Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Linia do laminowania FOREL- nowy film
Data dodania: 10.10.22

Nowy film na temat linii firmy FOREL do laminowania szkła z użyciem folii PVB (Art. LL) jest online na firmowym kanale YouTube.

 

 20220909forel LAMINATION LINE ART. LL

 

Podobnie jak inne rozwiązania z oferty FOREL, linia do laminowania odzwierciedla filozofię firmy polegającą na dostarczaniu rozwiązania, które gwarantuje doskonałą automatyzację, innowacyjność i jakość.

 

Na tej linii można montować szkło laminowane (warstwowe) złozone z kilku warstw szkła o łącznej maksymalnej grubości 80 mm, osiągając format Jumbo (6000 mm x 3300 mm).

Można montować prostokątne szyby laminowane z folią PVB, szyby offsetowe (z tzw. stepem) i szyby o krawędzi krzywoliniowej. Urządzenie rozładowujące umieszczone na końcuc linii, które "przywraca" gotowe szkło z powrotem do pozycji pionowej, może podnieść szyby o wadze do 1500 kg.

 

20220909forel DSC 6477

 

Po etapie mycia system pasów i rolek wyrównuje taflę w zależności od kierunku obróbki i pozycjonuje ją na środku linii.

W tym momencie szkło jest pobierane przez system przyssawek, które transportują je do strefy montażowej, gdzie znajduje się magazyn folii PVB.

Folia PVB jest automatycznie rozkładana na szkle, wykorzystując ruch powierzchni przyssawki, która przytrzymuje krawędź folii podczas ruchu do tyłu w celu pobrania następnejtafli szkła.

Druga tafla szkła jest następnie umieszczana na górze pierwszej w celu utworzenia pakietu warstwowego. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, aby zagwarantować idealne pozycjonowanie tafli szkła.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także