zrobotyzowaną celę RX LOAD 500 złożoną z pięcioosiowej maszyny CNC i technologii robotów firmy KUKA. Na ekranach dotykowych goście mogą wyświetlać lokalizację maszyn w hali w technologii 3D i przeglądać szczegóły techniczne, korzyści dla producentów, filmy video oraz wizualizacje maszyn. Po obejrzeniu produktów i kompletnych procesów produkcyjnych można odpocząć w kawiarni połączonej z zewnętrznym ogródkiem. Natomiast w pokojach spotkań i salach konferencyjnych można zasięgnąć porad i informacji u pracowników firmy Schüco.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco International Polska

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także